Een jong geluid is fijn CA Voor de zekerheid het water in 24 ZEEUWS-VLAANDEREN 'KRANTENSURVEILLANTEN' Als krantenbezorgers voor dag en dauw verdachte onbekenden zien, moeten ze dat '112' laten weten. De nieuwe RAV4 Scholieren lopen voor 'energie' zieke kinderen Het schoolplein De Terneuzense vwo-eindexamenkan- diaat Jos van Ginneken (18) kreeg vorige week tijdens de gemeenteraadsverkiezin gen genoeg voorkeursstemmen om voor het CDA in de gemeente raad te komen. Hij stond op plek tien op de lijst, maar klom door steun van sympathisanten naar plek vijf. Hij is nog maar een maandje acht tien jaar en mag zich daarom het jongste raadslid van Nederland noemen. Kan hij op zo'n jonge leeftijd iets betekenen voor de ge meente? Drie leerlingen van het Zeldenrust-Steelantcollege, de school van Jos, geven hun mening. Pascale Versluijs (17) vindt het knap dat Jos het tot de raad heeft geschopt. „Het is fijn dat een jonge re nu zijn mening kan laten horen in de raad. Maar of één jongere het verschil kan maken? Dat denk ik niet." Haar leeftijdsgenoot Carli ne Verhelst gelooft wel in zijn kun nen. „Hij straalt toch een bepaald vertrouwen uit. Anders kreeg hij niet zoveel voorkeursstemmen. Al geloof ik wel dat het moeilijk wordt om daadwerkelijk iets te be reiken." De negentienjarige Steve Keijzer mocht dit jaar voor de eerste keer stemmen. „Om eerlijk te zijn heb ik niet op Jos gestemd. Ik stem niet op iemand omdat ik hem per soonlijk ken. Hij komt uit voor het CDA en de standpunten van deze partij raakten mij niet. Die van een andere partij wel." Toch heeft hij bewondering voor Jos. „Hij spoort jongeren aan om meer met politiek bezig te zijn, dat is een belangrijk punt." Carline herkent dat. „Zo ben ik deze perio de meer en bewuster met de ver kiezingen beziggeweest dan ande re jaren en niet alleen omdat ze er op school aandacht aan besteed den." De drie leerlingen hopen dat Jos een aantal punten in de raad on der de aandacht brengt. „Er zou den meer voorzieningen in de ge meente Terneuzen moeten komen voor jongeren. Er is hier weinig te doen. Zo kreeg ik in een stemwij zer de vraag of er een gokhal in Terneuzen moet komen. Waarom een gokhal en geen bowlingbaan", vraagt Steve zich af. „Inderdaad", reageert Pascale. „Dat is voor meer jongeren toegankelijk. Er zijn al minder cafés in Terneuzen voor minderjarigen door de nieuwe al- coholwet." Carline vindt dat hij ook wel iets mag veranderen aan de veiligheid op de weg. „Sommi ge bochten zijn voor fietsers echt gevaarlijk. Verder hoop ik dat hij de gemeente in zijn totaliteit aan trekkelijker kan maken voor jonge ren. Zodat ze niet massaal de regio verlaten." ZOEKTOCHT OOSTBURC - Dertig, veertig jaar ge leden wist het 'brandpreventje' het al: Voorkomen is beter dan blussen. Door actie te onderne men tegen de drie O's (Onver schilligheid, Onvoorzichtigheid en Onwetendheid) kon het aantal branden in de huiselijke omge ving aanzienlijk omlaag, betoogde het brandweermannetje. Goed oplettende mensen kunnen ook veel (woning)inbraken voor komen. Vroege vogels als kranten bezorgers kunnen bij uitstek goed functioneren als hedendaagse in braakprevent j es, bedacht adviseur openbare orde en veiligheid Vero- nique de Caluwé van de gemeen te Sluis. De politie nam haar sug gestie graag over en ook rayonma nager Robert Jan de Nooijer van Wegener Media (onder meer ver antwoordelijk voor distributie van PZC en BNDe Stem) vond het een goed idee. „Natuurlijk hoor je wel eens een verhaal van een bezorger die, al dan niet achteraf, iets verdachts heeft gezien. En als er een sleutel bos op de deur zit, zal die ook wel op het politiebureau terechtko men. Maar richtlijnen over hoe te handelen, zijn er nooit geweest. Dus was ik direct bereid om het idee mee uit te werken." De politie en Veronique de Ca luwé hopen dat oplettende kran tenbezorgers tot meer 'heterdaad jes' leiden. „We vragen mensen al langer als ogen en oren van hun wijk te fungeren. Maar ook bezor gers die elke dag eenzelfde route doen, valt het natuurlijk direct op als er iets vreemds aan de hand is. De bedoeling is dat ze in het ver volg direct 112 bellen als er een au to met een aantal personen op Met 112, daar red je niet alleen levens mee. Nee: 112, daar vang je boeven mee Eén van de beste caravantrekkers... Nu bij ons in de showroom Benzine 4wheeldrive v.a. 32.895,- Diesel 2wheeldrive v.a. 34.750 j Tomorrow Rav4 "Van" diesel v.a.