Twaalf jaar Zelfverdediging vechten nu beloond ZEELAND 15 commentaar Van Hoorn wint Plasterk kan lering trekken uit Make Up Award boeken Geschiedenis van Zeeland CIOS ondersteunt Ride for the Roses Record voor tolvrije tunnel Politie houdt verdachte inbraak Media Markt aan AXEL - Kimberly van Hoorn uit Axel heeft zondag in de Jaarbeurs in Utrecht de Make Up Award 2014 gewonnen. De prijs geldt als de hoogste onderscheiding voor visagisten in de Benelux. De tien finalisten moesten hun creatie gisteren live op het po dium maken. Een jury beoordeel de hun werk. Van Hoorn mag nu Nederland vertegenwoordigen tij dens de International Make-Up Championship in Düsseldorf. SAS VAN GENT - Minister Plasterk krijgt alle vier delen van de Ge schiedenis van Zeeland cadeau. Commissaris van de Koning Han Polman kondigde dat zaterdag aan bij de presentatie van het vier de tevens laatste deel van de Ge schiedenis van Zeeland. Dat ge beurde in het Industrieel Mu seum Zeeland in Sas van Gent. Met de complete historie van pre historie tot heden kunnen we vol gens de CdK zien dat Zeeland een Morgen komt een eind aan een twaalf jaar lan ge strijd van de belan genvereniging COC en de Stich ting OndersteBoven voor gelijke rechten voor lesbische ouders en hun kinderen. In de zomer van 2013 nam het COC het voortouw voor een brievenactie. Op 12 no vember overhandigde het COC, mede namens de Stichting Onder steBoven, meer dan zevenhon derd brieven van lesbische ouder paren aan de senaat. Zeven dagen later stemde de Eerste Kamer in grote meerderheid vóór de wet Lesbisch Ouderschap, waarin fa milierechtelijke betrekkingen tus sen kinderen en ouders in 'roze gezinnen' geregeld worden. Uit gangspunt van die wet is, dat de ze kinderen moeten kunnen op groeien onder dezelfde voorwaar den als kinderen van ouders die een verschillend geslacht hebben. Vanaf 1 april 2014 wordt een ge trouwde duomoeder (bij een on bekende zaaddonor) automatisch juridisch ouder als haar vrouw een kind krijgt. Is de biologische ouder wel bekend, dan kan in overleg besloten worden wie de tweede juridische ouder wordt. Nu zou een kind wees worden als zijn biologische moeder komt te overlijden en niemand anders het kind had erkend. Bij homostellen speelt - nog steeds - een ander probleem. Een kind kan niet door twee mannen erkend worden. Om beiden als juridisch ouder ge zien te worden, moeten zij naar de rechter voor een adoptie. ERKENNING DUOMOEDER unieke provincie is. Als de minis ter van Binnenlandse Zaken - die Zeeland wil samenvoegen met Zuid-Holland - dat leest, zal hij dat ook zien. Gelukkig, zei de Zeeuwse commissaris, staan er ook veel plaatjes in de boeken, want daar houdt de minister van. Met de presentatie van deel vier werd het grootste geschiedenis project van Zeeland ooit afge rond. De provincie betaalde er 1,1 miljoen euro aan mee. GOES - Sportopleiding CIOS Goes ondersteunt fietsevenement Ride for the Roses. Vanaf vandaag wor den donatieboxen geplaatst in winkels in heel Zeeland om geld in te zamelen voor KWF Kanker bestrijding. De komende maan den staan ook andere activiteiten op het programma. De landelijke versie van de Ride for the Roses wordt zondag 7 sep tember in Zeeland gehouden. Zo wel start als finish is in Goes. De dood van twee overvallers van een juwelier in Deurne heeft heel wat dis cussie opgeleverd. Dat komt vooral door aanvankelijke on duidelijkheid over de rol van de vrouw van de juwelier. Zij zou als een soort revolverheld haar man te hulp zijn gescho ten. Dit blijkt onjuist. De uitleg van het Openbaar Mi nisterie laat weinig ruimte voor twijfel. Waarschijnlijk heeft het belaagde paar zich ge zien de omstandigheden op een acceptabele manier verde digd. Daarom is het goed dat het OM hen zo veel mogelijk als slachtoffer behandelt. Blijft natuurlijk de vraag of het verstandig is om als winkelier een vuurwapen onder de toon bank te hebben. De criminali teit tegen bijvoorbeeld juwe liers is al buitengewoon hard. Door een wapenwedloop zal dit vrijwel zeker nog verder es caleren. Het geweldsmonopo lie ligt in Nederland niet voor niets bij de overheid. ELLEWOUTSDIJK - Een recordaantal mensen heeft zaterdag gebruik ge maakt van de tolvrije dag bij de Westerscheldetunnel. Er werd 19.415 voertuigen geteld. Het oude record voor een tolvrije dag dateerde van september 2013, toen 18.804 voertuigen de tol- poortjes passeerden zonder dat ze hoefden af te rekenen. De tolvrije dagen bestaan sinds 2012. Dit jaar is het aantal dagen verhoogd van vier naar zes. Gisteren was de der de van 2014. De tunnel is ook nog tolvrij op de zaterdag 27 septem ber, 25 oktober en 29 november. MIDDELBURG - De politie heeft vrij dag in Groningen een man aange houden die verdacht wordt van een inbraak bij de Media Markt in Middelburg in augustus. Daar werden toen telefoons gestolen. De man, een 35-jarige Roemeen, werd betrapt bij het stelen van benzine. Hij zit nu in Torentijd. Executieverkoop MAANDAG 31 MAART 2014 I Anouk van Dijck met haar vrouw José en hun kinderen Simon (3) en Reinout (1,5 jaar oud). foto Mechteld Jansen Jaarlijks worden zo'n drie- tot vier honderd kinderen geboren bij les bische moeders. De echtgenote (duomoeder) van een lesbische moeder kon alleen via de rechter juridisch ouder wor den van zo'n kind. Dat ging via een adoptieprocedure die drie maanden duurde en onge veer tweeduizend euro kost. Vanaf 1 april kunnen duomoeders bij de burgerlijke stand het kind van hun wettige vrouw erkennen. Daarmee hebben zij dezelfde rech ten gekregen als niet-biologische vaders hadden in een huwelijk. Het juridisch ouderschap is niet al leen emotioneel, maar ook voor het erfrecht van belang. Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 45