Keukens Luna: 'Superleuk, vooral als je blije mensen ziet' Jeu de boulesbaan Ut-Oen bij den Haene open SCHOUWEN-DUIVELAND 17 Teller BriTs Running Team stijgt gestaag Keukeny BRUINISSE - Met nog een wijnproe verij te gaan in mei, staat de spon sormeter van Bru's Running Team inmiddels op 10.260 euro. De opbrengst van het dit week end gehouden benefietconcert is nog niet bekend. Die avond was 'niet verschrikke lijk druk, maar wel verschrikke lijk gezellig', meldt teamcaptain Hans Bos. Twee weken eerder ver zorgde het team in restaurant De Meeuw in Bruinisse een dinner- show, dat 93 gasten over de drem pel trok. De keukenbrigade van De Meeuw zorgde volgens Bos voor super- goed eten. De leden van Bru's Running Team deden de rest. Van bedienen tot wc's schoonmaken. „Het was teambuilding en spon sorwerving ineen en dat is heel enthousiast door de gasten ont vangen." De Roparun vindt plaats van 7 tot en met 9 juni. Bru's Running Team loopt vanuit Hamburg. Motorrijder ernstig gewond bij ongeluk Een 53-jarige motorrijder uit Kapelle is gistermiddag ern stig gewond geraakt bij een ongeluk op de Wemeldingse Zandweg. De man botste op een auto die uit een uitrit kwam. Ook een inzittende van dat voertuig raakte ge wond. Allen zijn naar het ziekenhuis gebracht, de mo torrijder per helikopter. Cultuur- en jong talentprijs open De inschrijving van de Rabo bank Cultuur- en Jongtalent- prijs op Goeree-Overflakkee is geopend. Deze eens in de twee jaar uitgereikte (nieu we) prijs heeft tot doel het culturele leven van het Zuid-Hollandse eiland in de schijnwerpers te zetten. De winnaars worden in novem ber kenbaar gemaakt Hennepkwekerij ontdekt na brand Bij een brand in een loods aan de Gebr. Spykerstraat in Goes is zaterdagmiddag een hennepkwekerij aangetrof fen. De brand werd rond half een ontdekt. De brand weer schaalde vrij snel op naar een grote brand omdat er rook uit het dak kwam en zette drie tankautospuiten en een ladderwagen in. ruime keuze, voor elk budget oofe voor uw totale keukenverbouwing ZIERIKZEE - Luna Pekaar wist wel dat ze kans op de eerste plaats maakte, maar een uitgemaakte zaak was het voor haar zeker niet. „Gwen was een van mijn grootste concurrenten. Ze kan supergoed piano spelen", zegt Luna na af loop. Dat laatste vond de jury ook, ge tuige het oordeel dat ze velde over de Zierikzeese Gwen van Oeveren. 'Je bent hartstikke muzi kaal. Ik ben onder de indruk van je Engelse uitspraak. Knap dat je piano spelen en zingen combi neert. Zou je je alleen focussen op zingen, dan blaas je de zaal al weg', klonk het uit de monden van de vijf juryleden. Ook Amy Steenhard (10) uit Zierikzee maak te indruk, juist omdat ze het moest doen met louter haar stem en een microfoon op standaard. 'Ontroerend mooi. Je weet wat je wilt laten horen en het is knap dat je dat vanaf moment één tot het applaus vasthoudt.' Van een heel andere orde was de streetdan- ce act van Young Skills, die - zo vertellen dansers Rachella, Bo en Daphne vooraf - hun laatste drie wedstrijden als winnaar afsloten. Maar erkennen de meiden: „Er zit ten hier wel veel goede tussen." Toch sleepte Young Skills een plaats bij de eerste vier geselect eerden („Deelnemers die net iets boven de rest uitstijgen", aldus ju ryvoorzitter Jack Asselbergs) in de wacht. Los van kwaliteit bood Schouwen-Duiveland Got Talent vooral ook een podium aan ple zier. Natuurlijk is winnen leuk, maar het is niet het belangrijkste - zeggen de meiden van Young Skills. „Dat is het bewegen, lekker sportief bezig kunnen zijn en het met z'n allen doen. We hebben een leuke groep", zegt danseres Bo. „Ook als je niet wint, is het hartstikke leuk om aan zoiets mee te doen", zegt Luna Pekaar. „Omdat je kunt laten zien wat je kunt en wat je leuk vindt." Po diumvrees heeft Luna, die uit een zeer muzikale familie komt, niet. „Ik hou wel van een uitdaging en vind het eigenlijk superleuk op een podium. Vooral als je blije mensen voor je ziet." „Een leuke aanvulling", wijst voorzitter Franny van der Vliet op de twee tennisbanen, minibaan en oefenkooi die de tennisclub al rijk is. Kinderen kunnen er een balletje gooien als hun ouders staan te tennissen. Maar meer nog: ouderen die niet meer kun nen tennissen kunnen nog altijd op de jeu de boulesbaan terecht. Co Hoogmoed kwam jaren gele den met dat idee op de proppen. „Het is de binding met je oudere leden en misschien trekt zo'n baan ook wel nieuwe leden uit bij voorbeeld Zonnemaire, Noordgou- we en andere dorpen in de omge ving", zegt hij. In Frankrijk, waar Hoogmoed tijdens vakanties ken nismaakte met jeu de boules, waagt de complete plaatselijke be volking zich aan het spelletje. „Heel gemoedelijk allemaal, maar er zijn ook verenigingen die on derling competitie spelen." Dat laatste komt in Schuddebeurs wel licht ook wel van de grond. „En misschien kunnen we ook iets uit wisselen met de club in Zierik zee." Hoewel de sport draait om concentratie en techniek is het Hoogmoed en het bestuur in Schuddebeurs bovenal om het spelplezier te doen. Den Haene is een club van rond de 140 leden. MAANDAG 31 MAART 2014 WEMELDINGE MIDDELHARNIS GOES Spoorstraat 18c /^PllIC 4431 NK 's Gravenpolder 1 Uö T (0113) 312547 M 06 53314189 Openingstijden zie www.keukenplus.com Winnaar Luna Pekaar met op de achtergrond enkele van de andere Schouwen-Duivelandse talenten, foto Dirk-Jan Gjeltema door Esme Soesman SCHUDDEBEURS - Bij LTC den Hae ne in Schuddebeurs is zondagmid dag jeu de boulesbaan Ut-Oen geo pend. De openingspot met Co Hoogmoed in wit-blauw shirt foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 47