De Pul schudt bezoeker wakker en de boel op A april Dé Goese Golf I 66 Een vette sound. Een enorme instrumentale beheersing. Belachelijk goed 16 SCHOUWEN-DUIVELAND SCHOUWEN-DUIVELAND COT TALENT Rotary Schouwen-Duiveland geeft sponsorgeld niet weg, maar pro beert iets groters in gang te zetten Brandstichting schapenschuur Zonnepanelen voor scouting Met 9 forellen de eerste plaats Kom met de hele familie gratis kennismaken met golf op de Open Dag! Zaterdag E Veel positieve reacties en de roep om herhaling, vat adviseur van het soosbestuur Kees Verspoor na afloop samen. Mensen gaven aan eens in de één of twee maanden zeker naar een avond zoals zater dag is gehouden, te willen ko men. De missie van Verspoor en de bestuursleden van De Pul is op dat vlak in ieder geval geslaagd. Zij slingerden prikkelende stellin gen ('Ben jij soosiaal?') en ver- wachtingwekkende uitnodigin- gen ('Jij hebt exclusief toegang tot Showdown') de wereld in. Om de boel op te schudden, zeker. Maar vooral ook om mensen die zater dagavond dan ook in groten geta le - en in diverse leeftijdscatego rieën - op kwamen dagen, wakker te schudden. „We willen mensen bewust ma ken van wat we hier hebben. Een unieke locatie voor jong en oud. Zonde om dat te laten verdwij nen. Dus natuurlijk wilden we shockeren, maar het is wel op fei ten gebaseerd", verwijst Verspoor naar de op dit moment verlies draaiende organisatie. De nieuwe aanpak wordt ver volgd. Tijdens het feest zaterdag is meteen de nieuwe stijl van De Pul geïntroduceerd. zierikzee - Wanneer en hoe is nog maar de vraag. Maar dat er een vervolg komt op Schou wen-Duiveland Got Talent (SDGT) lijkt welhaast zeker. De eerste editie van het in filmthea ter fiZi gehouden evenement is zaterdag gewonnen door de 11-jari ge s,axofoniste Luna Pekaar uit Zie rikzee. 'Een vette sound, dynamisch en een enorme instrumentale be heersing. Gewoon belachelijk goed', waren enkele van de com plimenten die de jury na afloop van het optreden over Luna uit stortte. Met professionele kalmte onderging de winnares na afloop van de finale achtereenvolgens een dikke knuffel van haar oma, een interview met de krant en een handtekeningsessie. „Ik vind wel dat ze dit vaker moeten orga niseren. Er is heel veel talent en het is leuk om te zien hoeveel kin deren hier plezier in hebben", stookte Luna het vuurtje voor het organisatiecomité alvast op. Schouwen-Duiveland Got Talent is een initiatief van Rotary Schou wen-Duiveland die de opbrengst van de kerstboomactie (3000 eu ro) in filmtheater fiZi stak, maar daar wel wat voor terug verwacht te. De serviceclub kreeg drie da gen de beschikking over het thea- ZIERIKZEE - Aan de Levensstrijd- weg in Zierikzee heeft zaterdaga vond brand gewoed in een scha penschuurtje. De brandweer gaat uit van brandstichting. De melding kwam om 18.40 uur bij de meldkamer binnen. De brandweer was snel ter plaatse en kon de brand snel blussen. Het dak van de schuur raakte door de vlammen beschadigd. Er zijn geen mensen of dieren gewond geraakt. De politie doet onderzoek en roept mensen die informatie heb ben over de brand op, zich te mel den bij de politie via het telefoon nummer 0900-8844. Langsko men op het politiebureau in Zie rikzee mag ook. ter, waarna de ideeën begonnen te borrelen. „We wilden graag iets voor de jeugd doen. Jong po- diumtalent een kans geven", blikt Etienne Aggenbach van de organi satie op de onstaansgeschiedenis terug. Kinderen uit de groepen 6, 7 en 8 konden zich aanmelden voor de voorrondes. „Dat konden er twee of tweehonderd zijn. We wisten echt niet wat we moesten verwachten." Van de circa vijfen twintig kinderen die uiteindelijk het podium beklommen, gingen er tien door naar de finale. Behal ve Luna werden ook Gwen van Oeveren (piano en zang), Amy Steenhard (zang) en de streetdan- ce act Young Skills er zaterdag extra (behorende tot de beste vier) door de jury uitgepikt. Het was een groot succes, vat Ag genbach het evenement samen. Toch laat hij zich over een tweede editie nog niet uit. „Dat houden we nog even spannend. Daar moe ten we eerst eens over praten. Maar het idee om dit podium te gebruiken is in ieder geval goed gevallen. Zo zet je ook fiZi weer even in de kijker." Voorzitter Mar- ja Krans van Rotary Schou wen-Duiveland heeft met volle teugen genoten. „Wat mij betreft is dit voor herhaling vatbaar. Je haalt zo veel jeugdigen en ouders, grootouders enzovoorts naar fiZi toe. Ik vind cultuur enorm belang rijk en dan is het leuk om te zien dat als je dit aanboort er dan zo veel talent opborrelt." EN VERDER. KAMPERLAND - De energiereke ning van scouting De Zandkreek- groep in Kamperland kan omlaag. De vrijwilligers van Zeeuwind die betrokken waren bij Het Zon Effect hebben afgelopen zaterdag samen met de ZMf en de Saman Groep uit Zierikzee zonnepane len aangeboden aan de scouts. De vrijwilligers van Het Zon Ef fect overhandigden het eerste zon nepaneel aan Eric Weijgers van de Zandkreekgroep. Op het ge bouw van de scouting worden door de leverancier van Het Zon Effect, Saman Groep uit Zierik zee, veertien panelen geplaatst, goed voor 3000 kilowattuur. Hier door worden de energielasten van de vereniging behoorlijk verlaagd. KERKWERVE - Piet Oosterwijk uit Driebergen is met zijn vangst van 9 forellen (3425 gram) winnaar ge worden van de eerste forellenwed- strijd 2014 bij Recreatieboerderij Van Langeraad in Kerkwerve. Aan de zaterdag gehouden wed strijd deden negentien deelne mers uit heel Nederland mee. Zij visten drie ronden. In de vijver zijn speciaal voor de gelegenheid 170 forellen uitgezet. Daarvan zijn er 55 gevangen. Oosterwijk sleep te met zijn winst de wisselbeker en een plek op het NK forel vis sen in de machto. Lex Smits uit Weert en Matthijs Roetman uit Gorinchem werden respectieve lijk tweede en derde. Zaterdag 19 april volgt de tweede wedstrijd. Het nieuwe logo aan de muur in de stikdrukke Pul. foto Dirk-Jan Cjeltema door Esme Soesman BRUINISSE - Wakker schudden, wil den ze bij De Pul in Bruinisse. En dat lijkt, na het stampvolle Show down zaterdagavond, vooralsnog goed gelukt. 12 Op zaterdag 12 april staan onze deuren open voor geïnteresseerden die deze sport willen uitproberen. Tussen 12.00 en 17.00 uur zijn alle leeftijdscategorieën welkom voor een gevarieerd programma Fun Factory, voor kinderen tot en met 12 jaar Olifant putten, Bull's Eye chippen of Negerzoen-katapult Full swing demonstraties Golfclinics Par-3 (familie)wedstrijd 16.00 uur afslaan vanaf het dakterras (spectaculair!) met kans op gratis golfen tot 1 januari 2015. ledereen is van harte welkom. Kijk op www.goesegolf.nl voor meer informatie of bel met de receptie: 0113 - 229 557. Talentenshow SDGT valt goed in smaak Fun Factory wordt mogelijk gemaakt door Van Lanschot door Esme Soesman Krukweg 31 0113-229 557 info@goesegolf.nl www.goesegolf.nl f 6 Uitspraken van de jury Werden alle tien finalisten getrak teerd op een uitnodiging om op te treden voor de bewoners van ver pleeghuis Cornelia in Zierikzee. Mag Luna Pekaar woensdag optre den voor honderdvijftig man bij de opening van hotel de Wilde man in Zierikzee. Krijgt zij een professionele geluids opname cadeau van Radio Schou- wen-Duiveland (Rosd). Kon iedereen tijdens de finale ge nieten van een optreden van Anouk op den Brouw uit Sint-Maartensdijk. Zij deed eind vorig jaar mee aan de televisieta lentenjacht The Voice Kids. Is een kort videofragment van het optreden van Luna te zien op www.pzc.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 46