Jo Valente bedankt voor raadszetel Allévo wil Waardenaren voor BEN in oppositie 'als decorum' langer laten bewegen Op de bres voor borstvoeding wereldwijd BEVELANDEN en THOLEN 27 66 Velen gaan het gesprek over borstvoeding op de werkvloer liever niet aan Valente was gisteravond niet bij de raadsinstallatie. Telefonisch ge vraagd, wilde hij zijn stap niet na der toelichten. Hij verwees naar een verklaring op zijn facebookpa- gina. Daar schrijft hij 'geen zit ting te willen nemen in een raad waarin ik slechts als decorum zou dienen'. Zijn plaats wordt ingenomen door nummer vijf op de lijst, Peter de Neef uit Wissenkerke. De nummer vier, Heieen Besems, geeft haar recht op de zetel op om dat er anders uitsluitend onderne mers de raadszetels voor BEN zou den bekleden en dat is volgens fractieleider Mark Faasse 'geen juiste afspiegeling van de kiezers van BEN'. Faasse zei dat BEN de stap van Va lente betreurt maar dat hij res pect heeft voor de beslissing van de Kamperlander. Valente stelde dinsdagavond 'zijn kiezers recht in de ogen te kunnen kijken'. De oud-officier van justitie kreeg 71 persoonlijke stemmen. Valente nam afgelopen weekein de de collegeonderhandelingen over van Mark Faasse, nadat WD en CDA Faasse afwezen om diens zakelijke onroerend goedbelan- gen. Volgens Valente zijn er 'flin ke verschillen' in standpunten' en wilde hij geen 'betonnen ak koord'. In de facebookverklaring stelt Valente dat BEN door de af wijzing van de coalitiepartijen is verwezen naar een oppositie met 'symbolische waarde maar geen invloed op de besluitvorming'. Valente's verklaring is te lezen via „Het is zowel voor dames als voor heren. Voor 12,50 euro per maand kan iedereen van vijftig jaar of ouder een uurtje bewegen onder professionele begeleiding", vertelt Bianca Noomen, programmalei der Meer Bewegen voor Ouderen van zorginstelling Allévo. Met het programma wil Allévo voorko men dat deelnemers gezondheids klachten ontwikkelen en de fit heid van ouderen verbeteren. Verder staat ook gezelligheid en ontspannen bewegen hoog in het vaandel tijdens de wekelijkse les sen. Allévo heeft al in meerdere kernen op de Bevelanden en Tho len groepen waar de lessen Meer Bewegen voor Ouderen worden gehouden. Voor de tijden en loca ties in andere kernen kunnen mensen contact opnemen met de zorgcentrale van Allévo via 0113-249111. De organisatie is actief in meer dan 60 landen, is statutair geves tigd in Chicago en werkt zonder winstoogmerk. De Raad staat vol overtuiging op de bres voor borstvoeding wereld wijd, maar wel met de haar ken merkende nuchterheid. „Ik roep niet zulke spectaculaire dingen hoor, als moeders problemen heb ben met het geven van borstvoe ding. Bovendien ligt de tijd dat ik zelf advies gaf van moeder tot moeder al lang achter me. Ik wil geen oma zijn die doceert hoe het moet." Zij zet haar talenten nu al jaren bestuurlijk in om 'iedereen' te overtuigen van het belang van borstvoeding. La Leche League In ternational (LLLI) lijkt gebaat met het Hollandse poldermodel dat de nieuwe voorzitter voorstaat. Haar benoeming is gebaseerd op haar 'internationale visie, analytische denkwijze en het vermogen om uiteenlopende meningen en be langen op één lijn te krijgen'. „Dat wijkt nogal af van 'de Ameri kaanse aanpak' waarin zaken vaak zwart/wit worden gesteld", zegt De Raad. Zij speelde zich vooraf gaand aan haar benoeming in de kijker met haar optreden in de commissie voor beleidsverande ring. De nieuwe koers leidde tot ontslag van twee managers op het hoofdkantoor in de VS. Hoofdpun ten in het nieuwe