J 44 Het leuke is ook dat er tijdens de les altijd één ouder bij moet zijn. Je hebt dus echt een ouder-kindmoment 44 We hebben er nu ook al een meisje bij en dat kunnen er wat mij betreft nog veel meer worden I eerste les liep het voor geen meter. Nu ben ik ermee weg en de kinderen ook. Ik werk met blokken van tien lessen en je ziet de ontwik keling bij de kinderen. Het moet stapsgewijs, anders gaat het niet. Voetjebal bestaat uit een breed pakket. Het is niet alleen maar voetbal len of alleen maar spelletjes doen. Ze leren om met andere kinderen te spelen en tijdens de lessen worden ook veel basale ontwikke lingsgebieden aangesproken. Zoals kleurher- kenning, als ze moeten rennen en stoppen bij groen of een andere kleur." Op een speelse manier verbeteren kinderen hun motoriek, weet de aanvaller van VC Vlis- singen. „En ze kunnen na verloop van tijd kleuren benoemen, ze leren synchroon tellen en ook symbolen herkennen. Het Voetje- bal-materiaal waar we mee werken, is spe ciaal ontwikkeld voor kinderen. Het stimu leert hun coördinatie, behendigheid en ba lans. Bij de kleinste kinderen noemen we het gele balletje ook het stoute balletje. Want die rolt natuurlijk nog alle kanten op. Bij de oudere kinderen gaat dat vaak al be ter." Bij veel voetbalclubs kunnen kinderen tegenwoordig vanaf hun vijfde lid wor den, om in de mini's of kabouters te be ginnen met voetballen. „Wij bieden ouders en kinderen die nog jonger zijn, nu al de kans om iets met voetbal te doen. En ik weet zeker dat de kinderen die met Voet jebal bezig zijn geweest en op hun vijfde lid worden van een club, een voorsprong hebben op kinderen die dan voor het eerst in aanraking komen met voetbal. Maar het belangrijkste is dat ze er ple zier aan beleven." Er volgt nog een veelzeggende anekdo te. Lunven Vermeer: „We konden laatst niet in de zaal terecht omdat die al bezet was. Dat had ik de ouders laten weten, maar één vader had zijn mail niet goed gelezen. Ze stonden dus voor niets bij de school. Die kleine moest huilen, want hij had er zo'n zin in.... Dat hebben we een week later dub bel en dwars ingehaald." Het volgende blok met lessen Voetjebal begint in week 16, op woensdag 16 en zaterdag 19 april. Meer informatie is te vinden op www.brazilliant.nl. Ga daarna naar de pagina's 'Steden' en 'Vlissingen'. VRIJDAG 28 MAART 2014 ZEELAND 29 I Drie vaders doen samen met hun zoontjes een oefening met het 'stoute' gele balletje. foto's Ruben Oreel Lunven Vermeer Lunven Vermeer T>>7-1Iiwwyuwuai WW'{Wnj|^»l.j3pao»

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 29