Walcheren knokt zich naar punt Schakers van Landau alleen aan de leiding SPORT 33 Leen IJzelenberg gaat naar Goes Mannen, derde klasse. Walche- ren-IJssel 3-3: In tegenstelling tot veel voorgaande duels bleef Wa- cheren ditmaal ook ver in de twee de helft op de been. Een uitsteken de doelman en dito verdediging stonden garant voor dit gelijkspel. IJssel nam de leiding, maar in de achttiende minuut scoorde Boude- wijn Jagers met een fraaie scoop de gelijkmaker. Knap voorberei dend werk van Steven Sijnja resul teerde nog voor de doelwisseling in 2-1 door een even fraaie afwer king van Jesse van der Zanden. Kort na de pauze werd het 3-2. Via een solo van Jonas Patist van af het middenveld en na samen spel met Max Vogels en Boude- wijn Jagers zorgde eerstgenoem de voor die treffer. Een kwartier voor tijd liet IJssel de verdiende gelijkmaker noteren. Vrouwen, derde klasse. Walche- ren-Prinsenbeek 3-4: Walcheren miste langdurig de overtuiging om een goed resultaat af te dwin gen. Pas in de slotfase kwam het geloof in eigen kunnen. Daarvóór zat Walcheren niet goed in de wedstrijd. Alleen bij 0-2 deed het iets terug via een treffer van Eva Zelders. In de tweede helft liep Prinsen beek uit naar 1-4. Pas vanaf dat moment begon Walcheren het spel meer naar zich toe te trek ken. Dat resulteerde een kwartier voor tijd in 2-4 door Frederique van Amersfoort. Tien minuten voor tijd werd het zelfs 3-4 via jeugdspeelster Barbara den Exter. In de slotminuten liet Walcheren nog mogelijkheden op 4-4 liggen. MIDDELBURG - Leen IJzelenberg is de zesde aanwinst van hoofdklas ser Goes. De middenvelder komt volgend voetbalseizoen over van zaterdag-tweedeklasser Duive- land. Eerder trok de zondagclub Sofyan Azzagari, Bart Deprez, Ur- vin van Hekelen, Jeremy Hubregt- se en Dimitri Hooftman aan. Sam Biesterbosch kondigde zijn vertrek aan bij Kloetinge. Hij ver ruilt de zaterdag-hoofdklasser ko mende zomer voor SSV'65, dat uit komt in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal. Een andere tweedeklasser, Bruse Boys, versterkte zich voor vol gend seizoen met SKNWK-aan- valler Martijn Backx. De negen tienjarige aanvaller scoorde dit sei zoen al negentien keer voor de Nieuwerkerkse zaterdag-vierde klasser. Nicky van der Velde (19) stapt vol gend seizoen van ZSC'62 over naar DFS. HWP Sas van Gent ï-ASV 1 7-3: De achterstand van HWP op kop loper Charlois Europoort blijft slechts een puntje. Na een snelle remise van Wouter Gryson greep Steven Geirnaert de winst. Hans Groffen rolde zijn tegenstander in het eindspel op en vervolgens speelde Johan Goormachtigh zich soepel naar de winst. Daartegen over stond slechts de nederlaag van Thibaut Maenhout. Na over winningen van Koen Leenhouts en Paul Motwani was het een ge lopen koers. In de laatste ronde speelt HWP tegen de koploper. HWP Sas van Gent 2-ASV 2 6-2: Na eerder een knappe overwin ning geboekt te hebben op LSG 2 moest nu ASV 2 eraan geloven. Al snel was duidelijk dat HWP 2 goe de zaken zou doen in de wed strijd. Maarten Rademakers was als eerste klaar met een zege. Ver volgens veegde Fabian Hulpia zijn tegenstander van het bord. Nadat Nele Vanhyse en Marc Lacrosse hun partij gewonnen hadden, was het gedaan met het team uit Arnhem. Landau Axel-Sliedrecht 5,5-2,5: De Axelse schakers doen het pri ma in de derde klasse F en staan door een gelijkspel van HWP 3 al leen aan de leiding. Tegen Slie- drecht ging het niet gemakkelijk. Na een snelle nederlaag van Gert- jan Verhaeren was het Randy van Houtte die de stand weer in even wicht bracht. Wim Versporten won duidelijk, maar dat kon niet gezegd worden van Johnny Schalkx. Hij kwam vanuit verlo ren positie terug en breidde de voorsprong uit voor Landau. Art hur Hugaert blijft maar winnen en na de winst van Stefaan De- man waren de punten binnen. HWP Sas van Gent 3-Middel- burg 4-4: De Middelburgers heb ben door het verrassende gelijke spel bij HWP 3 nog een water kansje op lijfsbehoud. De