Politie biedt Leila Kallal officieel excuses aan Fiek Smitskamp nieuwe informateur Middelburg Stenen Brug staat droog binnenuit.nl Kallal kwam in februari in het nieuws omdat uitzendbureau All In in Roosendaal haar naar haar zeggen een stageplaats weigerde omdat ze moslima is en ze moge lijk een hoofddoek zou gaan dra gen. Op het moment dat Kallal naar de politie in Roosendaal stapte om aangifte te doen, werd ze gecon fronteerd met een medewerkster die zei dat 'de islam geen plaats heeft in de Nederlandse cultuur'. Twee dagen later, toen ze samen met Tweede Kamerlid Ahmed Marcouch (PvdA) nogmaals naar het politiebureau ging om aangif te te doen, bood de bewuste me dewerkster haar excuses al aan. Kallal zette de klacht echter door, omdat ze een formeel antwoord wilde van de politie. In een brief die ze vrijdag ontving, staat dat de medewerkster nooit haar parti culiere mening had mogen geven, ook niet wanneer ze daartoe wordt uitgenodigd. Voor zowel de opmerking als de inhoud ervan, biedt de politie excuses aan. Leila is blij met de brief. „Het staat nu duidelijk vast", zegt ze. Volgens haar is het OM bezig met haar aangifte tegen All In. Over twee maanden buigt het College voor de Rechten van de Mens in Utrecht zich over de zaak. Smitskamp werd donderdag avond, na de raadsvergadering, tot haar verrassing benaderd door wethouder Saskia Szarafinski en heeft gisterochtend ja gezegd. Smitskamp was tot januari 1997 wethouder in Middelburg voor de PvdA. Zij is bovendien bekend als voorzitter van het Zeeuwse plat form voor armoedebestrijding Splinter. Smitskamp denkt zeker een week nodig te hebben om tot een con clusie te kunnen komen. Ze gaat, zo zei ze gisteren, met alle par tijen praten en komt dan met haar bevindingen. Zij neemt het stokje over van Piet Kraan en Wim Steketee, de informateurs namens de LPM die een eerste in formatieronde hebben gehouden. Die gaven hun opdracht donder dagavond terug aan de gemeente raad omdat hun pogingen een nieuwe coalitie te vormen op niets uitliepen. Kraan haalde in zijn toespraak voor de raad hard uit naar met na me CDA, SGP en WD, de drie partijen die uiteindelijk te weinig vertrouwen hadden in een coali tie met de LPM. Daardoor strand de de informatiepoging van de LPM. Kraan voelde zich door hen verraden, omdat er inhoudelijk wel overeenstemming leek te zijn maar het spaak liep op het per soonlijke vlak. High tea meiden in Coese Polder Na de succesvolle meiden middag in de voorjaarsva kantie komt het vervolg: donderdag 3 april is er in jeugdcentrum Goese Polder een high tea voor meiden van elf tot en met veertien jaar. Van 15.30 tot 17.00 uur gaan zij hapjes maken, verse thee drinken en een spel spelen. Aanmelden is niet nodig. Jongerenwerker Githa Faas- se geeft informatie: 06-11903884. Henk van Putten zilveren organist Henk G. van Putten is 25 jaar organist in de Hervormde Kerk in Kapelle. Ter ere van zijn jubileum is vrijdag 4 april een speciaal concert op het historische Batz-Witte orgel in de Hervormde kerk van Kapelle (20.00 uur). Naast Van Putten speelt de Kapelse trompettist Ab Brou wer werken van Bach en Mendelssohn. Na afloop is er een felicitatiebijeen komst. Van Putten begeleid de meer dan 1000 diensten. Yuno: u bent uniek: uw matras ook. Uitnodiging voor een gratis test! Beweegprogramma voor te zwaar kind In De Meulvliet in Tholen begint woensdag 2 april het beweegprogramma Kinde ren in Beweging voor kinde ren van zes tot twaalf met overgewicht of obesitas. Het programma sluit direct aan op de schooltijd. Kinderen trainen achttien weken lang elke woensdag van 12.15 tot 13.45 uur met een fysiothera peut in de Meulvliet. Meer informatie via steen- bergen@fysioholland.nl. Kiedingbeurs voor missievliegers In kerk De Levensbron in Goes is woensdag 2 april een kleding -en speelgoed beurs met voorjaars- en zo merkleding. De beurs duurt van 9.00 tot 12.00 uur. De helft van de opbrengst is voor oud-Goesenaren René en Janneke Don die werken voor de Mission Aviation Fel lowship die vliegen voor di verse hulporganisaties. woon ZATERDAG 29 MAART 2014 BEVELANDEN en THOLEN 35 GOES - De restauratie van de monumentale Stenen Brug in Goes is in volle gang. De werkzaamheden bestaan hoofdzakelijk uit het reinigen en opnieuw voegen van het metselwerk rondom de waterlijn. Om dat mogelijk te ma ken is de brug even 'drooggezet' door middel van dam- wanden. Ook wordt schilder- en reparatiewerk uitgevoerd aan beton en natuursteen. Aannemingsbedrijf Fraanje BV voert het werk uit in opdracht van de gemeente. Van 21 tot en met 25 april is de brug nog een keer geheel afgesloten. Tot die tijd is hij voor fietsers en voetgangers begaanbaar via de middenstrook. foto Mechteld Jansen door Joeri Wisse YERSEKE - De politie heeft officieel excuses aangeboden voor de reac tie van een medewerkster toen Lei- la Kallal uit Yerseke aangifte kwam doen van discriminatie. MIDDELBURG - Oud-wethouder Fiek Smitskamp gaat op verzoek van de Middelburgse PvdA-fractie onder zoeken welke politieke partijen een college willen vormen. GOES KAPELLE THOLEN GOES www.missievlieger.nl Met het Yuno meetsysteem brengen wij exact in kaart welke ondersteuning u nodig hebt voor een gezonde nachtrust. Graag tot ziens! De Vlijt bedden slapen Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 232213 Stap 1 Stap 2: Stap 3: Meten van uw lichaamsbouw Analyseren meetresultaten. Personaliseren van uw Yuno matras.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 105