Linkerrijtje gloort voor Zeelandia Middelburg Vosmeer moet een stap terugdoen Frisheid is een beetje weg bij VC Vlissingen Kapelle mist op twee goals de periodetitel SPORT 31 Tweede klasse E. Sarto-Zeelandia Middelburg 2-5: Zeelandia Middelburg nam in de vierde minuut een i-o-voor- sprong via Dennis Kovacevic, maar kon daarna maar moeilijk zijn stempel op de wedstrijd druk ken. Na een half uur werd het uit een door Rogier Veenstra benutte strafschop weliswaar 0-2, maar niet veel later mocht ook Sarto van elf meter raakschieten. De 1-2 was van Nick Wilbrorts. Zeelan dia trok het initiatief naar zich toe, nadat Sander Haans (Sarto) rood had gekregen en de wed strijd voor een minuut of tien stil gelegd was. In het restant van de eerste helft bracht Niels Luteijn de score op 1-2. Via diezelfde Lute ijn liepen de bezoekers na de her vatting weg naar 1-5. Pas in de slotfase kon Sarto nog eens tegen- scoren via Nick Wilbrorts. Derde klasse A. Aardenburg-Unitas'30 0-4: Aar denburg had weinig in te brengen tegen Unitas'30. Via Gino Spahic werd het in de 29e minuut 0-1. Na de rust zorgden Jordy Bollaert en Gianni Kiebosch (2x) de eind stand op 0-4. Voor Aardenburg werd de tweede achtereenvolgen de degradatie een feit. Vierde klasse A. Sluiskil-Oostburg 1-3: Oostburg kwam in de tiende minuut uit een vrije trap van Arjan Versluijs op 1-0, maar verontrusten kon die tegentreffer Sluiskil nog niet. Een kwartier na de rust werd het 1-1 door Tim Herreweghe. Oostburg trok de wedstrijd daarna alsnog naar zich toe. Eerst profiteerde Ar jan Versluijs van een foutje van doelman Danny Pijcke en in de slotfase was het Davy Maes die de eindstand op 3-1 bepaalde Jong Ambon-Zeeland Sport 4-1: Martin Waisapy bracht voor de rust de openingstreffer op zijn naam, maar zijn voorbeeld bleef lange tijd zonder navolging. Het werd zowaar nog 1-1 door een doelpunt van Wesley van Effrink. Na de hervatting was de afwer king bij Jong Ambon beter. Via Björn Langeveld werd het eerst 2-1, waarna Levi Waisapy de zege veiligstelde door twee keer raak te schieten. Koewacht-Schoondijke 1-7: Koe wacht had in de thuiswedstrijd te gen Schoondijke een complete Jong Ambon herstelt zich van de zware nederlaag te gen RIA W. De ploeg ver slaat Zeeland Sport. imRsnrnnrernEi offday. Via Nouredina Zaha werd het al snel 0-1, waarna Andrew Wesbeek een hoofdrol voor zich opeiste door voor de rust nog drie keer te scoren. Via Leroy van Wae- sberghe deed Koewacht kort na de hervatting nog wel wat terug, maar daarna was het opnieuw Wesbeek die scoorde. Yassine Be- nali en Nouredina Zaha dompel den Koewacht in de slotfase nog verder in rouw. Vierde klasse B. Vosmeer-WW'67 1-2: In de 43e minuut was het Robin Schippe rij n die de bezoekers op voor sprong bracht. Vosmeer ging na de hervatting op jacht naar de gelijkmaker, maar kreeg al snel het deksel op de neus toen Kevin van Loon de stand op 0-2 bracht. Niet lang daarna werd het via Joshua van Willigen 1-2. Hoezeer de thuisclub in het restant van de wedstrijd ook drukte, de gelijkma ker kwam er niet. Na negentien duels zonder verlies bleef VC Vlissingen gisteren voor de tweede keer op rij puntloos. Vorige week ging de ploeg van Ruud Pennings al met 1-0 onder uit tegen nummer twee OSS'20, nu bleek Longa in de inhaalwed strijd een onneembare horde. „We begonnen te behoudend aan de wedstrijd", was Pennings' eer ste kritiekpunt. „We lieten de te genstander zijn spel spelen en ga ven geen druk op de man met de bal." In de veertigste minuut resulteer de dat in een 1-0-achterstand. Spits Adikali Kamara koos goed positie en schoot raak. Pennings: „Na rust had Josimar Pattinama nog een enorme kans en schoot Hoessein Bouzambou op de paal, maar de aansluitingstreffer viel maar niet." En de uitspraak 'als je zelf niet scoort, valt het doelpunt aan de andere kant' bleek maar weer eens een waarheid als een koe. Weer was het Kamara die twee minuten voor het einde, dit keer uit een counter, trefzeker bleek. Even