Bressiaander veroordeeld tot twee jaar cel Patricia Ouininck tijdelijk namens Hulst Anders in de gemeenteraad PZC Zachte winter zorgt voor 'extreem vroege start' van aspergeseizoen Dagbladbezorger Extra pomp Nieuwe Bierkaai voor betere doorstroming ZEEUWS-VLAANDEREN 27 bijbaan? Philippine P OPZOEK NAAR EEN Feestelijke opening dijkpaviljoen 't Schor Provincialeweg hele week afgesloten Ook moet hij een schadevergoe ding van 1972 euro betalen en kreeg hij een proeftijd van drie jaar opgelegd. G. stak op 14 juni vorig jaar een 20-jarige Terneuze- naar met een mes in diens nek. Zowel de officier van justitie als de rechtbank kwalificeerde dat als een poging tot doodslag. Het voor val vond plaats tijdens de Oost- burgse kermis, toen de zus van G. bij een ruzie was betrokken en G. er zich mee ging bemoeien. Hij werd door de ruziezoekers heen en weer geduwd en toen had het mes - in zijn visie - per ongeluk de nek van de jongeman geraakt. Bovendien, zo voerde hij als ex cuus aan, was hij dronken ge weest. De nieuwe gemeenteraad is gister avond geïnstalleerd. Volgens arti kel 10 van de Gemeentewet moe ten raadsleden ook ingezetene zijn van de gemeente. Omdat Van Puyvelde net over de grens in De Klinge woont, mag hij geen raads lid zijn. De voorman van Hulst Anders is inmiddels op zoek naar een woning in de gemeente Hulst. Van Puyvelde: „Voor me zelf is het als Vlaming een grote eer deel te mogen uitmaken van de raad in Hulst. Tenslotte heb ben 272 kiezers voor mij gekozen. Ik heb er zin in en wil onze speer punten via de raad gerealiseerd krijgen. Ik heb voldoende politie ke bagage om mijn mannetje te staan." Van Puyvelde zat al eerder zes jaar in de gemeenteraad van Sint-Gillis-Waas. Hij heeft al een paar huizen op het oog, maar wijst er op dat er bij een verhuizing heel wat komt kijken. „Niet alleen voor mezelf, maar zeker ook voor mijn naas ten. Het kost tijd om één en an der te regelen." Daarom heeft hij de nummer twee op de lijst Patricia Duininck gevraagd hem een paar weken of maanden te vervangen in de Huls ter raad. Zodra alle formaliteiten zijn ver vuld en Van Puyvelde aan alle voorwaarden van de gemeente wet voldoet komt hij, als eerste op de lijst van Hulst Anders, in de gemeenteraad. De komende tijd heeft Van Puyvelde gesprekken met kandidaten op de lijst om de verschillende raadscommissies te bemensen. 0^ E Paviljoen 't Schor op de Schel- dedijk bij Paal is gisteravond feestelijk geopend met 250 ge nodigden. Vandaag, zaterdag en zondag gaat de opening nog door. „Met mooi weer en lekke re hapjes", aldus Danny Buijs- rogge die met zijn vrouw Chris- tien al dertien jaar café In 't Zicht der Schelde in Paal runt. De Provincialeweg vanaf Sluis tot de rotonde Potjes richting Nieuwvliet is volgende week afgesloten voor asfalterings- werk. De Nieuwstraat aan de zuidkant van Sluis - waaraan ook wordt gewerkt - gaat dan tijdelijk in één richting open voor uitgaand verkeer, als om leidingsroute. Inwoners haalden 335 zakken compost op Lichaam accepteren na borstamputatie Eede ligt in het westen van Zeeuws-Vlaanderen, waar het door het zeewater vaak net iets warmer is dan in Absdale bij Hulst. Daar zal het verschil wel in zitten. „We hebben gisteren één asperge in het veld ontdekt die z'n kopje boven de grond uit stak", vertelt De Letter. „Wordt het de komende dagen warm, zo als is voorspeld, dan kan het snel gaan." Nicole Hiel zag maandag al dat de eerste asperges tevoorschijn kwa men. De oogst op