Dijsselbloem wil einde aan provisieverbod Zorgen Eigen Huis om nieuw bouwtoezicht WONEN 3 Schoolstraat 11, Hoofdplaat Zelfstandig adviseurs die hypo theekklanten met betalingsproble men adviseren, moeten hun reke ning voortaan toch weer naar de hypotheekaanbieder kunnen stu ren. Dat vindt minister Jeroen Dijsselbloem van Financiën. Hij wil het provisieverbod opheffen voor financieel advi seur die hypotheekklanten met (dreigende) betalingsproblemen adviseren. Waarschijnlijk wordt deze uitzondering met ingang van 2015 in de wet vastgelegd. Banken en verzekeraars hebben de extra kosten er graag voor over. Ze maken zich zorgen over het oplopende aantal wanbetalin gen in hun hypotheekportefeuil les. De Vereniging Eigen Huis is blij met deze ontwikkeling. Directeur Rob Mulder: „Wij juichen zo'n wetswijziging toe. We vinden dat de wet nog dit jaar zo snel moge lijk moet ingaan. Dat voorkomt veel ellende." Door huiseigenaren met beginnende betalingsproble men gratis advies te geven, zijn grotere problemen zoals gedwon gen verkoop met restschuld vaak te voorkomen, aldus Eigen Huis. De Vereniging Eigen Huis maakt zich zorgen over de nieuwe re gels voor het bouwtoezicht. Mi nister Stef Blok (Wonen) wil de bouwkwaliteit verbeteren, maar hij wil de garanties overlaten aan bouwers en projectontwikke laars. Eigen Huis vindt dat een nieuw kwaliteitssysteem door bouwers eerst in de praktijk moet worden getoetst en pas na een positief re sultaat kan worden ingevoerd. Minister Blok heeft eerdere voor stellen om de consument te be schermen met een scherpere aansprakelijkheidsregeling voor bouwers en een verplichte garan tie afgewezen. Als nieuwbouwkopers een derge lijke garantie niet krijgen en bou wers ernstige steken laten val len, dan staat de koper letterlijk in de kou met een afgekeurde woning of een huis vol gebre ken, vindt Eigen Huis. Mocht de bouwer failliet gaan, dan kan de koper zelfs met een half afge bouwde woning blijven zitten. Eng Eigen Huis pleit er daarom voor dat de consument wettelijk wordt beschermd. VRIJDAG 28 MAART 2014 Minister Dijsselbloem. Weinigen zullen voor groene tegels kiezen, maar deze zijn origineel uit 1830 en geven de keuken nét dat extraatje. De woonkamer en suite, met hoge plafonds, originele marmeren schouw en ornamenten langs het rookkanaal en een eiken planken vloer, fotografie De Dobbelaere Makelaardij De hal die de woning doormidden deelt, met authentiek gebieste tegelvloer. Soort object: vrijstaande woning Vraagprijs: 325.000 euro Bouwjaar: 1830, gerestaureerd in 2002 Woonoppervlakte: 169 m Perceeloppervlakte: 513 m# Inhoud: 653 m* Voordelen: Een droomhuis voor wie gek is op authentieke details als ornamenten, kooflijsten, schouwen en een kamer en suite. Tuinen rondom. Rust. Nadelen: Het onderhoud vraagt vanwege de ouderdom van het huis constant aandacht. Makelaar: De Dobbelaere Makelaars, 0117-454526

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 43