DZK moet nog twee keer knallen Remy Vasseur is klaar voor de hele marathon EMM eindigt als vierde door winst op Elshout 38 SPORT De tweede editie van de ladiesrun telt ruim vijfhonderd deelnemers. En dat zijn eigenlijk allemaal winnaars. BC Vlissingen lijdt opnieuw zware nederlaag „Ik heb gezegd dat ze honderd keer op moesten drukken als ze weer niet door zouden zetten", zei Leijnse met een knipoog na de 17-4-overwinning op SG de Linge/PCG. De ploeg uit Gorin- chem kon volgen tot een stand van 3-2, waarna De Zeeuwse Kust niets heel liet van de tegenstan der. „Eigenlijk hebben we elke week de mogelijkheid om met zul ke cijfers te winnen, maar op het einde laten we het vaak afweten. Misschien heeft dat met de jonge leeftijd te maken." De formatie van trainer Leijnse mag met recht onervaren worden genoemd. Veel jongens zijn net achttien of moeten dat nog wor den. „Maar dat is ook de kracht van het team", denkt de coach. „Ondahks de jonge leeftijd zijn ze al goed. En er zit er nog zoveel meer in ze. Niet alleen de jonge ren maken progressie, ook de ouderen verbeteren zich. Ze ma ken elkaar beter." „Er komt ook nog een hele goe de jeugd aan", voegde Martijn Mechielsen, zaterdag met vier treffers een van de uitblinkers aan Vlissingse zijde, toe. „De aan voer blijft komen en de mix van jong en oud is heel goed. De kracht van het team is ook dat we erg hecht zijn. We hebben veel voor elkaar over en doen al les samen." „We begonnen dit seizoen met het doel erin te blijven en verder zouden we wel zien", zei Mechiel sen. „Maar het ging zo goed dat we onze doelstellingen hebben bijgesteld." „Daar ging het wel even mis", vulde Leijnse aan. „Na de winterstop stonden we met drie ploegen los en heb ik het woord kampioenschap laten val len. De wedstrijd daarna verloren we meteen. Vervolgens heb ik het even laten varen. De wedstrijden daarna speelden we weer als van ouds." Als DZK de twee resterende wed strijden wint, pakt de ploeg op nieuw de titel. Leijnse: „Ik geef ons tachtig tot negentig procent kans. Volgende week hebben we met de IJsselmeeuwen op papier een makkelijke tegenstander. Dan komt het aan op de laatste wed strijd tegen SBC-2000 (de num mer drie). We hebben ze uit ver slagen dus moet het thuis ook mo gelijk zijn." Ook Mechielsen geeft zijn team een goede kans. „Als we volgende week winnen dan gaan we in de laatste wedstrijd gewoon knallen, het liefst voor een volle tribune. Dan moet het lukken!" In een vorige generatie is het al eens voorgekomen dat het eerste team van De Zeeuwse Kust, voort gekomen uit De Stormvogel en toen nog spelend onder die naam, twee jaar achter elkaar kampioen werd. „Dat was ook de enige keer dat we in de tweede klasse hebben gespeeld", weet Mechielsen. „Veel van die spelers, onder wie de hui dige coach, zijn nog steeds betrok ken bij de club en hebben kinde ren die nu in het eerste zitten. „Dat maakt het extra speciaal dat je die namen nu weer terugziet. Zij zitten ons de laatste weken een beetje te stangen van 'wij speel den in de tweede klasse en jullie niet'. Aan die praatjes moeten we dit seizoen dus maar een eind ma ken", aldus de Souburger. „Als we in de tweede klasse ko men, is het eerste doel handha ven", blikte Leijnse al vooruit op mogelijke promotie. „De jongens moeten dan vooral leren en nog krachtiger worden. Maar als we de groep bij elkaar kunnen houden is er wellicht nog meer mogelijk." GOES - Juichend en springend liep Leila Frietman uit Middelburg in de richting van haar jongere broer en coach Mike. Ze had net de vijf kilometer van de Ladiesrun uitge lopen. Terwijl ze enthousiast over haar eerste officiële wedstrijd ver telde, hapte ze tal van keren naar adem. „Wat ben ik trots op mezelf. Toen ik een paar maanden geleden be gon met hardlopen, lachte ieder een me uit. Ik deed vroeger hooit aan sport, daarom dachten sommi ge mensen dat ik dit niet zou kun nen. Ik wilde mezelf en hen be wijzen dat ik het wel kon." Frietman had net als alle andere deelneemsters een doel voor ogen tijdens de tweede editie van de Ladiesrun Goes. De ene wilde zichzelf of een ander iets bewij zen en de andere ging voor een snelle tijd of hoge klassering. Or ganisatrice Arianne Jansen stelde dat de variatie in het deelnemers veld de kracht is van het evene ment. „De Ladiesrun zou eigen lijk een eenmalig iets zijn. We hebben zo veel positieve reacties gehad, dat we besloten om door te gaan. Deze loop is bestemd voor alle vrouwen. Zowel presta- tieve hardloopsters als beginnelin gen worden hier bediend. Daar om hebben we een wedstrijd voor meisjes tot en met elf jaar en een wandelroute aan het program ma toegevoegd." Ruim vijfhonderd vrouwen ston den aan de start in de nieuwe top sporthal in Sportpunt Zeeland. Het gros van de deelneemsters was in het roze, paars of verkapt oranje gekleed. Ook een enkele aanwezige man was solidair en had een roze shirt uit de kast ge trokken. „Het hoort erbij hè", ver telde Arjo Zoutewelle. „Mijn vrouw en dochter doen voor