PSV strandt na een emotionele week tegen FC Groningen Wijnaldum vindt het heerlijk terug te zijn FC Ttoente gaat nu vol voor de tweede plaats 2 SPORT EREDIVISIE Tweede plaats is opnieuw hoogst haalbare voor Rotterdamse ploeg, die productiefst van allemaal is. Natuurlijk kwam na afloop de vraag op tafel. Hadden de gebeur tenissen rond Phillip Cocu in vloed gehad op de selectie? De te ruggekeerde aanvoerder Georgi- nio Wijnaldum signaleerde een gebrek aan scherpte. Hoe is dat mogelijk in deze fase van de com petitie? Interim-trainer Ernest Fa- ber wilde het ontbreken van de re validerende trainer niet als ex cuus aanvoeren, maar wees er wel op dat het een emotionele week voor de PSV'ers was. „Phillip is niet zomaar te vervangen, dat blijkt." Niet overwinning negen op rij, maar het negende verlies van het seizoen stond uiteindelijk op het bord. Uitgerekend in de thuiswed strijd die PSV bijna elk jaar drie punten oplevert, ging het mis. Het riep bij velen de vraag op of PSV in de afgelopen acht wedstrij den niet gewoon veel geluk heeft gehad. De club had in dat octet over for tuin zeker niet te klagen, PSV was tegen de Groningers veel slordi ger dan in de andere duels. FC Groningen hield de ruimtes klein en hoopte voorin via de snelle aanvallers te profiteren. Die strate gie loonde, feit bleef dat PSV de middenmoter in de kaart speelde. De ploeg was onherkenbaar en te afhankelijk van de impulsen van Memphis Depay. Cruciaal voor het verloop van de wedstrijd was de enorme misser van Karim Rekik, vlak voor de 1-2. Hij vergat onconventioneel op te ruimen en zocht dicht bij de zes tienmeterlijn weifelend naar een voetballende oplossing. Uitblin ker Filip Kostic ontfutselde hem de bal en profiteerde. Het mo ment stond symbool voor de wed strijd, waarin PSV extreem vaak balverlies leed. Onder andere Stijn Schaars veroorzaakte met slordigheden in de eerste helft on rust in de ploeg. Hij solliciteerde Wijnaldum gaf na afloop aan zich 'fysiek goed te voelen'. Hij wilde niet te ver vooruitkijken en terug kijken op de problemen met zijn rug had evenmin de voorkeur. „Ik heb geen last meer gehad, ik heb volledig getraind en alles meege daan. Ik kan niet in de toekomst kijken, maar wat ik nu zie is dat ik geen pijn meer heb. Je weet nooit of het een zwakke plek is, ik wil dat niet gaan afwachten. Ik wil weer voetballen", zei Wijnal dum. De jonge Rotterdammer vond het ondanks de nederlaag 'heerlijk' om weer op het veld staan. „Ik ben sowieso blij dat ik kan spe len. Ik heb heel veel pijn in m'n rug gehad. Maar ik had het me an ders voorgesteld, ik had graag wil len winnen. Het mocht alleen niet zo zijn. We waren niet scherp genoeg, dat overkomt je in de wedstrijd. We moeten daar maandag over gaan praten." naar een wissel, het was de ideale manier om Wijnaldum terug in het elftal te brengen. Misschien blijft dat wel zo, na een prima sei zoensstart kon Schaars de afgelo pen maanden nooit imponeren. „Hij had last van een blessure", vertelde Faber na afloop. „Zijn knie speelde dusdanig op dat het zijn spel beïnvloedde." Faber mocht al na twee minuten opspringen voor de 1-0; het kunst stukje van Depay bracht evenwel geen rust. Kostic kon voor de 1-1 aan de kant van Santiago Arias op rukken en bediende de uitblin kende Richairo Zivkovic, met zijn zeventien jaar oud genoeg om de PSV-defensie fysiek en positio neel af te bluffen. Na de tweede Groningse treffer kreeg PSV als nog de kans om alles in eigen hand te nemen. Locadia scoorde uit een penalty, een vrije trap van Tjaronn