ZEEUWS-VLAANDEREN Aanvaring steiger forse strop Dow Terneuzen Communicatie m Jongste raadslid almanak 32 Klachten over wegsturen mensen bij gemeente Terneuzen, als zij van te voren geen afspraak hebben gemaakt. 28 en 29 Hogazon.nl Phillipe Cocu ondergaat rugoperatie wegens tumor terneuzen - De dienstverlening van de gemeente Terneuzen is er niet klantvriendelijker op gewor den, sinds voor allerlei zaken eerst digitaal of telefonisch een af spraak moet worden gemaakt. Mensen die nietsvermoedend zon der afspraak naar het stadhuis in Terneuzen komen, stoten nogal eens hun neus. Stef van Halderen uit Axel heeft het aan den lijve ondervonden. Hij schreef er een brief over aan deze krant. 'Wanneer je als eer zaam burger bij de afdeling bur gerzaken geen afspraak hebt ge maakt, word je op norse wijze te ruggewezen om alsnog digitaal een afspraak te maken. Dit is geen fabel, maar trieste realiteit die al tientallen cliënten bij die afdeling mochten ervaren'. Sinds december zet Terneuzen - mede om op personeel te bezuini gen - zwaar in op digitalisering van de dienstverlening. Onder het motto: 'De balie digitaal, ide aal'. Een paspoort aanvragen, een ge boorte of overlijden aangeven, het kan in principe alleen nog na het maken van een afspraak. Het sys teem werkt aldus wethouder Co van Schaik vrij goed. „Steeds meer mensen vinden er hun weg in en maken telefonisch of digitaal een afspraak. Het is ook handig. Je weet wanneer je ge holpen wordt." Van Schaik erkent dat er zich ook problemen voordoen. Hij overlegt er wekelijks over, met name over hoe mensen worden behandeld die zonder afspraak naar het stad huis komen. „Het is niet altijd mo gelijk die mensen direct te hel pen. Vergelijk het met een tand arts waar je zomaar binnenloopt. Die zal je helpen als hij een gaatje heeft. Anders moet je alsnog een afspraak maken. Zo moet het ook bij de gemeente werken. En men sen zonder computer moeten ge holpen worden." Stef van Halderen roept het nieu we gemeentebestuur op van klant vriendelijkheid een 'TOPpriori- teit' te maken, verwijzend naar de winnaar van de verkiezingen TOP- Gemeentebelangen. TERNEUZEN - Chemiebedrijf Dow Terneuzen moet flink in de eigen buidel tasten om de begin dit jaar aangevaren Scheldesteiger te her stellen. Het binnenvaartschip Stolt Floren ce ramde 14 januari de steiger van Dow aan de Westerschelde. Ge wonden vielen er niet. Ook deden zich geen lekkages voor, maar de materiële schade was aanzienlijk. De waterpolitie sprak van 'een on handige manoeuvre'. Van een strafbaar feit was geen sprake. De verzekeringen van alle betrokken partijen moesten er maar uit zien te komen. De schade aan de steiger is echter zo groot dat die niet kan worden gedekt op basis van de aansprake lijkheidsverzekering van de eige naar van de binnenvaarttanker. Het is gebruikelijk dat de aanspra kelijkheid dan wordt beperkt en een fonds wordt gevormd waarop alle gedupeerden een beroep kun nen doen. Hierover is 15 mei een zitting bij de rechtbank in Rotter dam. Voor Dow betekent dit dat het be drijf niet alle schade zal kunnen verhalen. Het herstel van de stei ger zal 'al snel in de miljoenen' lo pen, verwacht een woordvoerster. De bedrijfsvoering is direct al vei liggesteld. Voetjebal voor kinderen van twee tot vijfjaar VRIJDAG 28 m Sinds de collega's uit Zierikzee el kaar niet meer dagelijks ontmoeten op kantoormoeten ze zoeken naar nieuwe manieren om elkaar een op de hoogte te houden. Dat kan na tuurlijk door met elkaar te bellen, maar dat kost soms veel tijd. Dus hebben ze nu een whats app-groep- je gemaakt, een berichtendienst via internet. Sinds die tijd pingelt de te lefoon er lustig op los. Maar nu doet zich een ander probleem voor, want met je grote vingers hele berichten intikken op zo'n klein mobieltje valt niet mee, dus mengt het spook van de automatische spellingscontrole zich ook in het gesprek. Dat levert crgptische berichten op als 'maak jij maar aanklagen' en 'ik ben in brute vissers'. Huh? Éfef Digitaal nog niet ideaal door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Jos van Ginneken hield gisteravond in de Terneuzense raadzaal twee vingers in de lucht Wat was de vwo-eindexamenkandidaat blij dat zijn droom nu écht werd bekrachtigd. De CDA'er mag zich met zijn achttien jaar en een maand het jongste gemeenteraadslid van Nederland noemen. Ook de dertig andere raadsleden werden door burgemeester Jan Lonink benoemd. Pagina 24: 'Een jong geluid is fijn' foto Mark Neelemans Tip? redactie@pzc.nl KOZIJNEN ZONWERING T. 0118 - 41 48 77

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 63