beleid zijn: meer aandacht voor externe con tacten met onder meer Wereldge zondheidsdienst (WHO), Unicef en Association of Breastfeeding Mothers (ABM). Verder wil LLLI veel meer de sociale media gebrui ken om betrokkenen te informe ren. Volgens De Raad zijn de meeste mensen inmiddels wel overtuigd van de voordelen van moedermelk. „Artsen en zorgver leners tonen zich in theorie voor- stander, maar adviseren in de praktijk toch vaak snel maar te stoppen met borstvoeding." Ook wat betreft voeden op de werk vloer ziet zij verschillen in theo rie en praktijk. Wettelijk krijgen moeders de tijd om te kolven of hun baby te voeden, maar velen durven het gesprek daarover met de werkgever niet aan te gaan. Na drie, vier maanden zwanger schapsverlof stoppen ze dan maar met borstvoeding. „In Zweden is het beter geregeld met gelijkstelling van man en vrouw en een jaar zwangerschaps verlof. Daar is het percentage borstvoeding gestegen tot 95%." De Raad is ook landelijk voorzit ter van de Samenwerkende Borst voedingsorganisaties (SBO). Ook daarin bereikt ze een breed scala aan betrokkenen. De Vrije Evangelische Ge meente in Bath houdt zon dag een evangelisatiedienst. Voorganger is H. jager uit Purmerend. Het koor The Revivals uit Rilland verleent medewer king aan de dienst. Daar naast is er solozang en decla matie. De dienst begint om 10.00 uur, toegang gratis. Vriendinnendag centrum Goes Komende zondag is het vriendinnendag in Goes. Er is een modeshow, er is een optreden van Ferry Doe- dens en Guido Spek (Lucas Sjoerd uit GTST) om 15.30 uur en om 16.00 uur is een stilettorun en Patricia Foort treedt twee maal op. Het hele programma start om 13.00 uur op de Grote Markt. De toegang is gratis. Inforvriendinnendag-goes.nl Inloopspreekuur digitale vragen Bibliotheek Oosterschelde houdt morgen (29 maart) weer een inloopspreekuur voor digitale vragen. Leden en niet-leden kunnen in de bibliotheek van Goes te recht met vragen over com puters, nieuwe media, tab- Iets, mobiele telefonie of e-readers. Het inloopspreekuur is van 10.00-12.00 uur. De toegang is gratis. Rederijkers treden op in de Meulvliet De Rederijkers spelen zater dag het toneelstuk 'De fami lie Bruinsma in de bocht: groeten van de Veluwe' in de Meulvliet in Tholen. Carl Slotboom schreef deze ko medie in drie bedrijven. Eer der is het stuk in Oud-Vosse- meer opgevoerd. Kaarten verkrijgbaar via Kees lan van Gorsel: 0166-672739 of info@derederijkers.nl. Aan vang 19.30 uur. Evangelisatiedienst in kerk in Bath VRIJDAG 28 MAART 2014 door Claudia Sondervan WISSENKERKE - De nieuwe raadsle den voor Noord-Beveland zijn don derdagavond geïnstalleerd zonder Jo Valente. De derde op de lijst van Betrokken Noord-Beveland weigert zijn zetel. www.facebook.com/jo.valente.9 door Joeri Wisse WAARDE - In diverse plaatsen op de Bevelanden en Tholen is het al een succes te noemen. Nu wil Al lévo ook in Waarde vijftigplussers langer laten bewegen. Vanaf maan dag 7 april kunnen Waardenaren wekelijks om 9.00 uur terecht in dorpscentrum MeerWaarde voor een uurtje bewegen. Lydia de Raad: 'Mijn benoeming als voorzitter van La Leche League International geldt als Poldermodel ten top', foto Ronald den Dekker door Ali Pankow ZIERIKZEE - Voor Lydia de Raad (53) uit Zierikzee begon het 24 jaar geleden met stimulerend ad vies toen ze zelf zogende moeder was. Nu is zij kort geleden be noemd tot voorzitter van de Raad van Bestuur van La Leche League International. Lydia de Raad, voorzitter LLLI GOES THOLEN BATH GOES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 61