Chery legde de, kwets baarheid van PSV echter weer bloot. Onmachtig en te gehaast probeerde de ploeg daarna een punt binnen te slepen. PSV strandde, ook omdat arbiter Van Sichem blunderde en verzuimde PSV op zijn minst nog een penal ty te geven. ROTTERDAM - Met een strak af standsschot zette Lex Immers zijn ploeg gistermiddag op het juiste spoor. De vaak bekritiseer de middenvelder speelde tegen Go Ahead Eagles (5-0) één van zijn betere wedstrijden in het shirt van Feyenoord. Het verleid de Ronald Koeman tot de uit spraak dat 'ook Oranje Immers goed kan gebruiken'. De kans lijkt klein dat Louis van Gaal er ook zo over denkt. En terecht. Want Im mers komt - net als zijn club - te kort voor de hoogste plaats op het podium. Feyenoord boekte tegen de promo vendus uit Deventer de grootste zege van het seizoen, maar dat kwam vooral doordat het scorever loop meezat. De Rotterdammers straften fouten van Go Ahead af, schakelden vaak razendsnel om en kwamen zelf een paar keer heel goed weg. Voor rust, na de 1-0 van Immers, krulde Jop van der Linden een vrije trap op de paal naast doelman Erwin Mul der. En kort na de 2-0 van Tonny Vilhena (49e minuut) kwam Feye noord weer in een fase terecht die dit seizoen al heel veel punten heeft gekost. De thuisploeg liep nu eens een keer geen schade op. Het schot van Deniz Tïiruc, die internatio nal Daryl Janmaat wel heel mak kelijk mocht passeren, werd door Bruno Martins Indi van de lijn ge haald. Kort voor dat moment was Erwin Mulder onder een bal door gegaan, na de kans van T\iruc liet de uitstraling missende doelman de bal zomaar uit zijn handen val len. Go Ahead profiteerde niet, waardoor het geen 2-1 werd maar even later wel 3-0. Op aangeven van Immers was Jean-Paul Boëtius het eindstation van een snelle counter. Mitchell te Vrede en invaller Miquel Nelom zorg den voor de 5-0-eindstand. Het aantal treffers van de Rotter- dammers kwam op 64, waarmee Feyenoord de productiefste ploeg in de eredivisie is. „Dat wist ik niet", zei Immers, die er elf heeft gemaakt. „Maar toch staan we niet bovenaan. Dat betekent dus dat er aan de andere kant iets niet goed zit." De nuchtere middenvel der legde daarmee de vinger op de zere plek. Feyenoord mag dan vier goals meer hebben gemaakt dan Ajax, het kreeg er ook vijftien meer tegen dan de koploper. Het is één van de redenen waarom het gat tussen de Amsterdam mers en nummer twee Feyenoord acht punten bedraagt. Ajax kan de vierde landstitel op rij al bijna aanraken, Feyenoord moet het weer doen zonder een echte prijs. In de twee onderlinge competitie duels met Ajax kon Feyenoord dit Bij FC Twente hebben ze het er na de nederlaag niet meer over, dit seizoen in ieder geval niet meer. De toch wel beslissende zondag in de competitie heeft niet de gehoopte aansluiting met Ajax gebracht. Dus gaat het in En schede nu alleen nog over de hevi ge strijd met Feyenoord, PSV en Vitesse om die tweede plek die recht geeft op de voorronde van de Champions League. „We kwa men hier om het kampioenschap nog spannend te maken, maar dat is niet gelukt'", zegt trainer Mi chel Jansen. „We gaan nu vol voor de tweede plek." Dat is best een opvallende uit spraak, omdat Twente dit seizoen als doel had de 'eerste vier' te ha len en daar de afgelopen maan den niet van afweek. Maar met nog vijf duels te gaan, mag het nu gezegd worden. Speler Quincy Promes: „Ik durf hier wel hardop uit te spreken dat die tweede plek haalbaar is." En Robbert Schilder: „Het is een realistisch doel." Nee, ze hadden zaterdagavond in het