het eerst mee. Dat wilde ik niet mis sen." Ook burgemeester Verhulst van Goes had voor de gelegenheid een roze stropdas omgedaan. Hij zag Laurey van den Berge voor het tweede jaar op rij de tien kilo meter winnen. Shirin van Anrooij en Lotte Veldhoen stonden sa men op het hoogste podium bij de vijf kilometer. Toch ging de meeste aandacht uit naar Angeliena Huis uit Halste ren. Eind juli werd er bij haar borstkanker geconstateerd. Als ambassadrice nam ze deel aan de Ladiesrun Goes. Huis had iets meer dan een half uur nodig om de vijf kilometer uit te lopen. Toen ze bij de prijsuitreiking naar voren werd geroepen, stonden de tranen in haar ogen. „Ik heb mijn emotie al die tijd ingehouden. Ik begin nu pas te beseffen wat voor Remy Vasseur is bezig met de voorbereiding op de Marathon van Zeeuws-Vlaanderen. Over drie weken staat die op het pro gramma en daar wil Vasseur bij de eersten eindigen, zoals hij za terdag opmerkte na zijn overwin ning in Hulst. „Als ik nu kijk dat ik op een toch wel zwaar parkoers gemiddeld bijna zestien kilometer per uur heb gelopen, dan kan ik meer dan tevreden zijn. Daarmee kan ik wel aan die marathon beginnen", vertelde de Vlissinger in Hulst. Al vroeg in de wedstrijd was Vas seur samen met de Belg Maarten van der Donck uit Vosselaar en Er- win van den Broeke uit Axel aan de leiding gekomen. In de slotfase zette Van der Don ck als eerste aan, Van den Broeke moest dus passen, maar Vasseur ging mee en liet zijn concurrent in de finale achter zich, om te fi nishen in een tijd van 1 uur, 33 mi nuten en 48 seconden. Van der Donck kwam zeven tellen later als tweede over de streep en Van den Broeke werd derde in 1.36.44. Bij de vrouwen liep Leonie Ton ook al vanaf het begin vooraan. Zij won in 1.49.56. De Belgische Sofie Claus werd tweede en Moni que Allefs uit Hulst derde. VLISSINGEN - De basketballers van BC Vlissingen incasseerden op nieuw een zware nederlaag. Dit maal waren de Groene Uilen te sterk, waardoor deze Groningse ploeg zich definitief plaatste voor de final four om het kampioen schap van de promotiedivisie. BC Vlissingen-Groene Uilen 61-103: In de beginfase kon Vlis singen bijblijven tot 10-10. Daar na schakelden de Groningers een tandje bij. BC Vlissingen leed veel balverlies en kwam fysiek tekort. Bij rust was het verschil al opgelo pen tot 18-51. In het derde kwart werd dat verschil niet groter: 43-74. In het laatste kwart passeer den de Uilen de honderdpunten- grens. Trainer Ron de Waal kreeg het in korte tijd voor elkaar een hecht team te smeden. In de eerste com petitiehelft werd de ene na de an dere tegenstander aan de zegekar gebonden. Een ongekende weelde, want de laatste seizoenen was het steeds knokken om te overleven in de eerste klasse. De Vlissinger was dan ook apetrots na de der tiende overwinning van dit sei zoen. „Het eerste seizoen eindigen als vierde is grandioos. Ik kan hier alleen maar diep voor buigen." Door de komst van een aantal speel sters van Olympus ontstond er een brede basis. De klik was er en de moraal was goed. Dat leverde spec taculaire duels op. EMM gaf de hoogste afdelingsklasse duidelijk kleur door het aanvallende spel. Dat kostte veel ploegen de kop. „We stonden er meteen. Veel ploegen hebben zich op ons stukgebeten." Om de vierde plek te veroveren had men gisteren aan één punt ge noeg om Helios'72 op afstand te houden. Maar door hard werken werd de volle buit mee naar huis genomen. Voor De Waal een mooi slot van de competitie. „Na 21 duels was de strijdlust er nog steeds. Mijn keus voor EMM blijkt achter af de juiste te zijn geweest" Vrouwen kleuren Goes roze door Arwin Willemsen vlissingen - De waterpoloërs van De Zeeuwse Kust (DZK) lijken af te stevenen op een nieuw kam pioenschap. Nadat de ploeg van trainer Sjaak Leijnse vorig jaar pro moveerde uit de vierde klasse, staat het team nu aan kop in de derde klasse D, met nog maar twee wedstrijden in het verschiet. „Het zou echt uniek zijn om twee jaar achtereen kampioen te wor den", vertelde Leijnse zaterdag. „Dat besef ik maar al te goed." door Len Wolters door Wim de Vos HULST - Remy Vasseur heeft zater dag de 25 kilometer van Hulst op zijn naam geschreven. De Vlissing se atleet was in de slotfase de Belg Maarten van der Donck uit Vosse- laar en de opnieuw verrassend ster ke Erwin van den Broeke uit Axel te snel af. Bij de vrouwen was de eerste plaats voor Leonie Ton uit Zierikzee. Scores: Stefan Schrier 15, Abdul Zom- bra 13, Erwin Hilbert 8, Raylin Jimenez 7, Dorde Karadzic 6, Benjamin Steenbeek, Sjors van de Poel en Amar van Sluijs 4. door Wim Kakebeeke MIDDELBURG - De vrouwen van EMM hebben met een 18-14-over- winning op Elshout een punt gezt achter een succesvolle competitie. De Middelburgse handbalsters ein digden door de winst als vierde in de eerste klasse. Scores: Kimberly Loo en Lisanne Hei- jens 5, Marieke Riemens 3, Martje Huijben 2, Ariska Tax, Petula Brasser en Daniëlle Carol allen 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 38