later liep Joost de Kub- ber tegen een rode kaart aan. Zijn tackle aan de zijkant van het veld werd door scheidsrechter Govers als te onbesuisd betiteld, waarna de verdediger mocht inrukken. „Ik zie geen dadendrang zoals eer der dit seizoen wel het geval was", concludeerde trainer Pen nings. „Dat moet ik komende week eens bij de groep neerleg gen." Vlissingen is nog altijd kop loper, maar de voorsprong op OSS'20 is tot één punt geslonken. Kapelle-Krabbendijke 4-0: De dominant spelende thuisploeg kwam op 1-0 na een strafschop van Salim Sandee. Vlak voor rust schoot Jeroen van Avermaete de bal hard in de kruising. Na een goede aanval kon Jordi Matondo scoren. De 4-0 kwam op naam van Hans Tolhoek die zijn 21e van het seizoen maakte. Kruiningen-Wemeldinge 3-0: Kruiningen zette de ongeslagen thuisreeks voort. Een discutabele goal van Thomas Paauwe werd goedgekeurd. Of de bal wel of niet over de lijn was, was de grote vraag. Pieter Bolle schoot de eni ge kans van Wemeldinge op de paal en met een prachtige volley maakte Lennart van de Berge de 2-0. Paauwe bepaalde de eind stand op 3-0. Yerseke-Seolto 2-3: Een bliksem- start voor Yerseke toen Arjen de Koeijer in de tweede minuut de score opende. Nadat Seolto beter in de wedstrijd kwam, zorgde Pie ter de Wit voor 1-1. Patrick de Klerk maakte 1-2 en De Koeijer trok de stand weer in evenwicht. Diep in de blessuretijd dompelde Chris van Persie Yerseke in rouw door een vrije trap binnen te schieten. vast. De veel scorende aanvaller was de afgelopen weken belang rijk voor Hoek, maar zag zijn in zet gestopt door Dennis Hage naars. De ingevallen doelman hield na rust ook de nul en groei de in de strafschoppenserie uit tot de held van Dosko. Hagenaars stopte de penalty's van Martens en - opnieuw - Clinckemaillie, ter wijl voor Dosko alleen Nikai Der- wort miste. De Brabanders won nen zo de strafschoppenreeks en plaatsten zich voor de halve fina le, thuis tegen AS WH. Daarnaast mag het ook meedoen aan de KNVB beker, het toernooi waarin Hoek dit seizoen Feyenoord trof. „Geef ons die wedstrijd nu maar", zei doelman Vendrig. „In de Kuip, want Feyenoord is mijn club." MAANDAG 31 MAART 2014 door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - Tweedeklasser Zeelan dia Middelburg boekte gisteren in de uitwedstrijd tegen mededegra datiekandidaat Sarto de vijfde zege (2-5) na de winterstop en vond daarmee aansluiting bij het linkerrij tje. In januari was Zeelandia Middel burg nog hekkensluiter. Voor der deklasser Aardenburg viel het doek in de thuiswedstrijd tegen Unitas'30: 0-4. door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - Oostburg bracht in de vierde klasse A van het zondagvoet bal de achterstand op koploper Clinge terug tot drie punten. De Zeeuws-Vlamingen versloegen Sluiskil met 3-1. Jong Ambon her stelde zich van de 8-0-nederlaag van vorige week tegen RIA W. door Zeeland Sport met 4-1 terug te wijzen. Vosmeer kon in de thuis wedstrijd tegen WW'67 degrada tie uit de vierde klasse B niet voor komen: 1-2. "TÖÖ7 door Mitchell Minnaard TILBURG - VC Vlissingen heeft in de eerste klasse C van het zondagvoet bal de mogelijkheid om verder op de concurrentie uit te lopen laten liggen. In Tilburg bleek Longa met 2-0 te sterk voor de Walcherse eer steklasser. „De frisheid is een beet je weg", constateerde trainer Ruud Pennings na de tweede verliespar- tij op rij. door Robin Hamelink MIDDELBURG - Kapelle won in de derde klasse B van het zaterdag voetbal met 4-0 van Krabbendijke. Doordat ook WHS zegevierde (1-0 tegen Noad'67) kwam Kapelle twee doelpunten te kort voor de tweede-periodetitel. een tik voelt K Scheidsrechter Jan Tempelaar (midden) loopt samen met zijn assistenten Bert van Arendonk (tweede van links) en Nico Opstraat het veld af voor een korte pauze. Geheel links teammanager Danny de Vrieze van Hoek, rechts ver dediger Gert-Jan van Leiden die al na een kwartier rood kreeg, foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 31