schaak goden waren de Middelburgers goed gezind. Henk Massink moest zijn best doen voor een re mise, maar greep de winst door het mistasten van Etienne van Leeuwen. Ronald Lauer won ver rassend van Yves Regniers. Ma thijs Janssen leek zijn partij niet te kunnen winnen, maar zag te genstander Erik van de Wynkele lelijk de fout in gaan. Marcel Nel len hield zijn eindspel met toren tegen dame knap remise, waar door de Middelburgers zwijnden. Souburg-Promotie 3,5-4,5: De Souburgers kunnen het kam pioenschap uit hun hoofd zetten na de verrassende nederlaag te gen de degradatiekandidaat uit Zoetermeer. De wedstrijd ging lange tijd gelijk op mede door pri ma overwinningen van Robin Bosters en Jeroen Hekhuis. Collin Boelhouwer gaf Souburg zelfs een kleine voorsprong door voor de ze vende opeenvolgende keer zijn partij te winnen. Teamleider Roe land Alders leek onder de druk uit te komen, maar overzag een combinatie waardoor de partij van Henrik Porte de wedstrijd moest beslissen. Een partij met wisselende kansen viel de verkeer de kant op voor de Souburgers. gespeeld en eerder de 2-0 hadden gemaakt, was bij hen het gevoel weg geweest. Nu hielden ze tot het laatst de kans op 1-1 en kregen we het moeilijk", wist WHS-ver- dediger Mohamed Allali. „Zoals bij die bal die er opeens tussenin viel (in de 88e minuut). Gelukkig schoot Jeroen Verwijs hem over, maar anders stonden we met lege handen." Al met al zagen de ruim vierhon derd toeschouwers een aardige wedstrijd. Het spel golfde op en neer en er werd scherp gespeeld, met harde tackles en felle duels. Toch werd de derby nooit onspor tief. Dat scheidsrechter Van Hoog- dalem maar twee keer een kaart te voorschijn hoefde te halen, zei hierover genoeg. Dat die kaarten allebei voor de bezoekers waren, zei ook iets over de belangen die op het spel stonden. Voor WHS de koppositie en de periodetitel. Voor Noad'67met al een periodetitel op zak, eigenlijk helemaal niks. „Er stond voor ons niks meer op het spel", bevestigde Noad-trai- ner Johan Sulkers. „Wij hebben die eeste periode al binnen. We speelden zonder spanning en staan vijfde op de ranglijst. De ti tel hebben we al uit ons hoofd ge zet. Maar we zijn goed overeind gebleven. WHS heeft vier van die snelle, sterke jongens voorin, die hebben we goed kunnen bedwin gen. Voor ons is het nu zorg dat we blessurevrij de nacompetitie halen." Uiteindelijk bleek een goal van Ar vin de Witte een heel belangrijke. Het was voor hem de twintigste dit seizoen. Dus verwacht je de matchwinnaar voorop in het feest gedruis. Maar nee, die lag met een stijve nek languit op het veld. „In de eerste helft werd ik bij een duel aan mijn hoofd geraakt en daarna werd het al stijf. Maar ja, ik moest doorgaan." Dat wordt waarschijnlijk een paar dagen niet omkijken, terwijl dat na deze wedstrijd voor hem nou net zo leuk zou zijn. MAANDAG 31 MAART 2014 door Peter Snelders MIDDELBURG - De hockeyers van Walcheren boekten een knap resul taat tegen het op de derde plaats staande IJssel. Puur op karakter werd een meer dan verdienstelijk gelijkspel in de wacht gesleept (3-3). De vrouwenploeg van die ver eniging kwam een tikje scherpte en inzet tekort tegen Prinsenbeek. Mede daardoor trok het team met 3-4 aan het kortste eind. door Roeland Alders MIDDELBURG - De schakers van Lan dau staan in de derde klasse van de landelijke competitie alleen aan de leiding. Zelf won het team uit Axel met ruime cijfers van Slie- drecht, terwijl concurrent HWP 3 verrassend gelijkspeelde tegen Mid delburg. In de eerste klasse strijdt het eerste team van HWP nog al tijd voor promotie. Collin Boelhouwer be haalde voor Souburg zijn zevende overwin ning in evenzoveel par tijen. B WHS-aanvoerder Patrick van Schetsen (links) probeert voorbij een speler van Noad'67 te komen. De derby werd beslist door een doelpunt kort voor rust van WHS-topscorer Arvin de Witte, foto Leo Adriaansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 33