TO©S PZC Reuring op internet Snel oordeel OM wekt verbazing I 1 li I ti In een paar seconden is hun leven totaal veranderd, met enorme impact 2 IN HET NIEUWS COLOFON Maak iemand abonnee! OVERVAL De overval duurde slechts een paar minuten, maar hield Nederland het hele weekend in de ban. EP PAUL KUSTERS toosenhenk.nl O ECONOMIE TREKT AAN T: 088-0139995 DEURNE - Wie er precies gescho ten heeft en op welk moment, is nog niet duidelijk. Maar op basis van de bewakingsbeelden, de ver klaring van met name de 52-jarige vrouw van de juwelier en 'onder zoek dat de hele nacht is doorge gaan', is het Openbaar Ministerie opvallend snel tot een beoorde ling gekomen. „Het lijkt op ge rechtvaardigde en juiste zelfverde diging", zei hoofdofficier van justi tie Bart Nieuwenhuizen zaterdag tijdens de persconferentie in het Deurnese gemeentehuis. Het schietincident heeft vrijdag middag slechts enkele minuten geduurd. De overvallers meldden zich rond 17.30 uur aan de voor deur op de hoek van de Milhezer- weg en de Eekstraat. De juwelier liet hen binnen in de veronderstel ling dat ze klanten waren. Op dat moment waren alleen de juwelier en zijn vrouw aanwezig in de zaak. Er ontstond al snel een hevige worsteling, waarbij de 53-jarige ju welier zich hevig verzette. Daar- DEURNE - De overval op juwelier Goldies was het hele weekeinde een actueel onderwerp op inter net. Meer dan 50.000 mensen heb ben de Facebook-pagina's 'Vrij spraak voor vrouw van de juwe lier uit Deurne' en 'Ik sta achter juwelier Goldies' geliked. Vele duizenden mensen maakten gebruik van de gelegenheid om hun hart te luchten in tweets als 'Ze verdient een lintje' en 'Ze gin gen voor goud, maar kregen lood'. Nadat zaterdagavond bleek dat beide overvallers een Nederlands paspoort hebben maar waarschijn lijk van Noord-Afrikaanse origine zijn, verhardde de toon van de commentaren op internet. Volgens psychiater Bram Bakker was het vroeger, vóór het bestaan van internet, lastig om snel te rea geren. „Dan moest een brief wor den geschreven", zegt hij. „Nu kunnen mensen met één vloeien de beweging meteen via hun tele foon alles op straat gooien. Vanuit hun onderbuik." Bij de overval op juwelierszaak Goldies kwamen vrijdag de twee overvallers om het leven. Criminoloog Cyrille Fijnaut con stateert dat justitie wel zeker van haar zaak moet zijn, om zo snel een besluit te nemen. Advocaat Rob Milo, die eerder een Tilburg- se juwelier wist vrij te pleiten na de dood van een overvaller, stelt dat het OM 'feitelijk op de stoel van de rechter is gaan zitten'. Op straat in Deurne werd zater dagavond overwegend positief ge reageerd op de constatering van het OM dat er sprake lijkt van zelf verdediging. De Bond van Wets overtreders (BWO), de belangen behartiger voor gedetineerden, ex-gedetineerden en wetsovertre ders, stapt echter naar het ge rechtshof in Den Bosch als het OM bij zijn besluit blijft. De BWO wil zo toch vervolging af dwingen en noemt het 'erg on zorgvuldig' dat hoofdofficier van justitie Bart Nieuwenhuizen zater dag zo snel een oordeel had. Nieuwenhuizen maakte zaterdag ook bekend dat de geïdentifi ceerde overvaller een 20-jarige Eindhovenaar van Marokkaanse origine is. Hij was eerder voor een soortgelijk misdrijf veroordeeld. De andere overvaller, die gistera vond nog altijd niet geïdentifi ceerd was, is van Noord-Afrikaan se komaf. In de Marokkaanse ge meenschap is het besluit van het OM slecht gevallen. Zaterdaga vond en gisteravond demonstreer den tientallen burgers met een Marokkaanse achtergrond in Eind hoven. Ze droegen spandoeken die zeiden dat de juweliersvrouw 'geen held' is. PW-voorman Geert Wilders twitterde: 