Vier op een rij voor Djokovic in Miami Terpstra ontroerd na eerbetoon Hoessein Bouzambou CP VAN MALEISIË 28 SPORT Luiten behoedt Europese golfploeg voor nederlaag in eerste Eurasia Cup Hamilton is ongenaakbaar in de tweede Formule 1-race van het seizoen. Achter hem gaat het mis bij Williams en Red Buil. De nummers één (Nadal) en twee (Djokovic) van de wereldranglijst bereikten de finale kinderlijk een voudig, omdat hun opponenten in de halve finales zich vooraf te rugtrokken. De Tsjech Tomas Ber- dych, tegenstander van Nadal, was ziek. De Japanner Kei Nishi- kori had te veel last van zijn lies om tegen Djokovic te spelen. Djokovic was eerder in 2007, 2011 en 2012 de beste in Miami. In 2011 speelde de Serviër ook al in de fi nale tegen Nadal. Toen werd de wedstrijd na drie sets beslist. Na dal verloor zijn andere finales in 2005 en 2008. Serena Williams eigende zich voor de zevende keer de eindzege bij de vrouwen toe. De Ame rikaanse favoriete won zaterdag in de finale van Li Na: 7-5 6-1. Alleen in de eerste was de Chi nese, de nummer twee van de plaatsingslijst, lange tijd gelijk waardig. Williams breidde haar impone rende reeks in het onderlinge ver gelijk met Li, de winnares van het Australian Open, verder uit. Beide speelsters stonden tot dusver twaalf keer tegenover elkaar. De 32-jarige Amerikaanse won bij elf gelegenheden. Haar machtsver toon op Crandon Park is zo moge lijk nog indrukwekkender. De aanvoerster van de wereldrang lijst werkte er al 74 wedstrijden af en stapte slechts zevenmaal als verliezer van de baan. De Zwitserse tennisster Martina Hingis veroverde na zeven jaar weer eens een WTA-titel. Samen met Sabine Lisicki uit Duitsland schreef Hingis (33) het dubbelspel in Miami op haar naam. In de fina le rekenden ze af met het Russi sche koppel Jelena Vesnina/Jeka- terina Makarova: 4-6 6-410-5. De voormalige nummer één van de wereld, winnares van vijf Grand Slamtitels in het enkelspel, pakte in 2007 haar laatste titel op de WTA Tour. Luiten leek na de veertiende hole de zege al binnen te hebben (+3). Hij verloor echter de vijftiende en zestiende hole, waardoor het op de laatste twee holes nog behoor lijk spannend werd voor hem. De 28-jarige Bleiswijker stelde uitein delijk koelbloedig zijn overwin ning en daarmee de gelijke eind stand in de Eurasia Cup veilig. Eu ropa deelde op de openingsdag in de spelvorm fourballs meteen een zware klap uit: 5-0, inclusief een zege van Luiten aan de zijde van de Fransman Victor Dubuisson. Vrijdag kwam de Aziatische ploeg in de foursome sterk terug: 7-3. Luiten en Dubuisson lieten gezamenlijk een nederlaag note ren. Zaterdag konden alleen Lui ten en Jiménez hun individuele partij namens Europa winnend af sluiten. Daarmee eindigde de con tinentale strijd gelijk: 10-10. De Eurasia Cup kan worden be schouwd als de Ryder Cup in het klein. Luiten is ook in beeld voor de titanenstrijd tussen Amerika en Europa in september in het Schotse Gleneagles, maar zeker heid over een uitverkiezing voor het Europese team krijgt hij pas komende zomer. KUALA LUMPUR - Het lijkt aan de Grand Prix van Maleisië te kle ven: controversiële teamorders. Nu is dat eigenlijk een pleonas me, aangezien teamorders nooit helemaal koosjer zijn. Sebastian Vettel (Red Buil) negeerde vorig jaar orders om zijn ploeggenoot Mark Webber, die eerste lag, niet in te halen. Dat verpestte de al verstoorde relatie Vettel-Webber. Minder dramatisch was gisteren het akkefietje bij het team van Williams. Felipe Massa lag in de tweede Grand Prix van het seizoen op plaats zeven, vlak voor zijn min der ervaren teammakker Valtteri Bottas. De race was gedaan, op een handjevol rondes na. Het team gaf de Braziliaanse veteraan te kennen Bottas voorbij te laten, die sneller was. Maar Felipe Mas sa, zat van jarenlang plaatsmaken voor de Ferrari-kopmannen Schu macher en Alonso, bleef waar hij was. Na de race toonde hij zich trots én een tikje recalcitrant: „Ik denk niet dat we Jenson Button (die voor de Massa reed op plek zes) hadden kunnen inhalen." Het team van Williams doet het veel beter dan voorgaande jaren en is een middenmoter om re kening mee te houden. Maar dat de leiding al in de tweede race van het seizoen teamorders uit deelt, is op z'n minst onver wacht. Teambaas Claire Willi ams, de dochter van Frank, pro beerde de orders na afloop zelfs te downplayen, terwijl de radiobe richten verkapt maar duidelijk waren. De race van Daniel Ricciardo was er ook niet een om in te lijsten. De tweede Red Bull-coureur be gon uitstekend vooraan in het veld. Maar hij kreeg een