Dagbladbezorger De Goese Golf Arrestatie na steekpartij Het zorghotel en het dialysecentrum aan de Vlissingse boulevard gaan deze week open. 16 WALCHEREN Kom met de hele familie gratis kennismaken met golf op de Open Dag! ZEEVAARTSCHOOL OPZOEK VLISSINGEN - De politie heeft zater dagmiddag een 22-jarige man aan gehouden die ervan wordt ver dacht een andere man (35) in zijn been te hebben gestoken. De steekpartij vond plaats in een woning aan de Verkuijl Quakke- laarstraat in Vlissingen. De ge wonde man liep hevig bloedend over straat: een bloedspoor leidde politieagenten naar de woning waar het incident plaats vond. De bewoner van het huis is gearres teerd. Hij zit vast in Torentijd. Het slachtoffer raakte zwaar ge wond bij de steekpartij. Hij is per ambulance naar het ziekenhuis in Goes gebracht. De man heeft vol gens de politie geen vaste woon-of verblijfplaats. Het is een combinatie van zorg en comfort, maar wel zorg die be taald wordt door de verzekering. De initiatiefnemers van de zorg boulevard willen absoluut niet de indruk wekken dat er een dure privékliniek in de zeevaartschool zit. Partners van vakantiegangers mogen mee, maar die moeten hun verblijf wel zelf betalen. „Dinsdag komen er vijf proefpa- tiënten", vertelt Ruben Leijnse VLISSINGEN - Oké: er zijn ook ka mers die op de Vlissingse binnen stad uitkijken, maar zelfs dat uit zicht is fraai. De helft van de pa tiënten die in het nieuwe zorgho tel in de oude Zeevaartschool aan de boulevard liggen, zien straks de schepen voorbij varen. „Als je op een bed gaat liggen, kun je nét boven de kozijnen uit kijken en de schepen zien", zegt Rutger Batenburg van Zeeland Ca re, één van de uitbaters van het zorgcentrum. Op de bovenste ver dieping komt een zorghotel, waar Zorgstroom vakantiegangers ont vangt die zorg nodig hebben, mensen die na een opname of operatie nog niet naar hun eigen huis terug kunnen, of mensen die normaal gesproken zorg krijgen van een familielid dat er even tus sen uit wil. van Zorgstroom. „Die komen 24 uur hier om te kijken of alles goed loopt: of de hulpmiddelen er allemaal zijn, of de maaltijden goed zijn en of de verpleging alles kan vinden." Een verdieping naar beneden - via de prachtige jaren-vijftig-trap - komen het dialysecentrum, Het zorghotel heeft alle ingrediënten in zich om succesvol te worden VAN ZEEVAARTSCHOOL TOT waar nierpatiënten kunnen ko men spoelen, en poliklinische operatiekamers voor kaakchirur- gie en plastische chirurgie. De dia lyseafdeling is er voor mensen van Walcheren, maar ook voor toeristen, zodat ze het dialyseren kunnen combineren met een va kantie. De zes stoelen komen in één van de mooiste kamers van het gebouw: die met het balkon. Met mooi weer kunnen de deu ren open. Op de begane grond komen prak tijken voor fysiotherapie, manue le therapie, revalidatiegeneeskun- de. „En er is nog ruimte voor an dere specialismen", zegt Ivo van Loo van de fysiotherapiepraktijk. „Alles kan, als het maar echt me disch is; we zijn niet op zoek naar schoonheidsspecialisten." In de kelder is een fitnessruimte, be doeld voor medische fitness en re validatie. De combinatie van reva lidatie met hotelbedden werkt, zegt Charles Versluijs van Zee land Care. „We zien dat al in de Victoriakliniek in Zierikzee. Om dat de begeleiding zo intensief is, hebben mensen geen thuiszorg meer nodig als ze naar huis gaan." ZORGBOULEVARD WeGeNeR Media Westkapelle en Meliskerke - Efl Van Lattseliot Fun Factory wordt mogelijk gemaakt door: Op zaterdag 12 april staan onze deuren open voor geïnteresseerden die deze sport willen uitproberen. Tussen 12.00 en 17.00 uur zijn alle leeftijdscategorieën welkom voor een gevarieerd programma. Fun Factory, voor kinderen tot en met 12 jaar: Olifant putten, Bull's Eye chippen of Negerzoen-katapult Full swing demonstraties Golfclinics Par-3 (familie)wedstrijd 16.00 uur afslaan vanaf het dakterras (spectaculair!) met kans op gratis golfen tot 1 januari 2015. ledereen is van harte welkom. Kijk op www.goesegolf.nl voor meer informatie of bel met de receptie: 0113 - 229 557. Krukweg31 J 0113-229557 info@goesegolf.nl www.goesegolf.nl j lyl£ f De Zeevaartschool zoals hij er nu staat, is begin jaren vijftig ge bouwd naar een ontwerp van Arend Rothuizen. De kozijnen van het pand zijn nu zacht geel, de gevel is wit. In het oorspronkelijke ontwerp was de gevel van baksteen, met lichtge kleurde randen rond de ramen. Pas later is de gevel geschilderd en werden de kozijnen blauw. Het interieur van de school is voor zover mogelijk in oude stijl terug gebracht met oude plavuizen vloe ren in het trappenhuis, groene te gels op de pilaren en houten trap leuningen als van een reling van een schip. De herdenkinssplaquet- te voor omgekomen oud-leerlin gen hangt weer bij de trap. Bed is nét hoog genoeg om de schepen te zien door Nadia Berkelder Ruben Leijnse, Zorgstroom Wat staat er tegenover? Een prima maandelijkse vergoeding. Gratis de PZC lezen. Vele extra's. Uitstekend te combineren met andere bezigheden. Ga naar www.bezorgers.nl voor meer informatie. Direct aanmelden? Via internet: www.bezorgers.nl Telefonisch: 0800-0222710 Johan Geerse schreef een boek over Der Boede. Deze week wordt het land goed overgedragen aan een ontwikkelaar, foto Lex de Meester De PZC is op zoek naar dagbladbezorgers die 's ochtends voor 07.00 uur de krant willen bezorgen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 16