twee percelen is inmiddels voorzichtig begon nen. Nicole is in de wolken. „In de winkel liggen al asperges, maar die komen uit de verwarmde teelt en serreteelt. Dat wij ze nu ook al kunnen leveren van de koude grond, is echt bijzonder. We zijn drie, vier weken vroeger dan vo rig jaar, toen het lang winters weer was. Nu zijn we zelfs ander halve week, twee weken eerder dan normaal. Het is echt extreem vroeg dit jaar." Aspergeboerderij Spitsbroek vier de het begin van het seizoen giste ren met de opening op de boerde rij van een tijdelijk restaurant van Sander-Jan Beirens die onder an- deren bij Sergio Herman in Oud- Sluis werkte. Tot 21 juni, als het seizoen traditiegetrouw stopt, is het restaurant in elk geval woens dagmiddag geopend. Ruim twin tig mensen werken in de asperges bij Spitsbroek. Hiel: „Polen doen bij ons al jaren de oogst. Belgen en Nederlanders helpen bij het sorteren. Kortom, heel internatio naal." Tijdens de landelijke Compost- dag haalden 335 mensen zater dag bij de milieustraat in Hulst een gratis zak compost op. Met deze actie bedankt de ge meente de inwoners voor het gescheiden inzamelen van gft-afval. Door dit afval om te zetten in compost komt er min der kooldioxide (CO2) in de lucht. Je lichaam accepteren zoals het is na een borstamputatie. In de kerkzaal van ziekenhuis De Honte in Terneuzen is hierover vandaag, vrijdag, vanaf 14.00 uur een informatiemiddag door stichting Ontboezeming. De organisatie is in handen van Het Steunpunt en de Borst- kankervereniging, afdeling Zeeuws-Vlaanderen. Om de doorstroming van het water te verbeteren wordt een extra pomp geplaatst aan de zij de van de Vismarkt, waar het water de haven binnen stroomt In de zomer drijft de haven vaak vol met algen, wat geen fraai gezicht is. Bij een be tere doorstroming komen er minder algen. Om de pomp te kunnen plaatsen moet het water niveau in de haven zakken. Daar mee wordt begonnen op maan dag 7 april en dat duurt twee tot drie dagen. Als de pomp geplaatst is, kan de haven weer volgepompt worden. Voor het Paasweekend moet alles gereed zijn. weGeNeR Media VRIJDAG 28 MAART 2014 PAAL SLUIS BRESKENS - De 25-jarige Nitin G. uit Breskens is gisteren door de rechtbank in Middelburg conform de eis veroordeeld tot een gevange nisstraf van twee jaar plus één jaar voorwaardelijk. door Eugène Verstraeten HULST - Patricia Duininck uit Sint Jansteen komt voorlopig voor de nieuwe partij Hulst Anders in de ge meenteraad. Zodra lijsttrekker Jan van Puyvelde naar de gemeente Hulst is verhuisd, treedt ze terug en komt Van Puyvelde in de raad. De PZC is op zoek naar dagbladbezorgers die 's ochtends voor 07.00 uur de krant willen bezorgen. Wat staat er tegenover? Een prima maandelijkse vergoeding. Gratis de PZC lezen. Vele extra's. Uitstekend te combineren met andere bezigheden. Ga naar www.bezorgers.nl voor meer mformatie. Direct aanmelden? Via internet: www.bezorgers.nl Telefonisch: 0800-0222710 Meer bereiken. Met Wegener HULST TERNEUZEN door Harmen van der Werf EEDE - Een zachte winter heeft zo zijn voordelen. Wie van asperges van de koude grond houdt, kan nu al van zijn lievelingsgroente genie ten. Althans, in Eede is de oogst be gonnen op aspergeboerderij Spits- broek. Aspergeteler Tom de Letter in Absdale is nog niet zover. Hij ver wacht over twee weken volop be zig te zijn. HULST Nicole Hiel en Ronald Dikker steken in Eede één van de eerste asperges, foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 69