Laatste Walcherse rijdende groenteboer stopt Vlissinger moet nu naar Bejaarde dames werkt voor Ouderen gesloten tbs-kliniek babbelt™va" begint wijkpensions WALCHEREN 27 Nu De Visser stopt, komt er een einde aan de traditie van rijdende groenteboeren. „Ik ben de laatste van Walcheren", zegt hij. „Mis schien zelfs wel van heel Zee land." Zodra hij zijn groentenwa- gen parkeert, stappen de mensen bij zorgcentrum Nieuw Bachten- poorte op het Oranjeplein in Oost-Souburg naar buiten, gewa pend met boodschappentas en portemonnee. Eén vaste klant geeft zijn tas af en loopt meteen terug naar binnen. „Ik weet precies wat die meneer wil hebben: zes peren, zes bana nen, appels en pitloze druiven. Ik neem het zo voor hem mee als ik naar binnen ga. Ik krijg hier altijd een bakje koffie van een me vrouw." Sommige klanten leveren niet eens een boodschappenlijst in. „Van een aantal mensen heb ik de sleutel. Ik kijk in de koelkast wat er nodig is, en dan vul ik dat aan." „Hoe zijn de aardbeien?", wil een vaste klant weten. „Die zijn pri ma", zegt De Visser. De dame laadt een bakje in. „Mijn vader heeft 37 jaar gereden", zegt de groenteman. „Van 1964 tot 1970 heb ik nog voor hem gereden, met paard en wagen. Daarna heb ik een wagen gekocht. Op een keer, op zaterdagmorgen, brak de as van die wagen, in de Verkuijl Quakkelaarstraat in Vlissingen, toen heb ik een trekker van een boer geleend om mijn ronde af te maken." Zijn klanten komen bij hem om dat zijn groenten zo lekker zijn, zeggen de vrouwen die in de rij Het is mooi geweest Vanaf volgende week ga ik tuinieren staan bij de kar. „De kwaliteit is veel beter dan bij een ander." Eén dame komt speciaal haar aardap pelen bij De Visser kopen, die haalt hij bij een boer in Melisker- ke. „Ik zal nooit naar de super markt gaan", zegt ze. De Visser heeft altijd met plezier gewerkt, zegt hij. „Maar ja, het wordt steeds lastiger concurreren. En wie wil er nou nog zes dagen in de week werken? Ik maak da gen van vijf uur 's morgens tot zes uur 's avonds. En op zondag slaap ik uit, tot acht uur. Het is mooi geweest. Vanaf volgende week ga ik tuinieren. En ik wan del en fiets graag. Verder ga ik een beetje ontspannen." De Visser krijgt drie klapzoenen van een mevrouw. En een enve lopje. „Een cadeautje van de kof- fïeclub. Geniet ervan!" Bollen Ooster weer ruimer opengesteld De Bollen van de Ooster voor de Brouwersdam is van af 1 april weer ruimer toe gankelijk. Dan gaat het zo- merregime weer van start. De zandplaat is rustgebied voor zeehonden en vogels en is altijd gesloten. De Bol len van de Ooster is een erg populair watersportgebied voor kiters en surfers. Modelbouwers laten werk zien Morgen en zondag is in zorg centrum Ter Reede in Vlis singen een bijeenkomst van modelbouwers. De hobbyis ten laten zien wat ze maken. Dat varieert van poppenhui zen, schepen of vliegtuigen tot mini-kermissen. Bezoe kers zijn op beide dagen wel kom tussen 10 en 17 uur. Southern Rock in Panta Rhei Vanavond treedt in pavil joen Panta Rhei in Vlissin gen een tributeband op. De band speelt southern rock van Simple Man tot Three Steps. Het concert start om 21.30 uur en de toegang is gratis. Bachconcert in Oostkerk Organist Bram Beekman geeft morgen in de Oostkerk in Middelburg zijn jaarlijkse Bachconcert. Het is voor de twaalfde keer dat hij het 'De Rijckere' orgel bespeelt met louter werken van Bach. Een belangrijk gedeelte van het concert zal bestaan uit kora len die betrekking hebben op de lijdenstijd. Het con cert begint om 16.30 uur. