Cécile Narinx wil glossy vol reële mode d prominent i k I Relaxstoelen met handige sta-op functie 20 CONSUMENT 5 (gfja, stuur mij de gratis catalogus Apetrots is Cécile Narinx (43) dat zij de Ne derlandse editie mag gaan leiden van Har per's Bazaar, 's werelds oudste modeglossy. Na tien jaar verlaat het mode-icoon dat ande re legendarische blad, ELLE. Een lamme duim heeft Cécile Narinx ervan gekregen. Ze twitter- de 'Voof alle rakkers die stiekem van mijn baan dromen: ik ga weg bij ELLE!' en sinds dat moment regent het onli ne felicitaties. Iedereen krijgt een bedankje terug, vooral omdat Na rinx zo apetrots is op haar nieuwe klus. „Zoals we dat in Maastricht zeggen: ik ben gruuts", stelt het in 1970 geboren Maastrichtse stijl icoon. „Ik weet sinds anderhalve week dat ik de hoofdredacteur word en ik vind het een hele eer. Harper's Bazaar is een titel met een fantastische geschiedenis, het blad heeft een iconische status." Dat mag duidelijk zijn. De Ameri kaanse oerversie van het blad be staat sinds 1867 (toen nog Bazar), daarmee is het de oudste mode glossy ter wereld. Andy Warhol werkte voor het blad als illustra tor en ook fotograaf Richard Ave don liep er rond. Dat was de man die op etalagepoppen lijkende mo dellen de studio uit joeg en ze voortaan op straat fotografeerde. Moderedacteur Diana Vreeland schreef in de jaren dertig, veertig, vijftig en zestig de opvallende ru briek Why don't you waarin ze le zeressen niet voor de hand liggen de tips gaf. Erna ging ze aan de slag bij Vogue. Inmiddels heeft Harper's Bazaar 29 edities, Nederland wordt num mer 30. „Dit is een titel die meer aansluit bij mijn levensstijl en de levensfase waarin ik verkeer. Het blad is gericht op de hoge midden klasse, vrouwen met weinig tijd maar wel veel middelen. Wij hel pen vrouwen, wat mij betreft van tussen de 30 en 80 jaar, met het selecteren van mooie mode. Het is helemaal achterhaald dat mode alleen maar hip en voor jonge mensen is. Wij presenteren reële mode. Smaakvol en eveneens met aandacht voor beauty, kunst en cultuur.We zijn een stapje chi quer dan Vogue." Eerlijk gezegd konden de hoge ba zen ook niet echt om Narinx heen, anders had er wat ge zwaaid. Toen ze de grote baas van het concern (waartoe ELLE en Harper's Bazaar behoren) een paar jaar geleden de hand gaf, was ze resoluut. „Ik zei tegen hem: 'Als Harper's ooit naar Nederland komt, dan wil ik er heel graag wer ken.' Dat heeft de leiding geluk kig onthouden." Nee, de vrouw die sinds 2004 ELLE leidt, kun je een stevige portie ambitie niet ontzeggen. Ze begon als stagiair bij De Limburger en later volgde Santé, ELLE Girl en dus ELLE. In de tussentijd werd ze in 2012 be noemd tot 'tijdschrifthoofdredac teur van het jaar', is ze vaste gast bij De Wereld Draait Door, schrijft ze regelmatig voor de VARA-gids en beoordeelt ze Nederlandse ster ren wekelijks voor Volkskrant Ma gazine. Twee jaar geleden scheef ze over haar ervaringen in het vak het boek Geluk is een jurk, de modewe reld van binnenuit. „Weet je, ik ben niet het type dat stil in een hoekje gaat zitten wachten totdat iemand misschien een nog leuke re baan heeft. Ik ben liever zicht baar en laat zien dat ik ambitie heb." Dat het blad naar Nederland komt, heeft, denkt Narinx, te ma ken met de komst van Vogue naar Nederland in 2012. „Natuurlijk kij ken de grootste uitgeverijen van