f Forza kan champagne koud gaan zetten Speelsters BOK laten hun tranen de vrije loop 66 We kunnen nog kampioen worden hoor, alleen hebben we het niet meer in eigen hand Speelsters lieten hun tranen de vrije loop en vonden troost bij Hen- nie van Liere, de coach die de dorps club vorig seizoen uit de anonimi teit van de eerste klasse haalde en de ploeg dit seizoen verder uit bouwde. BOK scoorde vanaf de eer ste competitiewedstrijd boven ver wachting en voerde wekenlang de ranglijst aan. Na de winterstop mor sten de reserves van Mikro Electro/Roosendaal net iets minder punten, waardoor de Brabanders met minder verliespunten aan het onderlinge treffen begonnen. „We zijn onder Hennie ontzet tend gegroeid", stelde de sterk spe lende Mandy van Heek tevreden vast, toen haar verdriet over de ne derlaag plaats had gemaakt voor realiteit. „Vooral mentaal zijn we als team veel sterker geworden. Hennie is fanatiek, wil eruit halen wat erin zit, maar is ook realis tisch." Hennie van Liere prees haar speel sters voor het vertoonde spel. In een tjokvolle zaal, met veel ambi ance door twee luidruchtige sup- portersscharen, gaf BOK alles. Dat bleek tegen een mix van jong ta lent en routine net niet genoeg. „Volleyballend hebben we goed meegedaan", vond de coach. „Hun servicedruk en onze pass maakten het verschil. Zij legden de service waar ze hem hebben wilden. Dat kunnen wij nog niet." Spelverdeelster Lieke Beumer was de eerste die daarvan doordron gen was. „We hebben echt alles gegeven. We gaan gewoon voor de p/d." Mandy van Heek: Aan vallend en verdedigend ging het goed, in de rally's ook. Maar we zijn op sommige momenten weg- geserveerd. We kunnen nog kam pioen worden hoor, alleen heb ben we het niet meer in eigen hand." De confrontatie tussen de twee beste teams van de promotieklas- se begon voor BOK voortvarend. De thuisploeg nam halverwege de eerste set onder het toeziend oog van onder anderen burge meester Anton Stapelkamp het initiatief en bekroonde goed spel met winst. Eenmaal bekomen van de schrik kantelde het duel in Bra bants voordeel. De bezoekershaalden met een vooral diep geslagen opslag de an gel uit de Zeeuwse aanval. BOK werd erdoor in verlegenheid ge bracht, compenseerde het tekort met een tomeloze inzet en haakte diverse keren weer aan. De thuisploeg leek het verlies in de tweede set naast zich neer te leg gen, nam in het derde bedrijf een 5-i-voorsprong, maar had geen ant woord op de Brabantse (sprong)ser- vice. Het thuispubliek bond in, roerde zich even toen BOK in de vierde set van 14-18 op 18-18 kwam, maar had vrede met de nederlaag. Het keurkorps had immers een bes te indruk achtergelaten. WS'92-Sarto 0-4 (17.-25, 16-25, 13-25, 19-25): Voor de Vlissingse mannen houdt de malaise in de derde divisie A aan. WS'92 is door de nederlaag nog altijd niet zeker van lijfsbehoud en wacht za terdag de confrontatie met My- tilus, dat één plaats lager geklas seerd staat. Met uitzondering van een kleine opleving in de eerste en vierde set waren de Vlissingers vooral tot de achtervolging ge dwongen. Sarto werd geen stro breed in de weg gelegd. Forza-RVC/Libanon 4-0 (25-19, 25-18, 25-19, 25-22): Net als eerder dit seizoen werd het 4-0, maar destijds won de Schouwse forma tie drie sets met het kleinst moge lijke verschil. Voor eigen publiek was Forza, dat op papier in de nummer drie een lastige oppo nent trof, een maatje te groot. For za legde serverend de zwakke plekken van Libanon bloot en mocht zich in aanvallend opzicht uitleven. Onder aanvoering van uitblinker Giulio van Lint werd voor de zes de keer sinds begin januari een maximale zege geboekt. Mytilus-Zuvo 0-4 (22-25, 14-25, 16-25, 14-25): Hoewel Mytilus an dermaal over een krappe selectie beschikte, werd in de eerste set meer dan verdienstelijk tegenstand geboden. Daarna ging de kaars aan Goese kant uit. Mytilus werd op al le fronten afgetroefd en was een speelbal voor de bezoekers. WS'92-Sarto 2 1-3 (25-22, 25-27, 22-25, 20-25): Ondanks de neder laag hielden de vrouwen van WS'92 geen slecht gevoel aan het duel in de eerste klasse over. De thuisploeg begon sterk, won de eer ste set en deed zichzelf daarna te kort. In de resterende sets kwam WS'92 te laat op gang. Tegen een ploeg die veel servicedruk gaf, over een goed blok beschikte en aanval lend veel in de mars had, werd in elk van de resterende sets een gro te achterstand verkleind. Forza-King Software 2 1-3 (21-25, 25-18, 21-25, 23-25): Forza incas seerde de vierde nederlaag op rij, maar stapte meer dan voldaan de kleedkamer in. De Schouwse vrouwen sleepten bijna een vijfde set uit het vuur. De bezoekers be schikten over meer aanvalskracht. King Software had aan winst in de eerste set voldoende om bui ten schot van Forza te geraken en beslag te leggen op de tweede plaats in de promotieklasse. induSt ri iU-,.- - maintane^8 group MAAN DAG 31 MAART 2014 SPORT 37 door Peter van Kouteren MIDDELBURG - De volleyballers van Forza kunnen de champagne koud zetten. De Schouwse formatie won in de promotieklasse voor de vier de keer op rij met 4-0 en heeft woensdagavond laat in Sliedrecht aan twee punten voldoende om buiten bereik van concurrent Krim pen te geraken. Forza kan zelfs een dag eerder al kampioen worden, omdat Krimpen een inhaalduel speelt bij Next Volley/Dordrecht 3. I Anita Wielemaker in actie in de verdediging van Fortis. Op de achtergrond ploeggenoot Patrick Koppejan. foto Lex de Meester door Peter van Kouteren KAPELLE - Ontgoocheling en een ge voel van gepaste trots vochten za terdagavond in Kapelle om voor rang. De volleybalsters van BOK speelden sterk, maar verloren voor eigen publiek met 1-3 (25-16, 20-25, 22-25,19-25) van Mikro Electro/Roosendaal 2 en zagen de titelkansen minimaliseren. Dat leid de in het Zeeuwse kamp tot emo tionele taferelen. Mandy van Heek De volleyballers van Forza hebben woensdag aan twee punten genoeg om kam pioen te worden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 37