StlP Waar stip jij naar toe? Facebookverbod Financiële markt temt de brullende Russische beer I stipreizen.nl (stip BUITENLAND 9 66 Wie koopt nou Russische computers met alleen cyrillisch schrift? m V reizen •nl, -r-V ✓oPea'£r«rORoman»ca Allerlaatste plaatsen: OP Nog meer vakantievoordeel bij Stip Reizen: Busreis Scandinavië de Noordkaap Rondreis Toscane Totaal aan het adres van vooral minderja rigen die hem seksfoto's van zich zelf moesten sturen. Ook zette de man pornografische foto's van een ex-vriendin online en deed hij internetoproepen om andere scholieres die volgens hem 'goed kope hoeren' waren, te stalken. Na het vonnis en publicaties daar over in de Duitse media hebben zich inmiddels nieuwe slachtof fers gemeld. Behalve het Face- book-verbod moet de man een schadevergoeding betalen van in totaal 3.000 euro aan twee slacht offers. Ook moet hij zich onder behandeling stellen vanwege zijn seksproblemen. In Nederland kreeg een man vo rig jaar ook een socialemediaver- bod van een jaar opgelegd. Dit na dat hij een smaadcampagne was begonnen via onder meer Face- book tegen zijn ex-partner. In dat vonnis werd destijds ook vastge legd dat providers smadelijke tek sten van de veroordeelde moesten verwijderen. Nog zo'n tik van financiële mark ten brengt Rusland onherroepe lijk in een economische recessie. Momenteel balanceert het land al op het randje: de voorspelde eco nomische groei van 2,5 procent dit jaar wordt zeker niet gehaald. Rühl gaat nu uit van 0,8 procent; anderen houden al rekening met een recessie. Ook de Wereldbank stelt in een rapport dat de al ver zwakte Russische economie dit jaar stevig zal krimpen als de poli tieke spanningen rond het land verder oplopen. Sinds de Verenigde Staten en de Europese Unie de tegoeden van de kliek rond Poetin en de ge vluchte Oekraïense president Ja- noekovitsj bevroren, is de koers van de roebel met bijna 10 pro cent gedaald. Daarbij heeft de Moskouse aandelenbeurs een op donder gehad en zijn miljarden aan aandelenwaarde verdampt. De kapitaalvlucht uit Rusland is enorm. Volgens de Amerikaanse bank Goldman Sachs is sinds ja nuari, toen de spanningen in de Oekraïense hoofdstad Kiev oplie pen, al 45 tot 50 miljard dollar uit Rusland gestroomd. Dat kan voor heel 2014 oplopen tot 130 miljard dollar. Rijke Russen mogen dan patriottisch doen, ondertussen verkiezen ze ook euro's en dollars voor hun wankele roebels. Een la gere roebelkoers betekent duurde re importartikelen en die reke ning mag worden betaald door Pjotr met de pet, met zijn gemid deld maandloon van (omgere kend) 560 euro. Na de mammoetprojecten als de Olympische Spelen in Sotsji en de gasleiding North Stream naar Duitsland waren buitenlandse in vesteringen al op hun retour. Maar na de inval in de Krim trap pen buitenlandse beleggers, die geld steken in de bouw van kanto ren en winkelcentra, nu op de rem. Of ze halen hun geld terug. Volgens Gazprombank, gelieerd aan de Russische gigant Gaz prom, hebben beleggers sinds be gin januari voor 620 miljoen dol lar teruggetrokken uit Russische aandelenfondsen. De investerings- lust is afgenomen nu Russische banken de rente hebben opgetrok ken om de roebel te beschermen. De vreugde over de hereniging met de Krim mag groot zijn in Rusland, die euforie zal waar schijnlijk snel verdampen als de rekening volgt. Want lonen en pensioenen op de Krim moeten op Russisch niveau worden ge bracht, er moet een brug met het Russische vasteland worden