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren de tbs met voorwaarden, die de 23-jarige Vlissinger Jeffrey H. februari 2013 kreeg, omgezet in een tbs met dwangverpleging. Volgens de be handelaars heeft hij zich 'onvol doende aan de voorwaarden ge houden'. Door die uitspraak wordt hij nu gedwongen opgeno men in een gesloten tbs-kliniek. Hiervoor zat hij in een andere kli niek en had hij een zekere vrij heid. H. werd - na een voorarrest van een dikke duizend dagen - veroor deeld voor drie diefstallen met ge weld, die in 2009 en 2010 plaats vonden. In mei 2010 werd een me debewoner van het Witte Huis in Vlissingen naar een pinautomaat getrapt en van twintig euro be roofd. Een gewelddadig bezoek aan een dealer leverde een tientje op en de oma van de Vlissinger werd eveneens gedwongen geld af te ge ven. In november 2009 was hij betrok ken bij twee pogingen om een snackbar in Heinkenszand en Oost-Souburg te overvallen. In Heinkenszand ging de kassa niet open. In Oost-Souburg kreeg hij een metalen bak naar zijn hoofd geslingerd en nam hij de benen. •S-GRAVENPOLDER - Twee oudere vrouwen zijn woensdag slachtof fer geworden van een babbeltruc. In 's-Gravenpolder stond 's och tends rond half twaalf plotseling een man in de woning van een 98-jarige vrouw. De man zei dat hij naar een defect aan de verwar ming kwam kijken. Hij liep het hele huis door. Daarna moest de vrouw voor zijn diensten betalen. Een 94-jarige vrouw uit Yerseke liet rond half drie een man bin nen die zich voordeed als mon teur. Toen de man vertrokken was, miste de vrouw haar porte monnee. De politie vermoedt dat het gaat om een duo. VLISSINGEN - Stichting Werkt voor Ouderen is gisteren op vijf van haar dertien Walcherse locaties begonnen met wijkpensions. Daar kunnen mensen verblijven die kortdurende zorg nodig heb ben, bijvoorbeeld na opname in het ziekenhuis. Het betreft de locaties Schelde- hof, Ter Reede en Weyevliet in Vlissingen, De Zoute Viever in Oost-Souburg en Willibrord in Middelburg. Cliënten verblijven in gemeubileerde kamers met ei gen douche en toilet en krijgen drie maaltijden per dag. Geïndi ceerde zorg wordt door Werkt voor Ouderen geleverd volgens de indicatie thuiszorg. Volgens direc teur Jan de Graaf was de behoefte voor zulke pensions er omdat de mogelijkheid tot een kort verblijf in een verzorging- of pleeghuis met de huidige kabinetsplannen grotendeels verdwenen is sinds 1 januari. De Graaf: „Heel veel men sen kwamen niet meer in aanmer king voor een tijdelijk verblijf ter wijl je er vanuit mag gaan dat de vraag niet veranderd is." De financiering voor opname in een wijkpension kan via een AW- BZ-indicatie gebeuren of particu lier met een rechtstreekse beta ling. Cliënten betalen in dat laat ste geval 37,50 euro per dag. VRIJDAG 28 MAART 2014 Johan de Visser neemt afscheid van zijn klanten op zijn vaste stek op het Oranjeplein in Oost-Souburg, foto Lex de Meester. door Nadia Berkelder OOST-SOUBURG - Vijftig jaar gele den reed hij zijn rondjes nog met paard en wagen: de Vlissingse groenteman Johan de Visser heeft in zijn carrière vervolgens nog vier wagens met een motor versleten. De Visser (65) is nu aan zijn laatste week bezig. Hij gaat met pensioen. Johan de Visser SCHARENDIJKE VLISSINGEN VLISSINGEN MIDDELBURG GESLAAGD Ivo Brouwers uit Vlissingen is geslaagd voor de masteropleiding Civiele Techniek (richting waterbeheer) aan de Technische Universiteit Delft. Ivo Brouwers was leer ling van Scheldemond college en basis school De Branding

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 27