tiA/ de regto 11 11 11 11 T jongere kan meer dan ze denkt, het vraagt alleen anders denken a Trager benadering geeft andere kijk op pijn of stress Endura Sport: dé specialist in sportieve fietsen Conflict? Amaril Mediation helpt u naar een oplossing Een ideale tuin met hulp van Adrienne Albrecht Tuinontwerp De Klerk Parket: Passie voor vloeren d3 f Onderstaande bedrijven met een sterke binding met uw regio laten u graag en met gepaste trots voor en achter de schermen meekijken. Ook interesse om te adverteren op deze pagina? Bel voor informatie naar; (088) 0139 995 - iU - Bureau Jongeren Coaching Zeeland biedt trainingen voor jongeren die tussen wal en schip terecht zijn gekomen. "Veel probleemjongeren hebben steeds meer moeite om zich een positie te verwerven in onzekere tijden. Ze nemen een afwachtende houding aan. Ik bied ze een luisterend oor", verteld eigenaar Kees Stoutjesdijk "Extra begeleiding en persoonlijke coaching in de werk-, school- of thuissituatie kan in de voorfase al veel problemen voorkomen en zelfs kostenbesparend werken. Dit proces kan alleen werken als gemeenten, UWV en jeugdinstellingen goed samenwerken", vertelt Kees. Hij zet zich dan ook vol overtuiging in voor meer onderlinge samenwerking met deze organisaties. "Als we alleen al kijken naar de werkvloer. Daar komen veel 'Wajong' -jongeren in de problemen omdat zij geen goede begeleiding krijgen. Vaak ontbreekt hiervoor de tijd op de werkvloer waardoor de jonge werknemers tegen weer een taalervaring aanlopen. Dit schaadt het zelfvertrouwen en leidt tot belemmerende overtuigingen", aldus Kees. "Een preventief voortraject geeft jongeren inzicht en structuur. Ik geef ze de nodige aandacht en tijd om te schakelen naar een gewenste situatie. De jeugd kan meer dan ze denkt, alleen vergt dit een andere manier van denken. Ik wil daarom graag de schakel zijn tussen hen en de werkgever." Bureau Jongeren Coaching Zeeland Huijbertstraat 35 Ruimte 8 4301 IB Zierikzee Tel.; om - 41 73 34 bjcz@zeelandnet.nl wwww.bjc.nl Lichaam en geest zijn samen één. Stress of pijn kan er voor zorgen dat deze niet goed met elkaar samenwerken. Juist dan is het fijn als je lichaam zich ontspant en de klachten minder worden. "Die wisselwerking tussen lichaam en geest heeft mij altijd mijn interesse gehad", vertelt Els Dekker van Dapoa. Zij helpt mensen om hun klachten te verlichten en anders tegen de pijn of stress aan te kijken met behulp van de Trager benadering. Els is ook ervaringsdeskundige. Ze had lang last van nek- en rugpijn na een ongeval. "Via de Trager benadering leerde ik om geduldiger te worden en minder spanning op te bouwen. Dat verminderde mijn klachten aanzienlijk. Dit intrigeerde mij zo dat ik deze opleiding over lichaam en geest ben gaan volgen. In oktober vorig jaar ben ik gestart met mijn praktijk Dapoa." Wat houdt deze Trager benadering precies in? Els: "Bij regelmatig terugkerende pijn- of stressklachten gaan we vaak (over) compenseren met een andere houding. Dat helpt soms even, maar kan op den duur een gewoonte worden die tegen je gaat werken. Behandelingen volgens deze benadering brengen je lichaam terug naar je natuurlijke houding. Dat ontspant, geeft verlichting, verandering en herstel van energie." Dapoa bewegen ontspannen Tel.: 0118-216591 mobiel: 06-12818301 info@dapoa.nl www.dapoa.nl fietshobby en hebben passie voor de sport. De kennis die we daardoor in huis hebben is veel groter dan bij een normale fietsenzaak", vertelt ei genaar Adri de Visser. Naast de racefietsen en mountain bikes heeft Endura Sport ook een ruim assortiment aan trekking- en vakantiefietsen. De Visser: "Zo heb ben we van het merk Cannondale de Mavaro in de winkel. Deze sportieve E-bike is superlicht en heeft een groot bereik. Voor wie het wat snel ler mag is de Stromer een optie. Deze super E-bike haalt een topsnel heid van wel 48 km/uur." Endura Sport heeft vestigingen in Goes en Middelburg die ieder hun eigen merken verkopen. Naast het ruime assortiment in sportfietsen heeft Endura Sport ook kleding en accessoires in de showroom. In Goes is ook een outlet afdeling aan wezig. Adri: "Natuurlijk kan men bij ons ook terecht voor onderdelen en reparaties." Endura Sport Da Vinciplein 4 4462 GX Goes Tel.: 0113-218106 Achter de houttuinen 12 4331 NJ Middelburg Tel.: 0118-650485 info@endurasport.nl www.endurasport.nl Je ziet ze steeds vaker op de Ne derlandse wegen en in de