Keukens <Ên' m, Aan alle inwoners omgeving Goes BEVELANDEN en THOLEN 17 Na jaren nieuw bestemmingsplan voor speelboerderij van familie Lokerse in 's-Heer Arendskerke. Keukeny Belangrijk! /ides De Wingerd haalt 4000 euro op Leerlingen van de gerefor meerde basisschool De Win gerd in Goes hebben 4000 euro opgehaald voor de aan leg van waterputten in Ethi opië. Ze deden via hulpverle ningsorganisatie ZOA mee aan de sponsorloop 'Wande len voor water'. Afgelopen vrijdagmiddag liepen de kin deren van de groepen 5 tot en met 8 een route van vijf kilometer met 3,4 of 5 liter water op hun rug. Coese Lyceum goed in natuurkunde Vwo-leerlingen Rogier Tax, Wout Gevaert en Rob Reij- tenbach van het Goese Ly ceum zijn doorgedrongen tot de tweede ronde van de Natuurkunde Olympiade en behoren daarmee tot beste 72 leerlingen (van de 3779 deelnemers) in heel Neder land. Op woensdag 23 april gaan zij op de Universiteit van Utrecht proberen bij de beste 20 van Nederland te komen. ruime keuze, voor elk budget ook voor uw totale keukenverbouwing Motorrijder ernstig gewond bij ongeluk Een 53-jarige motorrijder uit Kapelle is gistermiddag ern stig gewond geraakt bij een ongeluk op de Wemeldingse Zandweg tussen Wemeldin- ge en Kapelle. De man botste op een auto die uit een uitrit kwam. Ook een in zittende van dat voertuig raakte gewond. Alle betrok kenen zijn naar het zieken huis gebracht, de motorrij der per traumahelikopter. De weg was uren afgesloten. 'S-HEER ARENDSKERKE - Inmiddels al weer tien jaar geleden besloten Marnus en Anne-Marie Lokerse hun fruitteeltbedrijf aan de Wis- sekerkseweg in 's-Heer Arendsker- ke op een lager pitje te zetten en een speelboerderij te beginnen, 't Klok'uus draait sinds het begin 'als een tierelier', zoals de onder nemers zelf zeggen. Er zijn dan ook al jaren uitbreidingsplannen, maar onderhandelingen daarover met de gemeente liepen niet al tijd even soepel. Nu lijkt het er dan toch van te komen, want het bestemmingsplan dat uitbreiding mogelijk maakt, komt binnenkort ter inzage, 't Klok'uus krijgt dan een recreatiebestemming met ho reca, waar de speelboerderij nu nog altijd als nevenbestemming met agrarische hoofdactiviteit te boek staat. Dat werkt beperkend, weten Marnus en Anne-Marie maar al te goed. Het tweetal is dan ook blij dat er schot in de zaak komt „Ik zou eigenlijk al wil len beginnen, maar dat kan nog niet", zegt Marnus. De bedoeling is om het buitenterrein aan te pak ken en daar onder meer de op blaasbare speelkussens te vervan gen door vaste speeltoestellen. „Onze grote kracht is dat we zo wel binnen als buiten activiteiten bieden, dat willen we meer uitbui ten", zegt Anne-Marie. Marnus: „We moeten nog even geduld heb ben, maar we knappen alvast her en der wat op." Een andere wens is uitbreiden met een extra loods. „Nederland is toch een nat land", zegt Anne-Marie. De onder- nemers spelen met de gedachte om de loods te onderkelderen en daar het lasergamen in onder te brengen, zodat dat ook kan wor den gedaan als het regent. Nu ge beurt dat alleen buiten. „We zit ten hier wel in een archeologisch waardevol gebied, daar moet je re kening mee houden als je gaat gra ven", zegt Marnus. Het stel wil de aanpassingen en uitbreiding het liefst zo snel mogelijk uitvoeren, maar het buitenterrein is het eerst aan de beurt. Daarna volgt de loods. Tien jaar geleden was 't Klok'uus zo'n beetje de eerste speelboerde rij in de regio. In de loop der jaren zijn er heel wat nieuwe activitei ten bijgekomen, zoals het eerder genoemde lasergamen, boeren golf en, sinds vorige week, boog schieten. „Je moet blijven vernieu wen, investeren. We willen geen dure attractie worden, maar wel proberen zo breed mogelijk activi teiten aan te bieden", zegt An ne-Marie. Van de crisis heeft het bedrijf wel een beetje last gehad. „In die zin dat mensen wel blij ven komen, maar minder geld uit geven aan versnaperingen." Wat de Lokersen wel steeds vaker zien, zijn klassenuitjes. Daarnaast worden ook arrangementen aan geboden in samenwerking met an dere bedrijven, zoals solexracen en karten en daarna eten bij 't Klok'uus. Er zijn ook nog andere ideeën, zo is er met het oog op het WK voetbal dat deze zomer in Brazilië plaatsvindt, een WK-feest opgezet: een sportief, twee uur durend clubuitje of kin derfeest voor kinderen van 6 jaar en ouder dat helemaal in het te ken staat van voetbal. Anne-Ma rie: „Je moet creatief blijven, al is dat soms best lastig. Maar zo houd je het ook leuk voor jezelf." Van maandagavond 31 maart tot en met vrijdagavond 4 april voeren wij werkzaamheden uit aan de drinkwaterleiding. GOES Spoorstraat 18c /v'PïlJC 4431 NK 's Gravenpolder T (0113) 312547 M 06 53314189 Openingstijden zie www.keukenplus.com MAANDAG 31 MAART 2014 WEMELDINGE GOES door Luc Oggel Marnus en Anne-Marie Lokerse van speelboerderij 't Klok'uus kun nen na jaren eindelijk hun uitbrei dingsplannen realiseren. Een nieuw bestemmingsplan is gereed, foto Johan van der Heijden www.klokuus.nl kan weer vooruit Om u blijvend een goede en betrouwbare drinkwatervoorziening te garanderen, is onderhoud aan de drinkwaterleiding noodzakelijk. DELTA voert deze werkzaamheden voor u uit. De werkzaamheden beginnen op maandag 31 maart na 22:30 uur en eindigen op vrijdag 23:00 uur. Tijdens en na de werkzaamheden kan de waterdruk lager zijn dan dat u gewend bent. Ook is de kans op bruin water aanwezig. U kunt dit water gewoon drinken. Wij adviseren u niet te wassen wanneer er bruin water uit de kraan komt. De kans hierop is het grootst van maandag- tot dinsdagavond en van vrijdag- tot zaterdagmiddag. Is het water na de werkzaamheden nog steeds bruin? Laat dan de kraan enkele minuten doorlopen. Het water behoort dan weer helder te zijn. Contact Heeft u vragen? Neem dan contact op met DELTA Netwerkgroep via het gratis telefoonnummer 0800-1221, bereikbaar van maandag tot en met vrijdag van 08:00 uur tot 16:30 uur. DELTA Netwerkgroep verzorgt het beheer en onderhoud van het leidingnet in Zeeland, Goeree Overflak- kee en de Brabantse Wal in opdracht van Evides Waterbedrijf. Evides levert drinkwater in Zuid-Holland Zuid, Zeeland en de Brabantse Wal. waterbedrijf DELTA Infra B.V. aanvaardt geen enkele vorm van aansprakelijkheid voor de schade die zou kunnen ontstaan uit het feit dat bedrijven, instellingen of personen niet vooraf individueel zijn gewaarschuwd. DELTA netwerkgroep

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 51