Ronald Zwager geeft Duiveland nieuwe hoop 30 DISTRICTSBEKER Heinkenszand is snel klaar in Spui Koploper in hoofdklasse B kan zich na uitschakeling in beker volledig op promotie naar topklasse richten. WC'68-Duiveland 2-3: Duive land kende in Halsteren een blik- semstart. In de tweede en-vijfde minuut scoorde Ronald Zwager, met twee identieke acties vanaf de linkerflank. WC'68 kwam daarna wat beter in het spel en Duiveland moest achteruit. Na een scrimmage zorgde Nestor Zimmerman in de 34e minuut voor de aansluitingstreffer. Na rust drukte WC'68 de gasten ver der terug en in de 78e minuut viel via Stefan Roosenboom de verdiende 2-2. In de 88e minuut schoot Ronald Zwager, na alweer een individuele actie, Duiveland naar de 3-2-zege. GPC Vlissingen-Dinteloord 1-3: GPC liet het voor rust op instel ling afweten. In de 28e minuut kwam Dinteloord via Nizar Mek- kaoui op 0-1 en uit een vrije trap, vlak voor rust schoot topscorer Jo- rik Mijnhijmer de kampioen naar de 0-2. In de tweede helft waren de rol len omgedraaid. Mede door een snelle aansluitingstreffer, Robin de Pagter scoorde in de 48e mi nuut uit een vrije trap al de 1-2, legde de thuisploeg meer power op de mat. Dinteloord moest te rug en GPC was via Jeroen van Ommen en Siem Gans een aantal keer dicht bij de 2-2. Het spel- beeld veranderde nadat GPC-aan voerder Matthijs Lugtenburg te gen zijn tweede gele kaart opliep. Uit een counter gooide Mekkaoui het duel in het slot. Tholense Boys-Zwaluwe 2-3: Tholense Boys verspeelde een 2-o-voorsprong. De thuisploeg kwam na een kwartier via Fred die Simonse op 1-0. In de tweede helft leek de ploeg van trainer Adil Fertoute, na de 2-0 van Mat thijs van Stee, op rozen te zitten. Koen Nieuwkoop was op weg naar de 3-0, maar werd neerge legd. „Die speler kreeg slechts geel", be klaagde Fertoute zich. Niet veel la ter kreeg Zwaluwe, na een hands bal bij de Thoolse ploeg, een straf schop. Pim Schonk zorgde vanaf de stip voor 2-1. Na een inzet van Gijs van der Maden kwam Zwalu we langszij en na een snel geno men vrije trap zorgde Maurice Sprangers vlak voor tijd voor de winnende treffer: 2-3. Terneuzense Boys - Serooskerke 3-2: Na vijf minuten schoot Mar tijn van Ham Terneuzense Boys uit een vrije trap naar de 1-0. De thuisploeg was daarna sterker, maar kreeg nauwelijks kansen. In de 35e minuut slalomde Niels de Booij door de defensie van Seroos kerke en maakte na een sleepbe- weging de 2-0. In de tweede helft veroorzaakte Robbert Rijnberg een strafschop, waarna Alex Jobse Serooskerke te rugbracht naar 2-1. Serooskerke kreeg de nodige kansen, waaron der een inzet op de lat, op de ge lijkmaker. In de slotminuut van het duel zorgde Miroslav Peric voor de 3-1 en direct na de aftrap bepaalde Jeroen Geerse de eind stand op 3-2. De Noormannen-FC Axel 3-4: Er- win Pouwelse zorgde voor de 1-0 en uit een strafschop liet Maik de Wolf de 1-1 aantekenen. Na een corner van FC Axel zorgde Den nis Lafeber voor de 2-1-ruststand. Vijf minuten na rust vergrootte Urmeion Marris de Axelse voor sprong naar 3-1. Uit een straf schop in de 67e minuut bracht Pouwelse de spanning weer te rug, maar via Martis kwam FC Axel in de 76e minuut toch weer aan een marge van twee goals. Via invaller Mark Minderhoud kwam De Noormannen vlak voor tijd nog terug tot 3-4. Spui-Heinkenszand 0-4: Hein kenszand was voor rust al klaar met Spui. Halverwege de eerste helft zette Martijn Simonse druk op Spui-doelman Michael Ver- schuure. De keeper schoot de bal tegen Simonse op die zo eenvou dig aan de openingstreffer kwam. Uit een voorzet van Simonse maakte Ruben Osse vervolgens de 0-2. Mark Doene kopte uit een corner van Jeroen Verschiere Heinkenszand naar de 0-3 en na een vloeiende aanval tekende Jer- maine Hitijahubessy voor de 0-4. Veere-MZC'111-4: Ramon Janson zette MZC'11 na dertien minuten op 0-1, maar vlak voor het einde van de eerste helft schoot Ronnie Louwerse Veere naar de 1-1. Vlak na de pauze kwam MZC'11 via Ar- ne Holm opnieuw aan een voor sprong en na zeventig minuten gooide Martijn van Grunsven met de 1-3 het duel op slot. Bij Veere viel doelman Alex Bakker gebles seerd uit en nam linksback Mark de Theije plaats onder de lat. In de 89e minuut had hij geen ant woord om een inzet van A-junior Thomas van der Linde. Oostkapelle-Nieuwland 2-1: Ar jen Pattenier kreeg in de twaalfde minuut de bal op links, kwam naar binnen en schoot met effect de 1-0 binnen. Acht minuten later speelde Wouter Verduijn een aan tal Nieuwland-spelers uit en zorg de voor de 2-0. Op slag van rust kwam Nieuwland uit het niets te rug tot 2-1. De bezoekers kregen, na een handsbal bij Oostkapelle, een