(excl.) 24.550,-Toyou CAPPENDIJK TOYOTA TERNEUZEN een verdachte plek staat of er lad der tegen een open raam staat. Vroeger was het vooral '112, daar red je levens mee', maar het is ook 112, daar vang je boeven mee." De Caluwé en De Nooijer zijn er vanmorgen bij als de drie Zeeuws- Vlaamse burgemeesters in een krantendepot in Oostburg een kop koffie meedrinken en een bo lus eten. De Nooijer vindt het wel een beetje jammer dat de burge meesters niet met de bezorgers op pad gaan. „Half vijf was waar schijnlijk een beetje te vroeg. Jam mer, maar wel mooi dat alle drie de burgemeesters er bij zijn als de eerste bezorgers een brief krijgen waarin staat wat ze moeten doen als ze verdachte zaken signale ren." In Zeeuws-Vlaanderen zijn zo'n 250 krantenbezorgers actief, meldt De Nooijer. Die krijgen, als ze hun kranten niet in het Oost- burgse depot halen, zaterdagmor gen allemaal een brief mee naar huis. „Als het goed bevalt, en daar gaan we vanuit, en resultaat ople vert dan roepen we ook bezorgers in de rest van Zeeland op om alert te zijn op verdachte situa ties." De Caluwé rekent er op dat door informatie van krantenbezorgers het percentage opgeloste misdrij ven behoorlijk kan stijgen. Als in brekers en vandalen niet direct kunnen worden opgepakt, moet de recherche toch vaak op het juis te spoor gezet kunnen worden. GROEDE - Leerlingen van de Meer- stromenschool en kindercentrum De Schavuitjes in Groede lopen morgen voor leeftijdsgenoten met een energiestofwisselingsziekte. Thssen 14.00 en 17.00 uur rennen de kinderen voor stichting- Join4energy, de organisatie die on derzoek steunt naar energiestof wisselingsziekten, behandelme thoden en medicijnen. Ook zet Join4energy zich in voor verho ging van de kwaliteit van leven van kinderen die de ziekte heb ben. Dat leven is overigens vaak veel te kort, omdat de meeste patiëntjes niet ouder worden dan tien jaar. De Groese kinderen hebben ook veel jonge kennissen en familiele den gemobiliseerd om morgen middag mee te lopen. Lopers (en vooral sponsors) mogen zich tot het laatste moment aanmelden. door Karlijn de Splenter In de rubriek Schoolplein leggen we actuele kwesties voor aan drie leer lingen van één van de vier middelba re scholen in Zeeuws-Vlaanderen. Vandaag: jonge raadsleden. I Carline Pascale I Steve Bezorgers als 'oren en ogen van de politie door René Hoonhorst Veronique de Caluwé TERNEUZEN - Hoewel de brandweer en politie gisterochtend om kwart over zeven al snel het vermoeden hadden dat er niemand in de vijver bij woonzorg centrum De Blide in Terneuzen lag, startten zij voor de zekerheid toch een zoekactie. Duikers van de brandweer doorzochten de vijver aan de Guido Ge- zellestraat, nadat iemand had gemeld dat er een kinderwagen in het water lag. Twee ambulances, vijf brandweervoertuigen en eenheden van de politie gin gen met spoed ter plaatse. Het vermoeden werd bevestigd; er werd niemand aangetroffen. Bij de politie is inmiddels een tip binnengekomen van iemand die woensdag kinderen met deze kinderwagen heeft zien spelen. Waar de kinderwagen vandaan kwam en hoe die in het water terecht is geko men is echter nog niet duidelijk, foto Tim Koster De ideale caravantrekker Mr.F.J. Haarmanweg 58 4538 AS Terneuzen Tel. 0115-617751 Prijzen inclusief BTW. exclusief kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage Wijzigingen voorbehouden. Distributeur: Louwman Par qui BV. Meer info: bei gratis 0800-0369 of kijk op www.loyota.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 66