lading pech over zich heen die sommige rijders nog niet in een half sei- ARNHEM - Op Papendal heeft Erica Terpstra zaterdag de tweede An ton Geesink Award in ontvangst genomen. De voormalig voorzit ter van NOCNSF kreeg de ereprijs van de Judo Bond Nederland uit handen van voorzitter Willem Jan Stegeman. „Ik vind het fantas tisch om deze prijs in ontvangst te nemen. Tijdens de Spelen in To kyo is Anton mijn idool gewor den", liet oud- zwemster Terpstra ontroerd weten. De preses bestempelde Terpstra als „een schoolvoorbeeld van de visie van de Utrechtse judoreus". Een visie waarin de sport wordt gemaakt voor en door sporters. De eerste Anton Geesink Award werd in 2012 uitgereikt aan toen malig voorzitter van het IOC, de Belg Jacques Rogge. zoen hoeven te verwerken. De monteurs zetten zijn linkervoor wiel niet goed vast in wat zijn laatste pitstop moest zijn. Halver wege de pitsstraat moest de Au straliër stoppen om teruggeduwd te worden. De monteurs schroef den het wiel vast en Ricciardo was weer op weg. Door alle chaos in de pit, bleek de voorvleugel van Ricciardo's auto echter los. Die begon zijn linkervoorband open te snijden, net toen de cou reur ook nog een stop-and-go- straf kreeg opgelegd. De monteursploeg zal zich nog tot volgende week blijven scha men, als 'hun' Ricciardo in Bahrein nog eens tien grid- plekken achteruit gezet zal wor den voor hun faalwerk. De Au straliër na afloop: „Het zag er eerst goed uit, maar in een zeer korte tijd zag het er ineens slecht uit." Hij putte echter hoop uit het feit dat zijn eigen prestaties goed waren. Wie dit keer geen pech had, was een ongenaakbare Lewis Ha milton. Zijn vorige Grand Prix was na een paar rondes voorbij. De Mercedes-rijder hoefde de lei ding in Maleisië slechts een halve ronde uit handen te geven na zijn eerste pitstop. Daarna koer ste hij vast af op overwinning. Maleisië was een GP die hij nog niet had gewonnen. Met zijn Duitse teamgenoot Nico Rosberg als tweede deed het fa- brieksteam van Mercedes goede zaken in Maleisië. En Red Buil be wees met een derde plek voor Vettel dat hun geplaagde testwe- ken al snel vergeten kunnen wor den. Groene Ster raakt na dit seizoen dus opnieuw één van zijn smaak makers kwijt. Van de drie spelers die sinds de oprichting in 2007 meer dan tweehonderd goals heb ben gemaakt, is straks alleen Sa- lim Ben Sellam nog over. Hoe gaat de vriendenploeg dat opvan gen, is nu de grote vraag. De debu tant in de eredivisie draaide in de laatste maanden van 2013 knap mee op het hoogste niveau. Sinds de afscheidswedstrijd van Saïd Bouzambou (5-4-winst tegen LZV Kuypers) speelde Groene Ster zes competitieduels. De ploeg verloor er drie, speelde twee keer gelijk en won alleen - nipt - van hekkensluiter Fermo- nia Boys. Vrijdag werd het in Vlis singen tegen nummer elf Leek ster Eagles 3-3. Groene Ster heeft nu nog twee duels om het debuutseizoen met een positief gevoel af te sluiten. „Zaterdag spelen we uit tegen CFE Ciba/VDL Groep en volgen de week vrijdag voetballen we MIAMI - Novak Djokovic heeft giste ren voor de vierde keer in zijn car rière het ATP-tennistoernooi van Miami gewonnen. De Serviër ver sloeg in de finale Rafael Nadal over tuigend in twee sets: 6-3 6-3. Voor de Spanjaard was het al de vierde keer dat hij de eindstrijd in de stad in Florida verloor. Nadal heeft het prestigieuze toernooi nog nooit ge wonnen. door Norbert Kleinherenbrink KUALA LUMPUR - Golfer Joost Lui ten heeft zijn uitverkiezing in het Europese golfteam voor de eerste editie van de Eurasia Cup in Kuala Lumpur volledig waargemaakt. Me de dankzij een afsluitende overwin ning van de Nederlandse prof in de singles tegen de Japanner Koumei Oda (+1) ontsnapte de ploeg van captain Miguel Angel Jiménez op de laatste dag aan een blamerende nederlaag: 10-10. Massa negeert door Koen Verhelst I De pitstop bij Lewis Hamilton gaat snel en gecontroleerd. De Engels man wint mede daardoor de twee de Grand Prix van het seizoen. foto VI Images «MS I De trotse Erica Terpstra met de Anton Geesink Award. foto André de Heus/VI Images door Barry van der Hooft VLISSINGEN - Dat Hoessein Bouzam bou al een tijdje in de belangstel ling stond van Belgische zaalvoet balclubs, was een publiek geheim. Waarom ergens over pratén als er nog niets concreet is, vond de aan valler van Groene Ster Vlissingen. Afgelopen week nam de belangstel ling van Gelko Hasselt wel serieuze vormen aan en tekende Bouzam bou (27) een contract voor één jaar bij de club waar zijn jongere broer Said ook speelt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 28