Verkiezingen zijn gelopen race met populaire Sisi iPhone 4S twv €399,- l3 B WêêêêêHp Bestel snel op: www.vodafone.nl/pzc €15 - €27 50 'Park is kletsende boerin' GRATiS BUITENLAND 9 Nu in prijs verlaagd! p/mnd 240 MIN 180 SMS 400 MB CGKÜS Het land - en dan met name de middenstand, het bedrijfsleven en de toerismesector - snakt naar stabiliteit. Velen geloven dat al leen Sisi het land kan stabiliseren. In veel winkels in Cairo hangt een portret van de maarschalk met zonnebril en daaronder de tekst 'leeuw van de natie', of held haftige variaties daarop. Pas in 20U leerden de Egyptena- ren Sisi voor het eerst kennen. De toenmalige generaal was het jong ste lid van de junta die de macht overnam na de val van Mubarak. Maar destijds sprak hij nog wei nig tot de verbeelding. Tijdens een incident waarbij vrouwelijke demonstranten gearresteerd wer den door het leger en gedwongen werden een maagdelijkheidstest te ondergaan, was het Sisi die het optreden van het leger in het openbaar moest verdedigen. Het was geen overdonderend succes. Bij een kabinetsingreep door pre sident Mohamed Mursi, in augus tus 2012, werd de nog altijd onbe kende Sisi gepromoveerd tot mi- y" nister van Defensie. De mutatie zorgde voor verwarde reacties. Wie was deze man die klaarblijke lijk het vertrouwen van de mos limbroederschap genoot? De gedoodverfde nieuwe presi dent van Egypte is geboren in een van de oudste volkswijken van Caïro, dat was bekend. Maar men twijfelde aan zijn loyaliteiten. Was hij een ware legerman of misschien toch een vermomde moslimbroeder? Op zijn kalende hoofd koestert de legerleider im mers een lichtbruine zabiba - een bidplek die te zien is bij veel devo te moslims omdat ze tijdens het bidden steeds met het hoofd de grond raken. Zijn vrouw draagt de in ofïïcierskringen zeer onge bruikelijke nikab (gezichtssluier). Sisi had bovendien nog nooit een slagveld van dichtbij gezien. Zijn moed en toewijding waren dus nooit echt op de proef gesteld, we ten Egyptenaren. Afgelopen zomer was het tijd voor de generaal om te schitteren. Te midden van massale demon straties tegen het regime van Mur si, keerde Sisi zich tegen zijn baas. Mursi werd afgezet en Sisi bereik te een sterrenstatus. Woensdag degradeerde hij de aanstaande pre sidentsverkiezingen tot een gelo pen race door zichzelf kandidaat te stellen. Sisi is nog altijd enorm populair, maar de grondslag van zijn populariteit roept vraagte kens op. Hij is een man van wei nig woorden en heeft vooralsnog vrijwel niets gezegd over zijn plannen voor Egypte. In de talloze lofzangen in de Egyp tische media wordt Sisi conse quent omschreven als aantrekke lijk, charmant, bescheiden, sterk en heldhaftig. Maar de realiteit leert dat Sisi vooral voorzichtig is. Met zachte stem en serieuze blik keek hij deze week recht in de ca mera en probeerde de verwachtin gen te temperen: „Ik kan geen wonderen verrichten." Betogers eisen aftreden minister Ruim tweeduizend demon stranten in Kiev willen dat de Oekraïense minister van Bin nenlandse Zaken, Arsen Avakov, aftreedt De eis komt daags na de dood van Oleks- andr Moezytsjko, een van de leiders van de ultrarechtse groep Rechtse Sector. Hij kwam dinsdag om het leven tij dens een vuurgevecht met de politie. Zijn aanhangers be schuldigen de autoriteiten van een gerichte moordaanslag. De demonstranten waren deels ge maskerd en scandeerden onder meer 'verrader'. Ook blokkeer den ze de ingangen van het par lement met autobanden. Kat brengt tbc op mens over In Engeland zijn twee mensen, in de graafschappen Hampshi re en Berkshire, met tuberculo se geïnfecteerd door hun kat en hebben de ziekte daadwer kelijk gekregen. Twee anderen zijn geïnfecteerd en hebben geen tbc ontwikkeld. Dat de ziekte van kat op mens kan worden overgebracht, is voor zover bekend nooit eerder voor gekomen. De besmetting werd vastgesteld door de gezond heidsinspectie voor dieren, na dat dierenartsen in hun prak tijk vorig jaar onverwacht stuit ten op negen gevallen van tbc bij katten, zo meldde de Britse krant The Times gisteren. De Zuid-Koreaanse president Park Geun-hye is 'een kletsen de boerin'. Aldus het regime in Noord-Korea. De regering in Pyongyang haalde gisteren uit naar de leider van Zuid-Korea vanwege haar uitlatingen op de nucleaire top in Den Haag. Vol gens het noorden is Park een trouwe dienaar en handlanger van de Verenigde Staten. De presidente van het zuiden moet leren 'op te houden met roekeloze praatjes'. Park had maandag in Den Haag gewaarschuwd dat nucleair ma teriaal uit het noorden wel eens zijn weg zou kunnen vin den naar terroristen. De heftige aanval op Park is te gen recente afspraken tussen de landen om de retoriek juist beperkt te houden. Noord-Ko rea noemde Park in het verle den een vrouw met een 'giftige draai van haar rokken'. Noord-Korea heeft de afgelo pen weken honderden korte- afstandsraketten afgevuurd. De raketten die deze week wer den gelanceerd, waren voor de middellange afstand en gingen de lucht in precies op de dag dat Zuid-Korea met Japan en de Verenigde Staten overlegde in Den Haag. Speciale aanbieding van Vodafone voor de lezers van deze krant van £45> voor iPhone 1930, 8Mpl Gebruik je minder? Kijk op de website voor goedkopere abonnementen met de iPhone. Voor vragen en meer informatie bel: 0900-0603 Komgesp»*) Samsung Galaxy Sill mini van ji3ÜT- voor ^0 g p/mnd Vodafone Voordeel Web Samsung Galaxy Sill van j=S5r voor V» p/mnd vodafone VRIJDAG 28 MAART 2014 door onze correspondent Dirk Wanrooij CAIRO - Het hoge woord is er einde lijk uit: veldmaarschalk Abdel Fat- tah al-Sisi stelde zich woensdag avond kandidaat voor de presi dentsverkiezingen in Egypte. MM Abdel-Fattah al-Sisi. foto HH KIEV SEOUL LONDEN 24 maanden 50% korting GRATIS G I 3,5 inch UtJ Retina m touchscreen -< cameraJ GRATIS MIN SMS INTERNET VAN ACTIE €17,50 180 ~120 I 300 MB j £40,- I €2©J~j 1 Vodafone Voordeel Web MIN SMS INTERNET VAN ACTIE 180120 300 MB 140 €20,- 240 180 400 MB 145 €22,50 Kijk op de website ook voor andere aanbiedingen met toestellen en abonnementen. Abonnementen al vanaf 15,- en altijd in combinatie met een toestel. Bovenstaande actie abonnementen hebben een contractduur van 2 jaar. De aansluitkosten bedragen 30,-. Zolang de voorraad strekt. Alleen online verkrijgbaar. Typ-, druk- of zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 9