MENINGEN 31 brieven Ouderenzorg Dow Dow 2 NOS onder vuur Westerscheldepoort Democratie Wilders Wilders 2 Politiek actief Rabobank 0118-434005 Hét gesprek van de dag is overal waar ik kom 'de zorg om de zorg voor ouderen'. Ook de krant heeft er de afgelopen week diverse ke ren aandacht aan besteed. De hui dige politieke oneliner 'laat oude ren zolang mogelijk in hun thuis situatie' wordt gelukkig steeds va ker van commentaar voorzien. De bejaardenzorg in verzorgingste huizen gaat verdwijnen, de ver goeding van zorgkosten wordt overgeheveld van de overheid naar de ziektekostenverzekeraars, de verhouding tussen kwalitatief goede zorg en de kosten hiervan komt steeds meer onder druk te staan. Ouderen die zich zonder steun van de overheid geen apparte ment in een modern wooncom plex kunnen permitteren worden afhankelijk van wat woningbouw corporaties hun te bieden hebben aan sociale huisvesting. Volgens mij is zorg, evenals onderwijs en openbaar vervoer, een overheid staak, die niet aan de vrije markt kan worden overgelaten. Dat werkt een tweedeling in de zorg voor ouderen in de hand. De manier waarop het OM bij monde van Ingeborg Koopmans Dow zwart heeft proberen te ma ken is buiten proportie. Alsof de omgeving aan verschrikkelijke rampen is ontsnapt. Het is duide lijk dat justitie bij monde van me vrouw Koopmans geen enkel praktisch inzicht heeft wat er alle maal bij een groot chemisch be drijf gebeurt en hoe er gewerkt wordt. Zelf heb ik 33 jaar bij Dow gewerkt en het altijd als een ethisch bedrijf ervaren. Dat wil niet zeggen dat er nooit iets fout gaat. Bij een dergelijk complex bedrijf, waar meer dan 3000 mensen wer ken gebeurt altijd wel iets, net als bij justitie zelf. Het gaat erom wel ke ie, 2e en 3e lijn acties en maat regelen getroffen zijn en of er le ring uit wordt getrokken. De cij fers bij Dow tonen dat duidelijk aan. Nu heeft justitie jaren veel belastinggeld verknoeid. Men be seft ook niet dat het zwartmaken, voor de samenleving en vele ge zinnen en bedrijven, die daar af hankelijk van zijn, zeer nadelige gevolgen kan hebben. Wat waren we blij met de komst van de industrie naar onze provin cie. Hoechst, Pechiney, Dow enzo voort. Werkgelegenheid voor Zeeuwen, ex-werknemers van de Limburgse mijnen en gastarbei ders uit verschillende landen. Nieuwe woonwijken werden ge bouwd, koopkracht steeg. Om dit alles te voeden was een kerncen trale nodig, weer werkgelegen heid enzovoort. Door overdreven milieueisen, absurde boetes bij ge ringe overtredingen, het uitblij ven van overheidssteun in moeilij ke tijden verdwenen er reeds een tweetal. Nu kunnen we in de krant lezen dat men doende is om tegen Dow in Terneuzen maatregelen te nemen die er toe zouden kunnen leiden dat ook die vestiging om zeep wordt ge holpen. Wie is daarna aan de beurt? Minder, minder, is een ge hoorde kreet. Laat die van toepas sing zijn op overijverige zakken vullers die steeds weer dingen be denken die dit soort ontwikkelin gen voorstaan. De Europese Commissie moet on derzoek doen, omdat de NOS een volgens de WD te hoog bod heeft uitgebracht bij biedingen op de samenvattingen van de eredivi sie. Geweldig toch dat de WD daar aandacht aan besteed, ik zou liever zien dat ze aandacht beste den aan de bijdrage die Neder land elk jaar aan de EU betaalt. Daarnaast wil ik ook graag weten hoe het zit met het geld dat dank zij de Nederlandse belastingbeta ler richting Griekenland enzo voorts gegaan is. Wanneer krijgen we dit terug, hoeveel rente ont vangen we daarover, hoe zit het met de 120 miljard aan smeergeld dat elk jaar binnen de EU wordt betaald? Hoe zit het met de subsi dies die zonder controle worden uitbetaald aan geluidsschermen midden in de polder in Polen? Wat heeft de top gekost, die net heel Nederland heeft lamgelegd? Na het verlies bij de gemeente raadsverkiezingen moet je ophef maken. De Voordelta van de Zeeuwse kust biedt geweldige mogelijkhe den om met een kunstmatig ei land meerdere doelen te bereiken. Een waterkering in de monding van de Westerschelde met een ge tijdecentrale, een "wegverbinding tussen Walcheren en (Zeeuws)Vlaanderen met een slui- zencomplex. Een buitendijkse containerkade is daarbij essen tieel, want de gigantische contai nerschepen van de toekomst kun nen niet veilig naar Antwerpen varen en de binnenschepen niet veilig buitengaats. Ruimte voor nieuwe natuur, windturbines en een jachthaven. Helaas hebben de Provinciale Staten van Zeeland in de pas uitgekomen Toekomstvisie Zeeland 2040 deze optie niet op genomen. De krant heeft wel toe komstvisie getoond met een arti kel over deze futuristische visie getiteld Westerscheldepoort. Die verhoogt ook de veiligheid voor