Brand in duinen Schoort mogelijk aangestoken EEN* 62% PZC Goes loopt uit voor duo GTST Ajax dicht bij vierde titel op rij 4 en 5 In 2011 overvallen juwelier uit Axel heeft er begrip voor dat zijn collega's vaker naar wapens grijpen om zichzelf te verdedigen. Catshuis zet deuren voor één keer open VRIENDINNENDAG Word ook abonnee! AXEL - „Gelukkig heb ik geen wa pen, want als ik er destijds een had gehad, had ik precies hetzelf de gedaan als die vrouw in Deur- ne. Je moet overvallers met gelij ke middelen aanpakken. Dat is de enige taal die ze verstaan." Mario Rihm volgt nauwlettend de gebeurtenissen in Deurne waar vrijdag twee overvallers wer den doodgeschoten toen een ju weliersechtpaar zich probeerde te verdedigen. In april 2011 werd zijn juwelenzaak Maridiam, in de Noordstraat in Axel, overvallen door bewapende Serviërs. Hij kon zich in veiligheid brengen, maar zijn zaak werd leeggeroofd. „Men kent het verschil niet meer tussen mijn en dijn", zegt Rihm. „Het loopt echt de spuigaten uit." Hij merkt dat steeds meer colle ga's, vooral over de Belgische grens, zichzelf bewapenen. Begrij pelijk, vindt Rihm. „Moet je dan iedere keer maar toezien hoe ze al les leegroven? Of jezelf laten neer schieten? Je krijgt op deze manier wel wildwesttaferelen, maar wat moet je anders? De overvallers hebben wapens en jij mag jezelf niet verdedigen?" De impact van een overval is on gekend, aldus Rihm. Hij heeft fors geïnvesteerd in nog meer vei ligheidsmaatregelen, maar de angst blijft. „Het slijt, maar het verdwijnt niet. Ik heb van mijn huis en winkel een bunker ge maakt. Ik ben nog maar twee da gen in de week open en voor-de rest doe ik alles op afspraak. Maar als er mensen voor de deur staan die ik niet ken, gaat mijn hartslag meteen naar de 180. Dat gaat nooit meer weg." Destijds, na de overval, heeft hij even serieus overwogen ermee te stoppen. Uiteindelijk heeft hij daar niet voor gekozen. „Moet ik mijn levenswerk opgeven voor een paar van die klojo's?" Lekker lenteweer, 210 MAANDAG 31 maart 2014 Een gebied van ongeveer 200 vierkante meter stond in brand. „Er is op twee plekken brand ont staan. Die haarden liggen een stukje uit elkaar. We hebben het sterke vermoeden dat er sprake is van brandstichting", zei een woordvoerder van de veiligheids regio Noord-Holland Noord. De brandweer had ongeveer 45 mensen ingezet om de brand te bestrijden. Rond 22.00 uur waren de vlam men gedoofd. Er zijn geen men sen geëvacueerd. In de omgeving van de brand staan geen huizen. Wel is er een eetgelegenheid, maar die was gis teravond dicht. AMSTERDAM - Ajax is gisteren op de drempel van de vierde landsti tel op rij beland. De koploper van de eredivisie boekte voor eigen publiek een zege op FC Twente (3-o). Ajax verdedigt in de laatste vijf speelrondes een voorsprong van acht punten op Feyenoord, de nieuwe nummer twee van de ere divisie. Het is mogelijk dat het elf tal van trainer Frank de Boer ko mende zondag bij Vitesse al voor de 33e keer in de historie kam pioen wordt. Dat kan alleen als de rivaal uit Rotterdam deze week punten verliest. DESTELLING UW MENING 382 reacties Ik ben blijf met de zomertijd Ga naar www.pzc.ni/abonneren Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 76 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 hebben geschoten' 'Ik zou ook door Rolf Bosboom O pagina 2/3 Snel oordeel Openbaar Ministerie verbaast pagina 15: commentaar GOES - Het was gisteren drommen voor het podium op de Grote Markt in Goes. Ferry Doedens en Guido Spek (I), be kend als Lucas Sanders en Sjoerd Bouwhuis uit de soap Goede Tijden, Slechte Tijden, traden op tijdens de Vriendin- nendag. Eén van hun jongste fans overhandigde het zingen de acteursduo een bloem op het podium. Veel publiek be keek het optreden via het scherm van een mobieltje, Ferry Doedens maakte zelf ook een filmpje vanaf het podium. De jongens bleken aardig te kunnen zingen en gingen na afloop met zo veel mogelijk mensen op de foto. Op de Vriendinnendag was ook een naaldhakkenrace en er waren workshops in winkelstraten, foto Johan van der Heijden door Laurens Scholten SCHOORL - In de duinen bij Schoorl (Noord-Holland) heeft gisteravond korte tijd brand gewoed. pagina 25: Geen euforie bij Ajax Openbaar ministerie had juweliersechtpaar nooit zo snel mogen vrijpleiten Reageer op pzc.nl ONEENS 38%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1