'Mark, ga je vandaag de kinderen van ju weliers troosten?', verwijzend naar premier Rutte en de discus sie over Wilders' omstreden uitla tingen over 'minder Marokkanen'. bij is een onbekend aantal scho ten gelost, waardoor de twee over vallers om het leven kwamen. Er zijn twee wapens aangetroffen, volgens het OM waarschijnlijk één van de overvallers en één van het echtpaar. Nieuwenhuizen zei zaterdag dat het echtpaar waar schijnlijk niet in het bezit is van een wapenvergunning. „Daar wordt nog naar gekeken." Het zou mogelijk kunnen leiden tot Vervolging van het echtpaar wegens verboden wapenbezit. Het OM weegt mee dat ook in 2010 gepoogd is Goldies te over vallen. De juwelier raakte gewond aan zijn hand, is met de ambulance naar het ziekenhuis vervoerd en later weer ontslagen. De lichamen van de twee overvallers zijn zater dagochtend vroeg weggevoerd. De juwelier en zijn vrouw zijn for meel nog altijd aangemerkt als verdachten, maar zijn vrijdag en zaterdag door de bijzondere om standigheden niet als zodanig be handeld. Het OM benadrukte gisteren dat het nog geen besluit heeft geno men of het juweliersechtpaar F; Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 www.pzc.nl Uitgever Erik van Gruijthuijsen Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adj.) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E-mail: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen T: 0113- 31 5670 E-mail: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T.0115- 64 5740 E-mail: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland T: 0111- 45 4650 E-mail: schouwen-duiveland@pzc.nl Commercieel directeur Ivo van der Velde Advertenties Afdeling Direct Sales regio Zuid E-mail: adverteren.zeeland@wegenermedia.nl Personeelsadvertenties:055-5388000 Familieberichten: 088- 0139 999 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Onze excuses. Meld het via www.pzc.nl/service. De krant wordt niet nabezorgd. U ont vangt restitutie en u kunt de krant van vandaag lezen via E-paper. Vragen? Bel: 088-0139910 Abonnementstarieven Deze vindt u op www.pzc.nl/tarieven Abonneren, wijziging vakantie service? Informatie kunt u vinden op onze site www.pzc.nl/service of bel: 088-0139910. Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitge verij Provinciale Zeeuwse Courant, onder deel van Koninklijke Wegener NV. Publicatie recht beeldende kunst via Beeldrecht. Voor meer informatie: copyright@wegener.nl Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Weg ener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereen komst. Deze gegevens kunnen gebruikt wor den om u op de hoogte te houden van inte ressante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig gese lecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt in trekken, kunt u dit schriftelijk kenbaar ma ken bij PZC Lezersservice. Zie ook het priva cy statement op www.pzc.nl En u als trouwe abonnee ontvangt een VVV-cadeaubon t.w.v. 50,-* De nieuwe abonnee leest de krant 24/7 digitaal nieuws 2 maanden gratis en betaalt vervolgens normaal P Jf tarief. W Maak iemand abonnee op: www.pzc.nl/abonneewerftabonnee 'Voorwaarde is dat u én de nieuwe abonnee minimaal 6 maanden abonnee blijven. www.pzc.nl/abonneewerftabonnee Wie schoot op wie in juwelierszaak? door Hub Dohmen en Frank van den Heuvel Burgemeester Hilko Mak door Hub Dohmen en Frank van den Heuvel DEURNE - De snelheid waarmee het Openbaar Ministerie (OM) heeft besloten het Deurnese juweliers echtpaar 'vooralsnog' niet te vervol gen voor het doodschieten van twee overvallers, leidt tot gemeng de reacties. 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 2