Tjoba is na een week koppositie al kwijt Zilveren randje aan sneldamtitel De Leeuw 36 SPORT VELDSEIZOEN Ploeg dicht gat in slotminuten Tijdens het duel met Koag (12-12) wordt elke aanwijzing van Sjaak Baas in de wind geslagen. I De Meervogels-TOP 18-11: TOP was niet opgewassen tegen een tac tisch sterk verdedigend De Meer- vogels. De Arnemuidenaars keken al vroeg tegen een 4-0-achterstand aan en kwamen geen moment echt in de wedstrijd. De opleving na rust was te mager om De Meer- vogels van slag te brengen. Albatros-Tjoba 21-21: Aanvallend profileerde Tjoba zich in Zwijn- drecht, maar verdedigend was de ploeg kwetsbaar. Daardoor wissel den de kansen op succes voortdu rend. Bij 20-18 moest de ploeg uit 's-Heer Hendrikskinderen vol aan de bak en bij 20-21 rook de ploeg nog even aan de winst. Uiteinde lijk moest het team zich tevreden stellen met een remise. Pernix-Swift 13-11: Vol vertrou wen dacht koploper Swift een gat te kunnen slaan met nummer twee Pernix, maar de Middelburg se eersteklasser kwam van een kou de kermis thuis. „Pernix was het minst slecht", zei coach Dennis Plantinga na de nederlaag in Lei den. Swift blijft wel eerste. Scores Swift: Richard Geldof 4, Vera Kuiper, Matthijs Pouwer en Kris Huis man 2, Aisja Zuidweg 1. Merwede-Togo 26-7: Na de zware zaalcompetitie is Togo het hele maal kwijt. Merwede speelde de Goese tweedeklasser van de mat. De thuisploeg zag dat het team van trainer Jan Voshart mentaal kwetsbaar was en maakte daar dankbaar gebruik van. Anouk Hazelaar, Wendy Uitterhoeve, Andre Goossens, Marten Postema 1 ADO-Ondo 9-12: In een winderig 's-Gravendeel was koploper Ondo de betere ploeg, maar de derde klasser uit Sint Laurens scoorde moeizaam. Bij 8-10 moest het team op de tellen passen, maar men schudde het aandringende ADO goed af. Linda Burger ver ving de geblesseerde Annemieke Toerse met verve. Scores Ondo: Jeroen Mesu 4, Linda Burger en Ronald Wisse 3, Dennis Wit te en Thomas Mesu 1 Seolto-Nikantes 10-9: De doelpun ten waren duur tegen een stug Ni- kantes. Seolto leidde bij rust met 5-3, maar daarna scoorde Nikantes driemaal op rij. De Vlissingers her stelden zich daarna knap en sleep ten een overwinning uit het vuur. Scores Seolto: Mayella Kuizinga 4, Ralf Dourlein 3, Chris Mol, Timme Pro voost en Wouter Harthoorn 1 KVK-Blauw Wit 12-12: Tien minu ten voor rust dreigde Blauw Wit af gedroogd te worden. De 8-2-voor- sprong en de overmacht van KVK verdwenen echter als sneeuw voor de zon na rust. De Kapelse ploeg hielp legio kansen om zeep en kreeg het deksel van Blauw Wit in de laatste minuut op de neus. Scores KVK: Lennard Volkers 4, Bart Nieuwenhuijse 3, Koen Volkers 2, To- nia de Visser, Miranda en Sander Slab- bekoom 1Scores Blauw Wit Basti- aan Rijk 5, Ivo Flipse 4, Romy Abbink, Annemarijne Holl, Marty de Vilder 1 Good Luck-Stormvogels 9-12: Door een paar verdedigende fout jes drukte Stormvogels het krachts verschil voor rust (6-7) nog niet uit in de score. In de eerste twintig minuten van de tweede helft werd wel het gat geslagen: 7-11. Daarna ging het niet meer mis. Scores Stormvogels: Arjen Schoe 6, Niek Peene 3, Angela Matthijsse, Em- mely de Visser en Francky Koole 1. Atlas-Weidevogels 13-16: Atlas liep snel tegen een achterstand aan te boksen. Vooral de korte kan sen waren niet aan de ploeg uit Ritthem besteed. OOST-SOUBURG - Patrick Koppejan ging zaterdag tijdens het duel For- tis-Koag (12-12) zijn boekje ver te buiten. Nadat hij in de Souburgse verdediging onnodig veel risico nam en van geluk mocht spreken dat hij geen strafworp tegen kreeg, werd hij terecht op z'n fout gewezen door coach Sjaak Baas. De lange rebounder reageerde ver volgens als door een adder gebe ten. Hij maakte een wegwerpge baar en haalde met veel volume uit naar Baas, die zijn gezag daar mee flink ondermijnd zag wor den. „Ik heb hem er na afloop direct op aangesproken", zei Baas een kwar tier na de wedstrijd. „Je mag best iets verkeerd doen, maar als ik daar iets van zeg, mag je niet zo uit de hoek komen. Misschien dat ik er de komende week nog wel een keer op terugkom, want zo iets kan echt niet." Baas, die bezig is aan zijn laatste maanden bij de eersteklasser, had zaterdag overigens met bijna al leen maar spelers te maken die niet te coachen waren. Zijn aan wijzingen, die echt wel hout sne den, waren aan dovemansoren ge richt. De acht van Fortis hadden de coaching nodig. Vanaf de eerste minuut liep het niet bij de Sou burgers. Het leek of ze voor het eerst in een nieuwe opstelling speelden. „Maar dat was toch echt niet zo", liet Baas weten. „Ik denk dat we driekwart van de zaalcom petitie met deze vakken hebben gekorfbald. De spelers weten alle maal prima wat er van hen ver wacht wordt. Dat hebben ze in de zaal ook laten zien. Maar vandaag waren ze dat he-le-maal kwijt. Hoe dat kwam? Geen idee." Pas aan het einde van de