bossen, racefietsen en mountainbikes. Het is een populaire hobby in ons land. Wat vaak onderschat wordt is dat bij een goede afstelling blessures voorkomt en meer trapvermogen creëert. Dit vergt veel kennis van zaken en dat is bij Endura Sport ruimschoots aanwezig. "Al onze me dewerkers zijn verknocht aan hun ledereen heeft wel eens een conflict. Met de aannemer, de zorginstelling, werkgever, de buren of eigen partner. Loopt dit uit de hand, dan wordt al snel aan juridische stappen gedacht. Dat hoeft niet altijd. Een mediator inscha kelen kan ook en werkt vaak zelfs beter. Een mediator gaat met de verschil lende partijen om tafel en helpt door professionele bemiddeling te komen tot een oplossing waar iedereen achter staat. "Een rechtszaak kent altijd een winnaar en een verliezer. Als mediator streef ik naar herstel van de relatie met louter winnaars tot gevolg", vertelt Leida Franse van Amaril Mediation. "Conflicten hebben vaak te maken met een gebrek aan communicatie. Ik breng de communicatie op een evenwaardige manier weer op gang ff en zorg dat de kern van het probleem |i boven komt", licht Leida toe. "Door de p belangen en emoties van beide partij- |j en te respecteren en ruimte te geven, komen we uit de sfeer van verwijten 1 en kunnen we samen naar een goede oplossing toewerken". Amaril Mediation staat garant voor vakkundige en vooral mensgerichte probleemanalyse en creatieve oplos- singsscenario's. Voor als je er samen uit wilt komen. Verenigingen kunnen gebruik maken van een speciaal aan- bod. Voor meer informatie, kijk dan eens op de website. Leida Franse Amaril Mediation Coudorp 22 - 4455 VN Nieuwdorp Tel.: 06-51816843 info@amaril-mediation.nlwww.amaril-mediation.nl De ideale tuin, velen dromen er van. Toch hoeft het niet bij dromen te blijven. Adrienne Albrecht ontwerpt tuinen voor iedere situatie "Ik vind het belangrijk dat mensen zich thuis voelen in hun eigen tuin. Dat bereik je door goed te luisteren en de juiste elementen in een ontwerp te verwerken. Het lijnenspel, lichtinval en beplanting zijn daarin erg belangrijk," vertelt een enthousiaste Adrienne. De Zeeuwse tuinontwerpster zet zich in voor particulieren en bedrijven die de ruimte om hun woning of pand een ander aanzicht willen geven. "In overleg met de opdrachtgever kom ik tot een compleet nieuw ontwerp of we hergebruiken aanwezige materialen om tot een andere indeling te komen. De opdrachtgever gaat vervolgens zelf aan de slag in de tuin of schakelt een hovenier in. Als extra service ver stuur ik regelmatig een nieuwsbrief met tips en informatie over het onder houden van de tuin." Voor degenen die hun ideeën zelf op papier willen zetten maar niet precies weten hoe dat in zijn werk gaat geeft Adrienne workshops tuinontwerp. "In een middag leer ik deelnemers hoe zij een basisschets maken en geef ik tips en trucs." De eerstvolgende workshop wordt gehouden op vrijdag 11 april. - V Adrienne Albrecht Tuinontwerp Oude Koudekerkseweg 34 4335 CD Middelburg tel.: 0118-644330 info@adrienne-albrecht-tuinontwerp.nl www.adrienne-albrecht-tuinontwerp.nl Voor een kwalitatief goede houten vloer en het juiste advies moet je bij De Klerk Parket zijn. Een zin die veel Zeeuwen kunnen onderstrepen. Het familiebedrijf, dat gespecialiseerd is in houten vloeren, is al 30 jaar een begrip in de provincie en staat voor goede service en kwaliteit "Wij heb ben passie voor ons werk en dat merkt de klant", aldus Peter Labeur. In de ruime showroom in Middelburg kunnen klanten terecht voor vrijwel alle typen vloeren. Van laminaat tot tapijt en alles wat daar tussenin zit. Peter: "Als de klant het hier niet kan vinden, dan gaan ze het nergens vin den. Dat geldt zowel voor het hogere segment als klanten met een budget. Want ook voor wat minder geld is er bij ons een uitstekende vloer te vinden." "Omdat we enorm veel praktijkerva ring hebben kunnen we de klant van begin tot eind begeleiden en advise ren. Ook als het gaat om het leggen van de vloer", vertelt Peter. De me dewerkers van De Klerk Parket geven altijd gedegen advies, bijvoorbeeld over onderhoud. "Ook daarvoor zijn klanten bij ons aan het juiste adres want we hebben een ruim assortiment aan onderhoudsproducten en plinten in alle soorten en maten." 1 'i De Klerk Parketvloeren Tapijt Seisplein 5 4331 NP MIDDELBURG Tel. 0118-626721 info@deklerkparket.nl www.deklerkparket.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 36