ge bouwd en de Krim moet losgekop peld worden van de energievoor zieningen uit Oekraïne. Dat alles kost een vermogen. Rusland, meent analist Rühl, kan zonder geld en kennis uit het wes ten niet uit het economisch moe ras komen. De economie leunt voor een kwart op gas en olie. Zonder westerse kennis en geld kan Rusland die niet oppompen. Zodra de prijzen daarvan dalen - omdat Europa meer alternatieve energie aanwendt- vallen er ga ten in de Russische schatkist. De Russische industrie is niet con currerend met buitenlandse in dustrieën. Rühl: „Ze hebben één van de grootste ICT-industrieën ter wereld, maar wie koopt com puters met alleen cyrillisch schrift?" De Russische beer brult tegen westerse sancties en dreigt buitenlandse banktegoeden te be vriezen. Rühl: „Dat zal investeer ders nog meer afschrikken." Hetzelfde kapsel als de grote leider Noord-Koreaanse mannen zijn bij wet verplicht hun haar in dezelfde coupe te laten knip pen als hun leider Kim jong-un. Dat meldt Radio Free Asia. De wet werd enkele we ken geleden al ingevoerd in Pyongyang en wordt nu uitge rold over de rest van het land. Zodat uiteindelijk alle mannen met dezelfde opgeschoren sla pen en volle kruinbegroeiing rondlopen. De haardracht van de Noord-Koreanen is al langer geen volledig vrije keuze. Tot nu toe konden de inwoners kie zen uit achttien kapsels voor vrouwen en tien voor mannen. Tlirks hof schorst IWitterblokkade Een administratieve rechter in Turkije heeft gisteren de al bijna zes dagen durende Twit- terblokkade opgeschort. Dit meldde de site van de Turkse krant Hürriyet. De regering liet de toegang tot het sociale net werk in Turkije op 21 maart blokkeren door telecommuni- catieautoriteit TIB. Dat gebeur de enkele uren nadat premier Erdogan zich zo aan het net werk had geërgerd dat hij uit riep het 'helemaal uit te schake len'. De stap leidde tot felle kri tiek in binnen- en buitenland. Vice-premier Arinc riep de TIB op de blokkade op te heffen. Adembenemend mooi... SmSiiii»»'" Elders veel duurder. '.-w-'ï-, Obama haalde een bekend gedicht aan over zij die vochten en sneuvelden in de Vlaamse velden. Hij bedankte 'klein, dapper België' voor de zorg voor de ge sneuvelden. Hij benadrukte ook dat België een sterke partner is van de Verenigde Staten. Flanders Field is de enige Amerikaanse begraafplaats in België met gesneuvelden uit de Eerste Wereldoorlog, foto Didier Lebrun/HH v<«rek: aitéen Mof,w o* of "otterdam of 12 daepn inri r "eisduur: u hotelovemachtingfti/V12TeiS'!ransfers. 11-daagse cnife» „i dagen) en - '^PgfGosta f,eoRoman„r3 zie stipreizen.nl/ittos DONDERDAG 27 MAART 2014 door Chris van Alem AMSTERDAM - Een westers militair offensief tegen het landjepik van de Russen in Oekraïne is niet no dig. „De straf wordt al uitgedeeld door de financiële markten", zegt Rob Rühl, analist van ING. Rob Rühl, analist ING Bank PYONGYANG ANKARA inclusief gratis voorovernachting y' bezoek aan de Lofoten en de Noordkaap inclusief certificaat Vertrek; juni t/m sept. Reisduun 16 dagen. Inclusief rondreis per Comfort Class touringcar, ontbijt, 11 x diner en 3 fenytoditen. boek nu de hele week diner bij voor maar C 35 p.p.! o.a. Pisa, Lucca, Florence en Siena gasten- beoordeling 8,6 Vertrek: apr. t/m okt. Reisduun 8 dagen. IncL vliegreis, verblijf in hotel in Montecatini Terme met ontbijt en Ned.spr. misleiding. a -boek online of bel met 088 - 70 70 600 \^"en^y

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 9