Indoortrail in Goes krijgt een vervolg 34 SPORT HARDLOPEN NA BORSTKANKER 25 km van Hulst is een klassieker Jeugdwedstrijd mountainbike Volleybalsters BOK lonken naar titel Aanhaken of afhaken voor Fortis Open dagen bij veel tennisclubs Sterk startveld in tweede editie Eind juli werd er bij Angeliena Huis borstkanker geconstateerd, zondag loopt ze de Ladiesrun Goes voor goede doel. ZATERDAG 29 MAART De 25 kilometer van Hulst mag een klassieker worden genoemd en heeft een steeds promi nentere plaats op de atletiekkalender. Wedstrij den over een lengte van 25 kilometer zijn in de aanloop naar een marathon een prima graadme ter. De belangstelling voor deze loop is dan ook groot. Morgen verwacht het organiserende RKHAV weer veel atleten uit zowel Nederland als België. De start is om 14.00 uur op de Piet Vonck-atle- tiekbaan in Hulst. Er zijn ook nevenafstanden: 12.800,7100 en 3000 me ter. De jeugd start om 13.45 uur» de afstand voor die categorie bedraagt 800 meter. Het is alweer zo'n tien jaar geleden dat de Zeeuwse mountainbikevereniging X-Treme in de boswachterij van Westerschouwen voor het eerste een landelijke jeugdwedstrijd hield. On dertussen is er een serie van landelijke wedstrij den in het leven geroepen. Morgen wordt in Westerschouwen de derde wedstrijd van dit jaar gehouden. Tijdens de voorinschrijving hebben ruim tweehonderd jongens en meisjes in de leeftijd van zeven tot en met veertien jaar zich aangemeld. Er zijn drie verschillende parkoer sen uitgezet. De eerste categorie gaat om 10.30 uur van start. Het eerste vrouwenteam van volleybalvereni ging BOK staat voor een mijlpaal. De Kapelse ploeg, die uitkomt in de promotieklasse, kan morgen voor het tweede jaar op rij kampioen worden en dus promoveren naar de derde divisie. Het zou betekenen dat BOK bij de vrou wen het hoogst spelende team van Zeeland wordt. BOK speelt in eigen huis tegen de grote concur rent Mikro Elektro uit Roosendaal en is overi gens alleen bij winst verzekerd van het kam- De wedstrijd in sporthal 't Groene Woud begint om 19.00 uur. De korfballers van Fortis zouden zomaar eens mee kunnen gaan doen in de titelstrijd in de eerste klasse F. Mochten de Souburgers zater dag op eigen veld van Koag winnen, dan komen ze op twaalf punten. En als koploper Swift tege lijkertijd de topper tegen Pernix verliest, wor den de onderlinge verschillen bovenin heel klein. Het team van trainer Sjaak Baas treedt om 16.00 uur aan tegen Koag, dat op gelijke hoogte staat met Fortis. De heenwedstrijd werd een half jaar geleden met 16-11 ge wonnen door de Walchenaren. ZONDAG 30 MAART Het tennisseizoen staat op het punt van begin nen. Vandaar dat verschillende verenigingen een open dag houden. LTC Scharendijke begint zondag met een clinic voor de jeugd (10.00 uur), daaran zijn de volwas senen aan de beurt. De aanvang is 13.00 uur. Tennisclub Souburg houdt zondag een Open Tennisdag. Iedereen die vrijblijvend een balle tje wil slaan, is welkom op het tennispark aan het Koopmansvoetpad. Vanaf 10.15 uur is er een clinic voor ouders, opa's en oma's. Na een kor te pauze kunnen belangstellenden vanaf 12.15 uur een proefles Fit tennis/cardiotennis volgen. pioenschap. Zondag ga ik rennen, er gaat nu al veel door mij heen, lieve kanjers en supporters, houden mij dan op de been. Elke