volgt zijn broer naar Hasselt Minderhoud tweede in kür Derde wereldtitel Asada SPORT 29 Scherbeijn, Stap en Minneboo pakken landstitel De Bruijn is na toernooi in Luxor zeker van WK isvmium Dressuurruiter Hans-Peter Min derhoud heeft zaterdag in de Barcelona Dressage Tour twee keer op het podium gestaan. In de kür op muziek van de hoogste klasse, de Grand Prix, eindigde de voormalige West- kapellenaar met zijn paard dock's Tango op de tweede plaats. Dat was twee plaatsen hoger dan in de voorronde, toen Minderhoud en Tango vierde werden. De combinatie scoorde 74,339 procent. Minderhouds partner Edward Zijlaard wil nieuwe wielerploeg oprichten Manager Michael Zijlaard, de echtgenoot van olympisch kam pioene Leontien van Moorsel, werkt aan een nieuwe wieler ploeg. Hij onderzoekt momen teel de mogelijkheden voor zijn project '2015'. Voor de tech nische leiding van zijn wieler- team heeft Zijlaard drie grote namen op het oog: Michael Boo- gerd, Erik Breukink en Jean-Paul van Poppel. TOP en PKC in finale Korfbal League De finale van de Korfbal Lea gue in Ahoy gaat zaterdag tus sen TOP en PKC. Laatstgenoem de jiloeg uit Papendrecht won ook de tweede wedstrijd tegen Fortuna, ditmaal voor eigen pu bliek met 27-21. De basis was eerder ai gelegd in Delft: 14-20. Ook TOP liet het in Sassen- heim.tegen Dalto niet aanko men op een derde duel in de halve eindstrijd. De opponent uit Driebergen werd opnieuw verslagen: 27-17. Gal won de wedstrijd. Met In- terfloor Next One scoorde hij 79,321 procent. Minderhoud won eerder op de dag met zijn paard Zanardi de kür van de klasse Intermediar, na de Grand Prix het hoogste niveau. Minderhoud en Zanar di kregen van de jury een score van 76,225 procent. Landgenote Joyce Lenaerts werd met Show Boy tweede met 73,325. De Brit Paul Friday pakte met Winston Bond de derde plaats met 71,775. Ontsteking houdt Bolt aan de kant Atletiek vedette Usain Bolt start zijn seizoen naar alle waarschijnlijkheid pas in juni. De Jamaicaan heeft zich in München laten behandelen aan een ontsteking in de voet, meldde zijn manager Ricky Simms zaterdag in de Franse sportkrant L'Equipe. Bolt loopt op 17 juni in het Tsje chische Ostrava zijn eerste 100 meter van het seizoen. Anand ongeslagen in kandidatentoernooi Viswanathan Anand is ongesla gen gebleven in het kandida tentoernooi in Chanti-Mansi- jisk. De Indiase schaakgroot meester kreeg gisteren in de veertiende en laatste ronde te gen de Rus Peter Svidler wel enige positioneel voordeel, maar nooit beslissend. Na zijn 34e zet werd tot remise beslo ten. Anand, die zaterdag al wist dat hij de Noorse wereldkampi oen Magnus Carlsen mag uitda gen, kwam uit op 81/2 punten. De Japanse Mao Asada heeft za terdag voor eigen publiek haar derde wereldtitel in het kunst schaatsen veroverd. De 23-jarige Aziatische leidde na de korte kür (78,66) van donderdag al en was twee dagen later ook de beste in de vrije kür (138,03). Het totaal van 216,69 punten be tekende een persoonlijk record en volstond voor haar derde wereldtitel, na 2008 en 2010. Op de Winterspelen in Sotsji moest Asada vorige maand nog genoegen nemen met de zesde plaats. Het zilver ging naar de pas vijf tienjarige Russin Julia Lipnitska- ja. De Italiaanse veterane Caroli na Kostner werd derde. thuis tegen JCK-Aiso de laatste wedstrijd van het seizoen", zegt Hoessein Bouzambou. „Dan neem ik afscheid, maar iedereen weet dat ik weer een keer terug kom. Groene Ster is mijn club, maar deze kans kon ik niet laten Groene Ster is mijn club, maar deze kans kon ik echt niet laten liggen liggen. Iedereen bij Groene Ster gunt me deze transfer." Hoessein Bouzambou trainde de afgelopen maanden verschillende keren mee bij een andere Bel gische club, maar koos uiteinde lijk voor Gelko Hasselt. Dat hij weer herenigd wordt met zijn broer speelde een belangrijke rol. „Ik heb de afgelopen jaren altijd samen met Saïd gespeeld. Bij RCS, bij VC Vlissingen, bij Groe ne Ster en we hebben ook samen ons debuut in het Nederlands team gemaakt. Gelko wilde me graag hebben. Maar als Saïd er niet had gespeeld, was ik er mis schien niet terechtgekomen." Met nog vier duels te spelen staat Gelko Hasselt nu stevig op de vier de plaats. Die klassering geeft aan het eind van dit seizoen recht op deelname aan de play-offs om het kampioenschap. „De club is ambi tieus", weet Bouzambou. „Ze ha len nu waarschijnlijk de play-offs en willen het volgend seizoen nog beter doen." De twee broers rijden vanaf deze zomer drie keer per week naar Bel gisch Limburg. „Gelko traint twee keer per week", zegt Hoes sein Bouzambou. „Voor Saïd is het fijn dat hij straks niet in zijn eentje bijna twee uur in de auto hoeft te zitten." De broers willen het zaalvoetbal het liefst blijven combineren met het veldvoetbal. Hoessein: „Ik ben nog niet rond met VC Vlissingen, maar we zijn wel in gesprek. Zo lang het te combineren blijft en ik kan de belasting aan, wil ik het allebei blijven doen." AMSTERDAM - Drie Zeeuwse zwemmers zijn zaterdag met PSV nationaal kampioen geworden. Björn Scherbeijn, Manon Minne boo en Judith Stap hadden een plekje in de ploeg die in Amster dam De Dolfijn van een tweede ti tel op rij afhield. PSV verzamelde in het Sloterpark- bad 89 punten, terwijl De Dolfijn tot een aantal van 82 kwam. Het brons was voor AZ&PC. Scherbeijn, afkomstig uit Aarden burg kwam het beste voor de dag van de drie Zeeuwen. Hij werd on der meer tweede op de 200 rug. Met 2.12,44 minuten zwom hij een persoonlijk record. Op de 200 wissel werd hij derde. LUXOR - Hoewel Jean Paul de Bruijn vrijdagavond in de kwartfi nales van het wereldbekertoer nooi van Luxor werd uitgescha keld, viel er toch nog wat te vie ren voor de driebander uit Hulst. Hij klom immers door zijn serie overwinningen in Egypte naar de negentiende plaats op de wereld- ranking, waardoor hij zich kwalifi ceerde voor het WK in oktober in Zuid-Korea. Het toernooi werd gewonnen door de Belgische kopman van het eredivisieteam Dallinga/Frans Bevers, Frédéric Caudron. In de fi nale versloeg hij de Zweed Torbjörn Blomdahl met 40-20 in dertien beurten. swssüuou PST RON AS MAANDAG 31 MAART 2014 order Williams BARCELONA ROTTERDAM ROTTERDAM MÜNCHEN CHANTi-MANSIJISK SAITAMA Hoessein Bouzambou

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 29