strafschop die door André Goedhart verzilverd werd. Nieuw land eindigde het duel, na twee gele kaarten voor Bart-Jan Kroes, het duel met tien man. HOEK - Aan het einde van een en erverende avond voetbal was de paniek heel even voelbaar. Want een wedstrijd niet winnen, dat waren ze niet meer gewend in Hoek. De koploper in de hoofd klasse B kwam zaterdagavond niet langs Dosko (0-0) en moest na strafschoppen het hoofd bui gen. Geen halve finale, geen felbe geerd ticket voor de KNVB beker, maar vooral geen goed woord voor de scheidsrechter. De spotlights werden na afloop op arbiter Jan Tempelaar uit Dor drecht gericht, maar zijn twee as sistenten op leeftijd verdienden toch ook een 'eervolle' vermel ding. Bert van Arendonk, de grensrechter voor de tribune, ging een paar keer in de fout. Zijn collega aan de overkant zorgde er voor dat de eerste rode kaart van KARAKTERISTIEK de avond werd getrokken. Terecht of niet, die ging in eerste instan tie naar de verkeerde Hoek-spe- ler... Na een kwartier probeerde Gert-Jan van Leiden balverlies te herstellen en tikte Dosko-spits Marvin Bedaf even aan. Tempe laar liet doorspelen, maar zijn as sistent Nico Opstraat stak de vlag in de lucht. De arbiter nam pools hoogte, haalde de rode kaart uit zijn zak en liet die aan Giovanni Siereveld zien. „Ik had de overtre ding niet waargenomen, omdat de speler met zijn rug naar me toe stond en ik enigszins verblind werd door de zon", zei Tempelaar later. „Ik dacht dat er niks aan de hand was, maar mijn assistent zei dat de aanvoerder een doorgebro ken speler had neergelegd." Die aanvoerder bij Hoek is Siere veld, terwijl Van Leiden de over treding maakte. „Ik weet niet of het een overtreding was", reageer de Van Leiden na afloop. „Ik tikte de bal aan en die spits kruiste voorlangs. De scheids floot ook niet." Omdat door het aanwijzen van de verkeerde speler veel commotie ontstond, besloot het arbitrale trio even de kleedkamer op te zoe ken. Siereveld moest zich samen met Dosko-aanvoerder Rob Diet vorst bij hem melden. „Het was een apart verhaal", zei Siereveld. „Ik heb gevraagd of die assistent wel in staat was om te vlaggen, terwijl die man er zelfbij zat. Als je twee spelers die totaal niet op elkaar lijken door elkaar haalt, kun je dan nog wel zien of het buitenspel is?" Na een pauze van acht minuten kwam het arbitrale trio terug het veld op en werd het duel - zonder Van Leiden - hervat. Hoek hield met een man minder een over wicht, omdat Dosko weinig initia tief nam. De vooraf gekozen tac tiek - inzakken en counteren - werd niet losgelaten. Vlak voor rust kon Nick de Groote na een steekpass van Birgen Martens al leen op doelman Jeffrey Vendrig af. De inzet van De Groote kwam op het lichaam van de keeper, die ook de spits raakte. De wond op het been van De Groote maakte na afloop veel duidelijk. Rood voor Vendrig en een strafschop voor Hoek, oordeelde Tempelaar. „Honderd procent mijn eigen waarneming", zei hij later. „De doelman kwam onbesuisd in." De Groote wilde de strafschop graag zelf nemen, maar Guillau me Clinckemaillie had de bal al door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Duiveland pakte in de tweede klasse E van het zater dagvoetbal door een 3-2-zege bij WC'68 in de strijd tegen degrada tie drie belangrijke punten. Ronald Zwager verzorgde de totale produc tie. Terneuzense Boys won thuis met 3-2 van Serooskerke en dat be tekende de eerste zege sinds 18 ja nuari 2014. GPC Vlissingen verloor met 3-1 van kampioen Dinteloord en Tholense Boys ging met 3-2 on deruit tegen Zwaluwe. Duiveland haalde na de winterstop in acht duels vijftien punten. Toch staat de ploeg nog voorlaatste. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Heinkenszand boek te in de derde klasse A van het za terdagvoetbal na vijf nederlagen op rij in het degradatieduel met Spui weer eens een overwinning: 0-4. Koploper Arnemuiden behaal de zonder zelf te spelen een perio- detitel. Martijn van Grunsven, goed voor één treffer bij MZC'11 Hoek weet weer hoe door Barry van der Hooft Hoek-Dosko 0-0 (Dosko wint na strafschoppen, 3-4). Scheidsrech ter J. Tempelaar (Dordrecht). Ro de kaart: 16. Gert-Jan van Leiden (Hoek), 43. Jeffrey Vendrig (Dos ko). Gele kaart: Nikai Derwort en Bart Dietvorst (beiden Dosko). Aantal toeschouwers: 400. Hoek: Jordi de Jonghe; Lionel Fitsch, Gert-Jan van Leiden, Gio vanni Siereveld (80. Aaron de Wit te); Fabian Wilson, Birgen Mar tens, Hakim Boucheta (16. Reguil- lo Vandepitte), Gilles Pottie (63. Yves Nyemb), Thomas van Ren- terghem; Guillaume Clinckemaillie en Nick de Groote.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 30