meter die wij samen zondag gaan, is tot nut van het menselijk bestaan. Ik hoop en ik bid, voor een ieder die deze strijd moet strijden en dus door kanker moet lijden. Het is een deel van het gedicht dat Angeliena Huis op haar Face- book-pagina heeft gezet. In sep tember werd er borstkanker bij de inwoonster van Halsteren ge constateerd,. maar dat weerhoudt haar er niet van om zondagmid dag mee te doen aan de Ladies run in Goes. Ze is door de organi satie benoemd tot ambassadrice van de hardloopwedstrijd voor vrouwen. De Ladiesrun wordt voor Huis de afsluiting van een nare periode. Op de dag van de verjaardag van haar man, eind juli vorig jaar, ont dekte ze een knobbeltje op haar lichaam. Ze bleek borstkanker te hebben. Haar borst moest wor den afgezet en er volgde een lan ge periode van chemokuren. „Net na kerst zat de laatste che- mo erop en om die vervelende pe riode af te sluiten ben ik toen op zoek gegaan naar een hardloop wedstrijd. Ik kwam toevallig, al hoewel ik niet in toeval geloof, uit bij de Ladiesrun in Goes, die zich inzet voor de Roparun. Zij zamelen geld in voor de kanker bestrijding. Toen wist ik meteen: dat wordt mijn eerste wedstrijd." Huis wilde niet 'zomaar' mee doen. En dus besloot ze om geld in te zamelen via Facebook en zo was de Actie Ander Leven gebo ren. „Toen de organisatie van de Ladiesrun van mijn actie hoorde, hebben ze gevraagd of ik ambas sadrice wilde worden en dat vond ik natuurlijk helemaal ge weldig", vertelt Huis. Ze loopt zondag met twee vrien dinnen aan haar zijde: wielren- ster Baukje Doedee en Hanneke Steenpoorte. „Ik ben eigenlijk ook een wielrenster en daar ken ik Baukje van. Toen ze hoorde van mijn plan, zei ze eerst nog: Angelien, dat kan toch helemaal niet zo kort na die chemokuren. Maar toen ze merkte dat ik het se rieus meende, heeft ze besloten om zondag met me mee te lo pen." De afgelopen weken kreeg Huis heel veel reacties op haar Face- book-actie. „Ik ben de strijd al leen begonnen, maar ik krijg nu zoveel energie van alle mensen die met me meeleven. Het is moeilijk uit te leggen wat het met me doet, maar het geeft me een enorme boost. Ik denk dat ik me zondag gedragen zal voelen door alle steun." Het sponsorgeld stroomt binnen. De teller staat inmiddels op 1600 euro. „De actie heeft zich als een olievlek verspreid", vertelt Huis. „Er gaat zondag ook dik twintig man met me mee naar Goes om me aan te moedigen. Daarna wil ik het afsluiten. Ik heb de laatste tijd zoveel over kanker gesproken dat het nu wel even mooi is ge weest. Ik geef de cheque aan het Roparunteam van 'Worstel en kom boven' en daarmee geef ik het stokje eigenlijk aan hen door. Zij mogen zich daarna in het zweet werken om nog meer geld op te halen", zegt Huis lachend tot besluit. De startnummers voor de twee de editie van de Ladiesrun in Goes vlogen de deur uit. In totaal waren er 550 plaatsen beschik baar en die zijn allemaal verge ven. Het zijn bovendien niet de eerste de beste vrouwen die meedoen. „Het is een sterk start veld", vertelt Jos den Hollander, die bij de organisatie is betrok ken. Op de tien kilometer komen on der anderen Laurey van den Ber ge, Anjolie Engels-Wisse, Marian ne de Kok, Monique Verschuure en Carolien van de Kreeke in ac tie. Op de vijf kilometer zijn de zusjes Lindy en Shirin van An- rooij