Goese bedrijventerreinen krijgen keurmerk veilig ondernemen Baarland is weer schoon Zonnepanelen voor scouting in Kamperland Aquariumzaak Kapelle heropent deuren na brand Zaterdag 16 BEVELANDEN en THOLEN Wietkwekerij ontdekt bij brand Goes gie betrokken te zijn. Kom met de hele familie gratis kennismaken met golf op de Open Dag! I RECREATIE ZWERFAFVAL KAMPERLAND - De energiereke ning van scouting De Zandkreek- groep in Kamperland kan omlaag. De vrijwilligers van Zeeuwind die betrokken waren bij Het Zon Effect hebben afgelopen zaterdag samen met de ZMf en de Saman Groep uit Zierikzee zonnepane len aangeboden aan de scouts. De vrijwilligers van Het Zon Ef fect overhandigden het eerste zon nepaneel aan Eric Weijgers van de Zandkreekgroep. Zij deden dit voor een metershoog bouwwerk dat die ochtend in elkaar gezet was door de jeugdleden van de scouting om de mensen van Het Zon Effect te verwelkomen. Op het gebouw van de scouting wor den door de leverancier van Het Zon Effect, Saman Groep uit Zie rikzee, veertien panelen geplaatst, goed voor 3000 kilowattuur. Hier door worden de energielasten van de vereniging behoorlijk verlaagd. De Zandkreekgroep vindt het voor haar leden leerzaam om zo bij het onderwerp duurzame ener- GOES - Bij een brand in een loods aan de Gebr. Spykerstraat in Goes is zaterdagmiddag een hennep kwekerij aangetroffen. De brand werd rond half een ont dekt. Er was op dat moment nie mand binnen. De brandweer schaalde vrij snel op naar een gro te brand omdat er rook uit het dak kwam en zette drie tankauto spuiten en een ladderwagen in. Momenteel wordt onderzocht hoe de brand is ontstaan. In de loods is ook een installatiebedrijf gevestigd, maar dat heeft volgens de politie niets met de wietkweke rij van doen. De planten stonden in een voormalige fotostudio. Nu is er een onderneming die in zon nepanelen doet, gevestigd. Ondui delijk is of dat een dekmantel was. Er is niemand aangehouden. KAPELLE - Peter's Dierenspeciaal zaak in Kapelle is sinds zaterdag weer in bedrijf. Burgemeester An ton Stapelkamp verrichtte de offi ciële heropeningshandeling met het doorknippen van een lint. De winkel aan de Ooststraat, waar tropische vissen, zoetwater vissen en zoutwatervissen wor den verkocht, werd in november vorig jaar getroffen door een brand. Die richtte veel schade aan en eigenaar Peter Kersbergen en zijn vrouw vroegen zich af of ze nog verder zouden kunnen. De winkel bestaat al meer dan veer tig jaar, de Kersbergens gaven des tijds aan nog een paar jaar verder te willen. Dat kan dus, nu de win kel weer is hersteld. De winkel is een begrip zowel binnen als buiten Zeeland. De specialiteit van Peter ligt vooral op het gebied van vissen, aquaria, vijvers, accessoires voor diverse huisdieren en bijbehorende beno digdheden. Het certificaat heeft betrekking op de bedrijventerreinen De Poel, Klein Frankrijk, woonboulevard Marconi en het kantorengebied Stationspark. Doel van het keurmerk is om zo wel de objectieve als subjectieve veiligheid op een bedrijventer rein of kantorenpark te verhogen. Om het certificaat te krijgen, heb ben de gemeente, politie, brand weer en ondernemers samenge werkt. In het plan staan de te ne men veiligheidsmaatregelen be schreven en wordt nader inge gaan op de manier waarop de par tijen gaan samenwerken. Het keurmerk heeft voor alle deel nemers een meerwaarde. Het zorgt voor een veiliger en pretti ger (werk)omgeving, belangrijk voor de ondernemer en voor de gemeente. Het KVO maakt de aan pak van criminaliteit voor de poli tie en de aanpak van brandveilig heid voor de brandweer een stuk effectiever. Ondernemers op hun beurt zijn gebaat bij een veilig be drijventerrein. De bedrijfsschade (veroorzaakt door onder meer ver nieling, inbraak en diefstal) neemt af en het imago van het be drijventerrein of winkelgebied verbetert. Een veilig ondernemers klimaat versterkt de concurrentie positie. Ook de gemeente heeft baat bij een attractief, veilig en goed onderhouden bedrijventer rein; andere ondernemers zullen snelleroverwegen zich op het ter rein te vestigen, wat de economi sche positie van de gemeente ver sterkt. Het opgestelde plan van aanpak is getoetst door certificeringinsti tuut KIWA. BAARLAND - Onder de noemer 'de beer ruimt op' hebben inwoners van Baar land zaterdag zwerfafval opgehaald in het buitengebied (de zeedijk) en de twee doorgaande straten van het dorp. De actie is voortgekomen uit de eer ste opruimdag van vorig jaar en was dit keer gekoppeld aan de landelijke op- schoondag. Een aantal inwoners heeft een gebied gedurende het jaar bijgehou den, daarom is er dit keer minder opgehaald dan vorig jaar. foto Johan van der Heijden t Klok'uus GOES - Burgemeester René Ver hulst en wethouder Loes Meeuwis- se nemen vanmiddag het certifi caat Veilig Ondernemen Bedrijven terreinen (KVO-B) in ontvangst uit handen van Robert de Koning van MKB-Nederland. Fun Factory wordt mogelijk gemaakt door: Op zaterdag 12 april staan onze deuren open voor geïnteresseerden die deze sport willen uitproberen. Tussen 12.00 en 17.00 uur zijn alle leeftijdscategorieën welkom voor een gevarieerd programma. Fun Factory, voor kinderen tot en met 12 jaar Olifant putten, Bull's Eye chippen of Negerzoen-katapult Full swing demonstraties Golfclinics Par-3 (familie)wedstrijd 16.00 uur afslaan vanaf het dakterras (spectaculair!) met kans op gratis golfen tot 1 januari 2015. ledereen is van harte welkom. Kijk op rv 1 1 li* www.goesegolf.nl voor meer informatie lift I I _iil| of bel met de receptie: 0113 - 229 557. *J\j \J1J11 Krukweg 31 0113-229 557 www.goesegolf.nl f 6 lnfo@goesegolf.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 50