spelershotel in de buurt van Am sterdam niet de nadruk op de clash gelegd. Juist niet, iedereen deed 'gewoon zijn eigen ding'. Ajax-uit werd benaderd als alle andere wedstrijden dit seizoen. Niets bijzonders, gewoon uitgaan van jezelf, geen extra druk. Dat is typerend voor de huidige techni sche staf van FC Twente en de vraag is of de drang tot relative ring soms niet te geforceerd is. He lemaal als de nummer één en de nummer twee van de competitie elkaar vlak voor de eindstreep van het seizoen treffen. „Wij wilden het gewoon niet te speciaal maken", legt linksback Schilder uit. Dus gingen de ge sprekken met zijn roomie Wout Brama in de hotelkamer over van alles en nog wat, maar amper over de strijd die in Amsterdam op hen wachtte. „Wij gaan altijd uit van onze eigen kracht en dit is on ze manier om te laten zien dat we juist geen ontzag hebben voor welke tegenstander dan ook. Of het de juiste aanpak is, weet ik niet. Wij waren in ieder geval wel de bovenliggende partij." Ze waren er vol voor gegaan, van af de eerste minuut. FC Twente speelde beter dan de thuisploeg, vinden de spelers. Ze waren verre van geïntimideerd, wel gemoti veerd. „We waren beter, maar faal den in de zestien", vindt Schilder, die zelf een dot van een kans mis te. Kans op kans, maar niet sco ren, dat is frustrerend. „Misschien dat het ons dit seizoen net iets te vaak gebeurt. We spelen steeds leuk, maar die ballen gaan er niet in." Eerst de 1-0 van Ajax... „Dan geloof je nog dat het goed komt", zegt hij. Dan de 2-0... „Het breek punt", reageert ploeggenoot Pro mes. „Die tegenslag zijn we niet meer te boven gekomen, terwijl we zo goed aan de tweede helft begonnen." Toen viel ook de 3-0 nog. „Iedereen is teleurgesteld en dit blijft nog wel even hangen. Maar we moeten het ook niet overdrijven, de uitslag was geflat teerd", zegt Promes. „We hebben met lef gespeeld en dat geeft ons vertrouwen voor de volgende wedstrijden." door Rik Elfrink EINDHOVEN - Onvoorzien, onbegrij pelijk, maar zeker niet onverdiend. FC Groningen snoepte PSV zater dagavond drie punten af in de al weken bloedstollende strijd om de plekken twee tot en met vijf in de eredivisie. PSV leek na een serie zwaarbevochten zeges regelrecht op weg naar de voorronde van de Champions League. door Bart Hoffman EINDHOVEN - Georginio Wijnaldum maakte in het verloren thuisduel met FC Groningen (2-3) zijn ren tree na ruim een halfjaar blessure leed. De 23-jarige middenvelder nam direct de aanvoerdersband over van Stijn Schaars. De vraag is of komende weken een basisplekje voor hem wordt ingeruimd. Feyenoord door Barry van der Hooft 64 Georginio Wijnaldum baalt. Feyenoord is met 64 doelpunten het productiefste team in de eredivisie. De Rotterdammers hebben vier keer meer gescoord dan koploper Ajax en SC Heerenveen. door Fardau Wagenaar AMSTERDAM - Gefeliciteerd met de landstitel, ga je het al een klein beetje vieren? Ajax-speler Daley Blind vindt het een rare vraag. De wedstrijd tegen FC Twente is net met 3-0 gewonnen en daarmee is weer een naaste concurrent gelost. Er is werkelijk niemand buiten de kleedkamer van de Amsterdam mers die nog twijfelt aan het vier de kampioenschap op rij en er is ook geen andere club die nog durft te zeggen een kans te maken op de schaal. „Maar het kan nog steeds fout gaan", zegt Blind. Hij is bloedserieus. Hij moet ook wel... FC Twente verloor gisteren tijdens het duel met Ajax (3-0) het laatste sprankje hoop op de landstitel. Dusan Tadic druipt af.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 26