favoriet voor de medailles. Den Hollander merkt dat hardlo pen onder vrouwen nog steeds aan populariteit wint. Zelf be geleidt hij startersgroepen bij de Goese atletiekvereniging AV'56. „De groepen worden steeds groter en daar zitten steeds meer vrouwen bij. Dat er veel meedoen aan de Ladiesrun, zit 'm vooral in de laagdrempelig heid. In Goes is binnenkort bij voorbeeld ook de Oosterschelde- loop, maar dat zien veel vrouwen toch meer als een echte wed strijd." De start van de Ladiesrun is voor Sportpunt Zeeland, de finish ligt in de nieuwe topsporthal. De start is om 12.30 uur. Voor de jeugd is er een Little Ladiesrun, die om 12.05 uur van start gaat. Begin januari deden ruim vijftien honderd sporters mee aan het tweedaagse evenement. Er waren wedstrijden voor atleten, mid delbare scholieren, vrouwen al leen (Ladiesrun), mensen met een beperking en mountainbi- kers. De bedoeling is dat al deze groepen ook bij de derde editie aan bod komen. „Maar het pro gramma zal er wel anders uit zien", vertelt Schrier. „We heb ben een enquête gehouden onder de deelnemers en daarin zijn ver schillende aanbevelingen gedaan. Daar gaan we mee aan de slag." De Indoortrail zal wederom in ja nuari zijn. „De financiën rondkrij- gen is wederom de grootste uitda ging. We zijn aan het bekijken hoe we het een en ander wat han diger kunnen organiseren. Ieder een heeft in elk geval zin om er weer tegenaan te gaan." Kijk voor de volledige agenda op www.pzc.nl/sportagenda De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzc.nl Een lach en een traan in Goese Ladiesrun door Maurice Steketee door Maurice Steketee MIDDELBURG - De organisatie van de Indoortrail in de Zeelandhallen heeft woensdagavond besloten dat er een derde editie gaat komen. De vrijwilligers van het hardloop- en mountainbike-evenement kenden na afloop van de tweede editie eni ge twijfels of ze ermee moesten doorgaan vanwege de hoge kosten die de trail met zich meebrengt en het vele werk. „Maar uiteindelijk zijn we financieel op nul uitgeko men en wil iedereen er weer tegen aan gaan", vertelde organisator Mi chel Schrier gistermiddag. PROGRAMMA AMATEURVOETBAL ZATERDAG Hoofdklasse B: Zwaluwen-Oranje Wit, FC 's-Gravenzande-XerxesDZB. Eerste klasse C: Zuidland-Spijkenisse, Slie- drecht-Rijsoord, Zaamslag-WGZ, Alblasser- dam-Klundert, De Zwerver-N Lekkerland (15.00 uur). Tweede klasse E: WC'68-Duiveland, GPC Vlis- singen-Dinteloord, Terneuzense Boys-Seroos- kerke, Tholense Boys-Zwaluwe (15.00 uur). Derde klasse A: De Noormannen-FC Axel, Spui-Heinkenszand, Veere-MZC'11, Oostkapel- le-Nieuwland. Derde klasse B: Yerseke-Seolto, Kruiningen- Wemeldinge, Kapelle-Krabbendijke (15.00 uur), Noad'67-WHS (15.00 uur). Vierde klasse A: WIK'57-Vlissingen, Colijns- plaatse Boys-SVD, SKNWK-'s Heer Arendsker- ke, Hoedekenskerke-Waarde. Jeugd. C-junioren. Derde divisie D: Har- dinxveld-JVOZ 2. D-pupillen. Tweede divisie C: JVOZ 2-NAC 2, Jeka-Kloetinge. ZONDAG Eerste klasse C: Longa-Vlissingen. Tweede klasse E: Sarto-Zeelandia Middel burg. Derde klasse A: Aardenburg-Unitas'30. Vierde klasse A: Jong Ambon-Zeeland Sport, Sluiskil-Oostburg, Koewacht-Schoondijke. Vierde klasse B: Odio-Meto, Vosmeer- WW'67, NSV-HSC'28. Vijfde klasse A: Hoofdplaat-Corn Boys.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 34