eerste helft leken Baas' woorden bij het team te landen. „Toen zag ik even een paar goede aanvallen op rij", zei hij. „Maar in de tweede helft begonnen we meteen weer slecht, terwijl ik in de rust toch weer een heel praatje heb gehouden." Eén van degenen die niet bereik baar waren, was Mark Trimpe. Hij zag in de eerste vijf minuten al Na een eerste helft met weinig doelpunten - bij rust stond het slechts 3-2 - werd er meer ge scoord in de tweede helft. Na de 8-8 sloeg Koag een gaatje van drie punten: 9-12. Toen waren er nog maar vier minuten te spelen. Opeens toonde Fortis veerkracht. Door treffers van Remco Crucq, Joyce Schoonaard en Anita Wiele- maker rolde er onverwachts nog een gelijkspel uit. dat het bij Fortis niet liep en liet vervolgens zijn kop hangen. Hij solliciteerde naar een wissel. Die kreeg hij halverwege de tweede helft, omdat Baas inzag dat het toch niet meer werkte om hem te stimuleren. Tegen alle vier dames zei Baas tij dens het duel dat ze in de verdedi ging alleen maar op hun tegen standster moesten letten. „Meer was echt niet nodig, had ik ook al vooraf gemeld", vertelde hij na het duel. Maar in plaats daarvan volgden ze de bal, waardoor ze hun opponentes vaalt uit het oog verloren en Koag gevaarlijk lieten worden. En dan was er nog de aanvoerder, Remco Crucq. Bij de stand van 12-12 vroeg Baas hem geduldig een aanval op te bouwen en te wachten met schieten. Er was im mers nog tijd genoeg om de win nende te maken. Maar de puntspe- ler, die toch al niet in de wedstrijd zat, dacht het zijne van die aanwij zing, negeerde hem en schoot veel te snel. Het gevolg: de bal werd onderschept door Koag, dat vervolgens nog dicht bij de 12-13 kwam. „Waarom doe je dat nou", foeterde Baas. Maar Crucq reageer de niet en keerde zich weer in zichzelf. Eenmaal in de kantine gaf de coach aan dat de acht tijdens de wedstrijd wel wat vaker in een spiegel hadden mogen kijken. „Ze keken niet naar wat er mis was met hun eigen spel, maar zagen al leen wat de anderen verkeerd de den. En als er iemand iets tegen hen zei, werd er niet geluisterd. Ze waren niet of nauwelijks coach- baar vandaag." Fortis is nog altijd op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer voor vol gend seizoen. Van het duel met Koag zullen geïnteresseerden niet blij zijn geworden. Sinds 1982, toen De Leeuw voor de eerste keer de provinciale titel pakte, lukte het slechts achtmaal een andere dammer de hoofd prijs te bemachtigen. In de editie van 2014, waarvoor de organiserende damclub Aagte- kerke uitweek naar Oostkapelle, kwam de eerste plaats van De Leeuw geen moment in gevaar. Nadat de zeven deelnemers in ca tegorie A de helft van de partijen hadden afgewerkt, had de favo riet al vier punten voorsprong op Peter Schunselaar. Alleen Henk Gunter was er in geslaagd de Goe senaar op een gelijkspel te hou den. In de tweede helft van het toer nooi nam De Leeuw wat gas te rug. Hij stond wat meer remises toe, maar omdat hij geen enkele partij verloor kwam de concur rentie niet dichterbij. Met een overwinning op Danny Wattel stelde hij in de voorlaatste ronde zijn zilveren titel veilig. In de strijd om de tweede plaats ging het tussen Peter Schunselaar en Daaf Kasse, twee teamgenoten bij de Middelburgse damclub. Schunselaar versloeg Kasse in de tiende ronde en die overwinning bleek achteraf van cruciaal belang. Met een zege op Rianka van Ombergen verzekerde de Vlissinger zich van de tweede plaats- Jessica Mondeel (nummer 16) en Mandy van Heek worden na afloop getroost, foto Johan van der Heijden door JaapJan Ritsema MIDDELBURG - Tjoba is weer koplo per af in de overgangsklasse D. De korfbalploeg uit 's-Heer Hendriks kinderen verspeelde een punt bij Albatros: 21-21. In de overgangs klasse C leed TOP een onverwacht dikke nederlaag, waardoor het Ar- nemuidse team van de tweede naar de derde plek zakte. Swift, de koploper in de eerste klasse, ver loor de topper bij Pernix. Scores TOP: Peter van Belzen 3, Jeani- ne Marijs, Corné Bezemer en Remco Bezemer 2, Petra de Ridder en Jur- riaan Bouwens 1 Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas en Marcel de Dreu 5, Demi Mondeel 4, Esmee Walraven 3, Sharon Goedege- bure 2, Niels Westmaas en Sander Ha- rinck 1 Scores Togo: Niek Meerman 3, Scores Atlas: Tim Dibala 7, Ben van Hese 5, Seran de Witte 1 Fortis-korfballers oncoachbaar door Roeland van Vliet Scores Fortis: Joyce Schoonaard en Ra chel Verhagen 3, Remco Crucq 2, Kim Baas, Rens van den Driest, Patrick Koppe jan en Anita Wielemaker 1 OOSTKAPELLE - De Zeeuwse snel damtitel die Johnny de Leeuw za terdag in De Halve Maan in Oostka- pelle veroverde, had een zilveren randje. De 48-jarige Goesenaar, die een week eerder al Zeeuws kam pioen in het gewone dammen werd, troefde voor de 25e keer alle concurrenten af.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 36