Opmars van Le Pen blijft beperkt D66 en CDA vinden dat OM voorbarig handelt 349 Compleet verzorgd IN HET NIEUWS 3 Riviercruises 349 449 449 Drie steden waar extreem-rechts op had gehoopt, Avignon, Metz en Forbach,- gingen naar de Parti Socialiste van president Franqois Hollande. Het Front National kreeg onder meer Béziers en Fréjus in handen, twee steden in Zuid-Frankrijk. Maar Perpignan ging naar de rechtse UMP. De par tij van ex-president Nicolas Sarko- zy wordt samen met centrumpar tij UDI als winnaar gezien. De socialisten verloren een groot aantal steden aan rechts en slaag den er niet in om Marseille op het UMP te veroveren. Enig lichtpunt je vormde Parijs. Dat ging naar de socialiste Anne Hidalgo. Ze wordt de eerste vrouwelijke burgemees ter van de hoofdstad. Floewel re gionale verkiezingen vrijwel al tijd op verlies uitdraaien voor de regerende partij, was de neder laag van de Parti Socialiste uitzon derlijk groot. Ségolène Royal, ex-partner van Hollande en ex- presidentskandidate, sprak van een 'ernstige afstraffing'. De kans is groot dat Hollande vandaag een nieuwe regering zal benoemen. Volgens Marine Le Pen krijgt haar Front National meer dan duizend raadsleden, het doel dat ze had ge steld. Ze herhaalde dat daarmee het 'duopolie' van de Parti Socia liste en de UMP was gebroken. Ge matigd rechts was opgelucht dat het daarbij bleef. „Ik zie geen doorbraak van Front National," zei Alain Juppé, UMP-burgemees- ter van Bordeaux. Regionale verkiezingen draaien vrijwel altijd uit op verlies voor de regerende partij wordt vervolgd. Ook de conclusie 'noodweer' is niet definitief ge steld, zei een woordvoerder. Onder omstanders ging vrijdag avond het verhaal dat de echtgeno te van de juwelier thuis - op an derhalve kilometer van de zaak - door bewakingsbeelden was ge alarmeerd en in de auto zou zijn gestapt om haar man te helpen. Dat blijkt niet waar. De vrouw was al in de winkel. De verwar ring is volgens het OM wellicht ontstaan doordat ze na het inci dent overstuur naar haar woning is gereden, waar ook hun dochter was. Zij heeft zelf 112 gebeld. De man en vrouw zijn zaterdag middag, nadat ze door de politie huiswaarts waren gestuurd, door burgemeester Hilko Mak van Deurne bezocht. Volgens hem maakte het stel een 'ontredderde' indruk. „Ze zijn van zelfsprekend zwaar aangeslagen", zei Mak. „In een paar seconden is hun leven totaal veranderd, dat heeft een enorm diepe impact." Volgens Mak kent het drama 'al leen maar slachtoffers': „Het ge troffen gezin, de overledenen en hun nabestaanden en de gemeen schap." Mak ging zaterdag ook in gesprek met omwonenden van de juwe lierszaak. Gisteren opende Deur ne een telefoonlijn voor inwoners die hun verhaal over de gebeurte nissen kwijt willen. Een van de gedode overvallers was een 20-jarig Marokkaans-Ne derlandse man uit Eindhoven. Hij was eerder veroordeeld voor een soortgelijk misdrijf. De identiteit van de andere overvaller staat nog niet vast. DEN HAAG - D66 en het CDA in de Tweede Kamer verbazen zich over het snelle oordeel van het Openbaar Ministerie dat tijdens de schietpartij in Deurne wellicht sprake was van noodweer; reden om het betrokken juweliersecht paar (nog) niet te vervolgen. De WD heeft echter geen moeite met de opstelling van het OM. D66-Kamerlid Magda Berndsen wil een nadere verklaring van het OM. Ze is van oordeel dat eerst uitgebreid onderzoek moet wor den gedaan naar de toedracht van de schietpartij, afgerond met een proces verbaal. Het CDA deelt de mening dat het OM voorbarig heeft gehandeld. Andere fracties, met name SP en GroenLinks, houden zich juist ver re van een oordeel. Zij vinden dat de politiek uiterst terughoudend moet zijn met het uitspreken van oordelen over beslissingen van het OM. 100% vertrekgarantie^ 7 dagen al v.a. Ga naar Kras.nl/allegro of bel 0900-9697,scPm De wereld is Kras MAANDAG 31 MAART 2014 door onze correspondent Cees van Zweeden PARIJS - Het Front National heeft gisteren bij lokale verkiezingen in Frankrijk een half dozijn middelgro te steden veroverd. Dat was min der dan voorspeld. pagina 6 FN wint linkse noorden Zo'n dertig mensen in Eindhoven vinden dat de juweliersvrouw uit Deurne onterecht als held wordt gezien, foto Bert Jansen door Sandra Donker Paascruise Nederland Van Amsterdam naar Wijk bij Duurstede, Heus- den, Dordrecht, Gouda en Schoonhoven. Bezoek Kinderdijk (UNESCO) Vertrek 19 april Zie: Kras.nl/91090 Rijn, Loreley en Rüdesheim Van Arnhem naar Düsseldorf, Bonn, Andernach, Braubach, Rhüdesheim, Linz en Keulen. Busreis terug langs 40 uitstapplaatsen Vertrek: 24 mei, 12 juli, 30 augustus Zie: Kras.nl/91084 IJselmeer en Texel Van Arnhem naar Kampen, Lemmer, Harlingen, Texel, Enkhuizen, Volendam. Bezoek historisch Leeuwarden en Sneek Vertrek: 17 mei, 28-juni, 2 en 23 augustus Zie: Kras.nl/91037 7 dagen v.a. 8 dagen v.a. 8 dagen v.a. Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen exclusief reserveringskosten en Calamiteite Exclusief bij Kras: riviercruises per ms Allegro***+. Dit schip heeft een echte lift aan boord. Alle maaltijden zijn inbegrepen en natuurlijk eigen Kras-reisleiding.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 3