het land naar elkaar, proberen ze elkaar te overtroeven. Er zijn nog maar heel weinig edities in West-Europa, zelfs over een Fran se uitgave wordt nog altijd verga- derd. Terwijl we bijvoorbeeld wel in Kazachstan verschijnen. Neder land is een lekker gidsland en ad verteerders zoals Chanel en Louis Vitton reageren nu al enthousiast. LINDA, is natuurlijk een succes, maar buitenlandse bedrijven lij ken niet echt te begrijpen waar om al die piemels en billen erin staan." Narinx krijgt grotendeels de vrije hand om haar glossy te vullen. „Al ga ik geen gloednieuw blad zitten te bedenken.We werken met een global fashion director, Carine Roitfeld (bekend van Vogue Paris, red.), en aan het be gin van elk modeseizoen - twee keer per jaar - maakt ze een mode serie die in alle edities afgedrukt wordt. Daarnaast zullen we een aantal interviews uit andere edi ties overnemen, wat mij budget oplevert om andere mooie dingen te doen. In principe kan ik kiezen wat ik in het blad wil en daar zal de smaak van Nederlandse vrou wen in doorschemeren.Want het is fijn als je de kleding in het blad ook in Nederland kunt kopen." Natuurlijk doet het Narinx wel een beetje pijn dat ze bij ELLE ver trekt. Maar: „Ik wil niet zo'n sneu figuur zijn dat dertig jaar lang een blad leidt. Al zijn er natuurlijk uit zonderingen, zoals Anna Win- tour (sinds 1988 hoofdredacteur van Vogue, red.). Een vrouw die niet over de datum gaat en waar schijnlijk alleen tussen zes plan ken haar kantoor verlaat." De eerste uitgave van de Neder landse variant van Harper's Ba zaar verschijnt in september. Na rinx weet nog niet wanneer ze precies voor de volle honderd pro cent aan de slag kan bij het blad, nu doet ze alle voorbereidingen tussen de bedrijven door. „ELLE heeft natuurlijk ook mijn zorg no dig, dus het is nu heel druk. Maar zodra een interim-hoofdredac teur wordt benoemd, krijg ik meer tijd. De zomervakantie kan ik dit jaar wel op mijn buik schrij ven. Wat je noemt, een luxepro bleem. Mijn nieuwe baan wordt zo fantastisch!" dagen levertijd! j zitten pcocrxv een ïelaxecl moment m door Ruud Maas Cécile Narinx, vaak geprezen door het Nederlandse ontwerpersduo Viktor en Rolf. archieffoto René Bouwman reageren? consument@depersdienst.nl Het is niet altijd makkelijk om na het zitten uit uw stoel te komen, het opstaan is een flinke belasting voor spieren en gewrichten. Een fauteuil die, met een druk op de knop, hoffelijk meekantelt bij het opstaan kan uw lichaam ten goede komen. Zonder pijnlijke knieën, rug of gewrichten. Bovendien kunt u deze week profiteren van 5 euro kassakorting per levensjaar!* Kom langs bij één van onze showrooms of bel 0341 - 26 06 76 voor een demonstratie bij u thuis! 9.6 klantwaardering op www.prominent.nu Verrijdbaar Binnenvering interieur met beuken romp Handige opbergetui doorlopende voetsteun Zeer goede lende ondersteuning relaxen liggen Geldig bij aanschaf van een fauteuil of bank op maat. Niet geldig i.c.m. de twisten Prommi collectie en andere acties. ,oeo!t Gratis brochure? Bel 0341 -26 06 76 Uitgebreide catalogus over lekker zitten, adressen van 48 winkels en de complete collectie. Of vraag hem aan op: www.prominent.nu Dhr Mevr aam dres ostcode laats elefoon -mail wk14_P1_pzc onder postzegel naar: Prominent, Antw. nr. 707, 8070 WB Nunspeet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 20