Zeeland. Jammer, het genoemde ingenieursbureau heeft de 'artist impression', zonder bronvermel ding gekaapt van de Architecten Alliantie uit Goes. Obama is door de Amerikaanse democratie tot president gekozen. Door diezelfde democratie vrij wel machteloos gemaakt, verwel komd als de machtigste man ter wereld met alle egards en pluim strijkerij. Poetin door de Russi sche (democratie) president ge worden en door diezelfde demo cratie een machtig man, onlangs begroet met boegeroep en demon straties, weinig egards en al hele maal geen enkele pluim. Toch is hij de machtigste man ter wereld en niet Obama. Zijn land drie maal bijna vernietigd vanuit Euro pa (Napoleon, de Duitse keizer, A. Hitier) kijkt ook anders naar ons dan Amerika. Hier zouden we, in het algemeen, iets meer rekening mee moeten houden. Ik heb niets verkeerds gezegd, an deren verdraaien mijn woorden. De media is fout, de politieke lei ders zijn tegen mij, nee ik heb het bij het rechte eind! Dat zei Wil ders zaterdag in antwoord op de commotie die was ontstaan op zijn, meer of minder Marrokanen. De politieke geschiedenis heeft die vraag meer gehoord, wat wil len jullie, meer of minder Joden!? Sommigen zoeken graag een zon debok voor de economische crisis, of voor de misdaadcijfers, en wij zen daarbij naar de ander, zij..zij zijn de schuld! Nederland heeft een prima rechtssysteem, en daar op kunnen wij vertrouwen. Wie schuldig is wordt gestraft. Wil ders, doe intussen echt iets voor ons, regel bijvoorbeeld nou de zorg voor de ouderen eens. Want een politiek leider die altijd de an der als schuldige aanwijst, toont zijn eigen zwakheid en onvermo gen. Intussen is het aan ons, om geen duimbreed toe te geven aan uitsluiting wegens afkomst, ge loof, -of ras, wees waakzaam over de echte vrijheid! Toen ik Wilders zag en hoorde en ook de scanderende menigte, lie pen de ijskoude rillingen over mijn rug. Want 80 jaar geleden riepen we 'Juden raus'. Ik begrijp niet dat nog zo velen op die partij stemmen. De krant kapittelt mij omdat ik de raadszetel, die ik via voorkeur stemmen kreeg, niet zal inne men. Ik zou mijn status als 'Be kende Zeeuw' hebben misbruikt om stemmen te winnen. Als 'be wijs' citeert u mij: 'Als ik politiek actief had willen zijn, was ik ho ger op de lijst gaan staan.' Maar ik zei: 'Als ik politiek nog ac tiever had willen zijn,....' Ik blijf namelijk wél politiek actief. Ik heb in een persbericht uitgelegd dat ik als 'duo-raadslid' B&W even kritisch zal blijven volgen, als ik de afgelopen jaren deed. En ik blijf buitenparlementair ac tief. Alleen wil ik de komende raadspe riode waarin ik 80 jaar hoop te worden wat meer vrijheid om van het leven te genieten. Ik denk dat mijn kiezers zich dan ook niet bedrogen zullen voelen en eerder uw commentaar dat ik hun ver trouwen heb geschonden een beetje flauw zullen vinden. De huidige SER-voorzitter wordt Rabo-bestuursvoorzitter. Een sig naal dat het ontbrekende toezicht van boven door institutionele be leggers bij deze niet beursgeno teerde bank verstevigd moet wor den? Het ledentoezicht van onderaf en het begrip 'ledenbank' werd in luttele jaren uitgehold. Controle door lokale boeren en burgers is misschien uit de tijd, maar leden raden, die niet primair beleidsver antwoording afleggen aan leden, missen hun doel, en verworden hooguit tot een 'adviserend' net werkclubje. Dit jaar fuseren de 3 ZVL-Rabo's. Mogelijk komt er ge detailleerde berichtgeving naar de leden, maar duidelijk is nu al, dat hun inbreng afneemt. De nieuwe ledenraad wordt, een stap verder verwijderd van de leden, gerekruteerd uit de drie bestaan de. Blijft over het sociale 'Raboge- zicht' dat mogelijk verdwijnt on der verdere verzakelijking van ho pelijk beursgang en beleggerstoe- zicht. Dat zou heel jammer zijn, want juist dat lokaal cultureel so ciaal participeren door het Stimu leringsfonds is het laatste over blijfsel, dat nog herinnert aan het coöperatieprincipe van Friedrich Raiffeissen. VRIJDAG 28 MAART 2014 Goede zorg voor ouderen, het gesprek van de dag: In Maxima in Terneuzen is zorg en een bundeling van diensten gerealiseerd, foto Peter Nicolai Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg lezersredacteur@pzc.nl Ton Overbeek Churchilllaan 1060. Terneuzen R. Lie Burg. Dusarduijnstraat 1Sas van Gent Kees Baan Wijdauplantsoen 29, Middelburg A. de Waele H. Dunantstraat 20, Koewacht Tom Aalfs Anna Blamanlaan 148, Vlissingen N. van de Wekken Middenstraat 1, Kats Mart-Jan Waverijn Oude-Singel 114, Goes J. J. van Gent Boulevard de Ruyter 112, Vlissingen Kees Slager Schelphoekseweg 1Poortvliet Hans Pollemans Singel 10, Biervliet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 31