Van Puyvelde (Hulst Anders) moet snel verhuizen om in raad te komen Einde aan conflict over parkeerboetes in Hulst Tunnel zaterdag tolvrij Maatschappelijk Werk naar gemeentewinkel Fietspad is zaak van lange adem ZEEUWS-VLAANDEREN 27 RECIOAGENDA De kersverse partij Hulst Anders komt met één zetel in de gemeen teraad. Een raadscommissie die de geloofsbrieven van de nieuwe raadsleden onderzocht, adviseer de dinsdag om lijsttrekker Van Puyvelde nog niet toe te laten als raadslid, omdat hij geen ingezete ne is van de gemeente Hulst. Van Puyvelde woont net over de grens in De Klinge. Volgens Artikel 10 van de Gemeentewet kunnen al leen ingezetenen van de gemeen te raadslid worden. Vandaag wordt de nieuwe ge meenteraad geïnstalleerd en dan volgt een definitief besluit. Er moet dan eerst weer een commis sie worden geformeerd om ook de geloofsbrieven van René van den Kieboom te onderzoeken, om dat die gisteren pas terugkwam van vakantie. „Ik heb tot donderdagavond 19.30 uur de tijd om me uit de gemeen te Sint-Gillis-Waas te laten uit schrijven en in Hulst als inwoner te laten inschrijven", reageert Jan van Puyvelde. „Ik ben nu alles op een rijtje aan het zetten en dan kan ik donderdag (vandaag) uit sluitsel geven." Als Van Puyvelde niet in de raad gaat zitten, komt Patricia Duininck, tweede op de lijst, uit Sint-Jansteen in de ge- meenraad. Hulst nam dinsdag afscheid van een aantal raadsleden die stoppen of buiten de boot vielen bij de ver kiezingen: Jo van Remortele, Mo nique de Bruijn, Jeanine van Dors- selaer, René van Domburg, Anne- lies Hegger, Luciën Reijns, Mari na Strooband en Bennie Saman. De laatste twee komen waar schijnlijk weer in de raad na vor ming van het nieuwe college. CADZAND-BAD - De grond voor het beoogde fietspad bij park Noord zee Residence in Cadzand-Bad is van een particulier. De gemeente Sluis heeft er dus niet 'opeens' bo men geplant, zei wethouder Con- ny Almekinders dinsdag in de raadsvergadering tegen Rinus de Lijser (PvdA). De Lijser maakt zich al lang hard voor een veiliger fietspad bij de parkingang. Hij was verbijsterd dat er, ondanks toezeggingen, geen pad maar bo men verschenen. De Lijser, die dinsdag afscheid nam van de raad, was ontstemd, maar maakte er niet veel woorden meer aan vuil. „Ik hoef niet de geschiedenis in als raadslid dat zich alleen drukmaakte om een fietspad." Het conflict voert terug naar sep tember vorig jaar. Stichting Be schermd Stadsgezicht ontving gas ten uit Brabant en kocht voor hen krasparkeerkaarten. Toch vonden vijf bezoekers aan het einde van de dag een bekeuring onder hun ruitenwissers. 'Verkeerd gekrast', oordeelde de parkeerwachter. De stichting diende ^direct bezwaren in, maar de gemeente verklaarde die ongegrond. Het stichtingsbestuur liet het hier niet bij en stapte naar de recht bank. Een extra motivatie was dat de gemeente er niet op had gewe zen dat er beroep mogelijk was te gen de afwijzing van de bezwa ren. „Een overheid is daartoe ver plicht", aldus het bestuur. Beschermd Stadsgezicht is bereid het nieuwe aanbod van de ge meente te accepteren, onder voor waarde dat bezwaarmakers in het vervolg wordt gewezen op hun rechten. Ook de informatie over het gebruik van krasparkeerkaar ten moet beter. De stichting zal het teruggestorte geld gebruiken 'ten nutte van het algemeen be lang van het beschermd stadsge zicht van Hulst'. Ter gelegenheid van de tolvrije za terdag is het informatiecentrum van de Sluiskiltunnel zaterdag ge opend van 10.30 tot 16.30 uur. Het informatiecentrum staat bij de ski hal in Terneuzen. In de Terneu- zense binnenstad is het parkeren zaterdag gratis, althans boven gronds. Wie zijn auto in een par keergarage zet, moet betalen. Zon der vergunning mag ook niet wor den geparkeerd op plekken voor vergunninghouders. In de binnen stad van Terneuzen is het zondag ook koopzondag met braderie van 13.00 tot 17.00 uur. Momenteel is het Maatschappe lijk Werk nog gevestigd aan de Takakstraat. Het kantoor is daar tot en met vandaag geopend. De openingstijden worden na de ver huizing dezelfde als van de ge meentewinkel. De herhuisvesting heeft alles te maken met een reorganisatie van het Maatschappelijk Werk. Er was lange tijd één organisatie voor Maatschappelijk Werk in Zeeuws- Vlaanderen. Die is vorig jaar opge heven, omdat de financiën niet op orde waren. De drie Zeeuws-Vlaamse gemeen ten grepen in en hebben de taken bij eigen organisaties onderge bracht. De gemeente Hulst heeft dat gedaan bij de stichting Hulst voor Elkaar die zich al bezighoudt met allerlei zorg-, sport- en wel- zijnsactiviteiten. Meer agendanieuws vindt u op onze website. DONDERDAG 27 MAART 2014 AXEL - Cregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaar ten; De Halle, 13.30 uur: Mantelzorgcafé; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: Dansen; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.30 uur: Kaarten (bieden); HEIKANT - 't Heike, 13.15 uur: Kaarten; HENGSTDIJK - Café 't Jagershuis, 14.00 uur: Kaarten; HULST - De Korenmarkt, 10.00 uur: Ge heugentraining; 14.00 uur: Sjoelen; Blaauwe Hoeve, 9.45 uur; Bloemschikken; 10.30 uur: Kaartjes maken; 14.00 uur: Zangclub; 19.00 uur: Kaarten; De Lieve, 19.00 uur: Line dance, mindfulness; LAMSWAARDE - Café de Koning, 13.30 uur: Schieting voor ouderen; SINT JANSTEEN - De Warande, 14.30 uur; Ouderensoos; 19.30 uur: Toneel; TERNEUZEN - Scheldetheater, 20.00 uur: Voorjaarsconcert Zeeuws orkest; door Eugène Verstraeten HULST - Het blijft tot vanavond on duidelijk of Jan van Puyvelde (Hulst Anders) zitting neemt in de nieuwe gemeenteraad van Hulst. door Eugène Verstraeten HULST - Het heeft zin bezwaar te maken tegen parkeerboetes. De stichting Beschermd Stadsgezicht Hulst heeft dat bewezen. De ge meente Hulst is bereid de parkeer boetes plus door de stichting ge maakte kosten terug te betalen als de stichting een rechtszaak tegen de gemeente intrekt. TERNEUZEN - De Westerscheldetun- nel is zaterdag weer tolvrij. Het is de derde tolvrije zaterdag van dit jaar. Na de zomervakantie volgen er nog drie. HULST - Het Maatschappelijk Werk in Hulst is vanaf komende maan dag gehuisvest in de gemeentewin kel aan de Grote Markt in Hulst. Ook het telefoonnummer veran dert: 0114-684700. DONDERDAG 27 MAART 2014 zijn in mei klaar De derde dwarsverbinding wordt de komende weken voorzien van betonwanden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 67