Geen geld Thermphos Kreeftenvissers boos Ouderen onnodig in ziekenhuis Verkiezingen in Zeeland: 10 en 11 Wonen Grootste rechterlijke dwaling ooit verfilmd Elke vierkante centimeter efficiënt benutten O Na hertelling stemmen raad Vlissingen: PSR -1 zetel naar 4 zetels PvdA +1 zetel naar 3 zetels OjAfwijkingen tussen het aantal opgekomen kiezers en het aantal getelde stembiljetten O 39 van die afwijkingen zijn onverklaarbaar In Zeeland waren: 363 blanco stemmen 586 ongeldige stemmen 20.945 volmachtstemmen Pagina 22 en 23: Stoelendans na hertelling, commentaar BRUSSEL - Nederland had wel dege lijk Europees geld kunnen krijgen voor het opruimen van het Thermphos-terrein. Maar dan had ze zich er hard voor moeten ma ken. Dat zegt Esther de Lange, Eu roparlementariër en lijsttrekker voor het CDA. Volgens haar is het misgegaan tijdens de onderhande lingen over de Europese begro ting op 21 november. De Belgen gingen alleen akkoord als ze vijf tig miljoen zouden krijgen voor de heropbouw na sluiting van Ford Genk en 66 miljoen voor de staalindustrie bij Luik. België kreeg het. „Dan denk ik Verdorie premier'. Het is echt een gemiste kans." In 2016 worden de finan ciële afspraken geëvalueerd. Is er dan nog iets te regelen? „Het CDA maakt zich er sterk voor. Maar het zal moeilijk zijn. Ie krijgt Thermphos - de banen en de innovatie - er niet mee terug." ZIERIKZEE - Na eerdere protesten van de stichting Oosterschelde en de Nederlandse Onderwatersport Bond, verklaren nu ook het Zeeuwse provinciebestuur, de ge meente Schouwen-Duiveland en de vereniging van Beroepsvissers zich tegenstander van staalslak- ken als oeverbestorting door Rijkswaterstaat. Boze kreeftenvis sers zetten gisteren bij de ope ning van het seizoen een span doek langs het Zierikzeese Haven kanaal met de tekst 'Staalslakken kreeftenmoord'. „Eerder leek het mee te vallen. Maar nu is dui delijk dat staalslakken echt een be dreiging vormen voor de kreeften stand," zei voorzitter Luit Ezinga van de stichting Promotie Ooster- scheldekreeft. Volgens visserij- voorman Jaap Geleijnse is het mestwater uit de slakken slecht voor de kreeft en zit er tussen de sintels te weinig ruimte voor de kreeft om zich te huisvesten. Dat stelt Actiz, de organisatie van zorgondernemers. Huisartsen of eerste-hulpartsen in ziekenhui zen werken volgens woordvoer ster Bernadet Naber aan de 'u-bocht-constructie' mee om te voorkomen dat de ouderen voor revalidatie naar een verpleeghuis moeten. Dit is automatisch het ge volg als ze niet in het ziekenhuis hebben gelegen. „Maar soms heb ben ouderen alleen kneuzingen opgelopen en is opname medisch niet noodzakelijk. Toch kunnen ze vaak ook niet naar huis: ze eten slecht, kunnen zich niet aan kleden, zijn niet mobiel of kun nen medicatie niet correct inne men." Volgens Naber lopen per jaar tweeduizend tot drieduizend ouderen de kortdurende therapie mis terwijl ze daar het meest bij zijn gebaat. „Dit staat haaks op de bedoeling om de zorg goedkoper te maken en om mensen zo snel mogelijk terug te laten keren naar hun vertrouwde omgeving." Oorzaak is een verandering in de financiering. Intensieve revalida tie wordt sinds een jaar niet meer vergoed door het Rijk (AWBZ) maar door de zorgverzekeraars. Voorwaarde is dat de patiënt een dag of nacht in het ziekenhuis heeft gelegen. In de verpleeghui zen betaalt het Rijk de therapie. De ouderen krijgen dan per week veel minder uren vergoed. Daar door duurt hun herstel langer. DESTELLING UW MENING 365 reacties Ik vertrouw het vlees dat in Zeeland verkocht wordt E Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 74 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 VRIJDAG 28 maart 2014 Fraai lenteweer, 15° Missers k pagina 22: rubriek Europese j0P verkiezingen 4% pagina 21 Kreeft de dupe UTRECHT - Artsen laten per jaar cir ca tweeduizend ouderen na een val of ongeluk opnemen in een zieken huis ofschoon dit niet medisch noodzakelijk is. Alleen zo kunnen deze ouderen doorverwezen wor den naar intensieve, kortdurende revalidatietherapie en krijgen ze die vergoed van hun verzekeraar. Stemcomputer moet meteen terugkeren Reageer op pzc.nl EENS 37% ONEENS ■■HB 63%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1