Delta Sport sluit Onderdak-tijdperk af met zege 39 Zuidweg nog niet veilig met OWO Wielrenster Aimee Schoe is in het Belgische Pepingen tweede geworden bij de eer ste van de vijf wedstrijden om de Flanderscup. De Vrou- wenpolderse eindigde bij de dames jeugd achter haar Bel gische concurrent Li ze Struijf. De twee vrouwen re den het peloton op meer dan een minuut achterstand. Marijn Vermue (Nisse) werd twintigste bij de nieu welingen. Vrouwen DZK starten slecht De waterpolovrouwen van DZK hadden zaterdag in de uitwedstrijd tegen Arethusa 2 een slechte start. De Vlis- singers misten in de eerste periode te veel kansen en kwamen met 3-0 achter. In de tweede periode liep de thuisploeg uit naar 5-0. Na een doelpuntloze derde pe riode werd de laatste perio de erg leuk en spannend. Beide ploegen scoorden drie keer wat zorgde voor een 8-3-nederlaag. Yentl Geel- hoedt, Joyce Piek en Eline Bekkers scoorden voor DZK. Geen eretitel voor judocoach Moerman Cor Moerman (57) heeft tij dens de Nationale Budodag naast de titel 'coach van het jaar" gegrepen. De Goese- naar, die voorzitter is van Ju- doGoes en bij die club ook veel trainingen verzorgt, zag op Papendal dat die eer ging naar de 44-jarige Friezin Es ther Oostlander, nota bene een voormalig leerlinge van hem. Adriaanse wint op NK Classics Motorcrosser Thomas Adriaanse is in het Groning se Vledderveen op het NK Classics en NK bromfiets cross 2014 eerste geworden in de pré 90-klasse. In de serie reed de Lewedor- per naar de tweede plaats, nadat halfweg zijn achter- rem lek ging. In de finale, waarin Adriaan se als derde startte, eindigde hij als eerste van een groep van vier duellerende cros sers. prestatie ik heb geleverd. Ik heb een gesloten karakter. Maar toen ik mijn broertje en moeder van ochtend zag, hield ik het niet droog. Ze waren helemaal uit Gro ningen gekomen." In het verleden stond Huis tal van keren op het erepodium. De me daille die ze gisteren voor haar 98e plek om haar nek kreeg gehan gen, was misschien wel de spe- ciaalste in haar carrière. „Vandaag begint voor mij het andere leven. Ik moet nu echt op mijn eigen be nen gaan staan. Het hoofdstuk kanker heb ik afgesloten, maar het hoofdstuk bewegen gaat door. Volgend jaar hoop ik weer mee te doen." De Actie Ander Leven, die door Huis op poten was gezet, leverde 4795 euro op. Het bedrag werd overhandigd aan het Roparun- team van 'Worstel en kom boven'. De Roparun is een estafetteloop van meer dan vijfhonderd kilome ter van Parijs en Hamburg naar Rotterdam, waarbij mensen in teamverband een sportieve presta tie leveren om op die manier geld op te halen voor mensen met kan ker. „We nemen nu met een goed ge voel afscheid, zowel van het sei zoen als van de zaal", waren de woorden van Koen de Bruijn na afloop. De achttienjarige was gis teren met zes doelpunten topsco rer aan de kant van de thuisploeg. Nadat de Schouwenaren heel de wedstrijd tegen een achterstand aankeken, sloegen ze in de slotmi nuut alsnog toe: 25-24. De ploeg van Peter Bos boekte zo zijn zes de zege van het seizoen tegen nummer vier Hellas. Zelf eindig de Delta Sport als negende in de Hoofdklasse D. „De eerste helft was vandaag ge woon slecht," sprak Bos na af loop. „De beleving ontbrak, het was gewoon pannenkoekenhand bal. Ze legden zichzelf onnodig veel druk op. In de rust heb ik ze ouderwets op hun sodemieter ge geven. Daarna kwam de geest uit de fles en ontstond het geloof." Bos was in zijn nopjes met het re sultaat van de laatste wedstrijd in Sporthal Onderdak. Een zaal met speciale betekenis voor de coach. „Ik ken hem van binnen en bui ten en het is fijn dat we het zo af sluiten. Ik ben nu 45 jaar en speel hier sinds mijn vijfde, ik weet niet beter dan dat ik hier kom. We hebben hier veel meege maakt, met als hoogtepunt het sei zoen 1992/1993, toen we in de ere divisie speelden. Het is een mooie tijd geweest." Delta Sport beleefde een erg wis selvallig seizoen. „Het was een hectisch jaar met ups en vooral veel downs", blikt Bos terug. „We begonnen het seizoen sterk met een aantal overwinningen. Daar na ging het behoorlijk minder en zaten we in een dip. De doelstel ling aan het begin van het sei zoen was lijfsbehoud, dat is wat moeilijker gegaan dan ik gehoopt had." Volgens De Bruijn zit de la ge positie in de stand hem met na me in het onbenut laten van kan sen. „Daar hebben we dit seizoen veel mee te maken gehad. Ik denk dat dat het verhaal van dit sei zoen is." Halverwege het seizoen stapte trainer Jaco Vleeshouwer op, maar volgens Bos veranderde er daardoor minder dan veel men sen vermoeden. „Ik ben samen met Jaco sinds het begin van het seizoen trainer, nadat hij gestopt is ben ik alleen verder gegaan. Ik was een van de twee trainers. Dat is het eigenlijk." Koen de Bruijn zegt daar iets an ders over. „Het klikte niet met Vleeshouwer en die is toen weg gegaan, meer heb ik daar verder ook niet over te zeggen. Na die wissel ging het wel weer een pe riode beter, maar daarna ook weer niet." En over volgend sei zoen: „Als iedereen gewoon ver trouwen heeft en er vol voor gaat, gaan we komend seizoen voor de zelfde positie of een plek hoger." Volgens Bos is er wellicht nog meer mogelijk want er komt be hoorlijk veel jeugd aan. Uit de A's zijn dat er drie en uit de B's vijf a zes. „Het gros daarvan moet vol gend jaar mee gaan trainen en ge bracht worden. Wie weet wat er dan allemaal mogelijk is." Het is Naomi Zuidweg niet gelukt om zich met OWO al veilig te spelen in de Korfbal League. De Middelburgse ver loor zaterdag met de Maars- sense club de tweede play- offwedstrijd tegen KCC. In Capelle aan den IJssel werd het 20-18. Eerder won OWO in Maarssen met 20-15. Et is nu een beslissende, derde wedstrijd nodig. Zuidweg scoorde zaterdag tweemaal uit een vrije bal. Aimee Schoe sterk in Flanderscup MAANDAG 31 MAART 2014 CAPELLE A/D IJSSEL OSS PAPENDAL VLEDDERVEEN i De vrouwen kort na de start van de Ladiesrun in Goes, foto Johan van der Heijden door Arwin Willemsen ZIERIKZEE - „Er liggen hier heel wat voetstapjes van me", zei Delta Sport-trainer Peter Bos na de winst partij tegen Hellas 3 (25-24). De handballers van Zierikzee speelden hun laatste wedstrijd in Sporthal Onderdak. Volgend seizoen komen ze uit op het nieuwe complex bij Den Hogen Blok. „Het was een mooie periode." De handballers van Del ta Sport uit Zierikzee boekten hun zesde overwinning van het seizoen. PEPINGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 39