Therapeutische kousen in fleurige kleurtjes Inwoner Nieuwvliet is zijn stemmen kwijt 24 ZEEUWS-VLAANDEREN MUUR MAAKT TONGEN LOS Het is wat. Dé muur in de Hulster binnenstad waarover een paar jaar is gesteggeld, wordt toch gesloopt. Krantenbezorgers gevraagd ogen en oren open te houden voor inbrekers Uit de zorg Bandagiste Jacqueline Karmelk (51) uit Ter- neuzen werkt bij ZorgSaam, maar toch ook weer niet. Ze huurt als zelfstandig onderneem ster een ruimte op de afdeling der matologie van het ziekenhuis in de havenstad. Tot 24 jaar geleden was ze verpleegkundige op de af deling dermatologie, totdat er een Goese specialist in het aanmeten van steunkousen werd ingehuurd. Een aantal jaren later nam Kar melk zijn praktijk in Terneuzen over. Nu richt ze zich niet alleen meer op therapeutische kousen, maar ook op het aanmeten van an dersoortig compressiemateriaal. „Ik werk in opdracht van dermato logen, chirurgen, specialisten en huisartsen. Maar de overkoepelen de hoofdmoot is de therapeuti sche, elastische kous", vertelt ze. Grofweg zijn er twee soorten kou sen: met en zonder naad. „En daar in zijn weer heel veel onderverde lingen te maken. Elke aandoening vraagt om een bepaalde kous, maar in principe doet elke kous in hoofdlijnen hetzelfde. Steunkou sen zorgen er voor dat het bloed beter wordt teruggevoerd vanuit de benen naar het hart. Omdat de klepjes in de aderen niet goed slui ten, ontstaat er veel druk op de be nen. Dat kan resulteren in ver moeidheid, spataderen, rusteloze benen (met name in bed), maar ook een dunnere huid. En dat laat ste kan zorgen voor open won den." Karmelk behandelt veel oudere mensen, maar bijvoorbeeld ook tieners. „Zij hebben vaak een aan geboren opeenhoping van lymfe vocht in een been. Dat heet lym- foedeem. Dat is lichamelijk, maar vaak ook psychisch heel zwaar voor een jong mens. Ik kan zo'n been niet meer 'dun' krijgen, maar ik kan er wel voor zorgen dat er een leefbare situatie ont staat. Ik behandel bijvoorbeeld een aantal jonge kapsters. Beroe pen waar je heel lang bij moet staan of juist zitten, zijn extra risi covol." De tijd dat steunkousen alleen in een zwarte of huidkleurige va riant te bestellen waren, is allang voorbij. Ze zijn er in allerlei kleur tjes en ja heus, er zijn er ook die de mannelijke fantasie prikkelen. Karmelk: „Toch wordt er vaak op safe gespeeld bij de keuze, omdat de meeste verzekeraars maar twee paar steunkousen per jaar vergoe den." Meer info op www.karmelk.nl. De actie begint vrijdagochtend in alle vroegte in de gemeente Sluis, om half acht, als de kranten al be zorgd moeten zijn. Burgemeester Annemiek Jetten van Sluis geeft dan met haar collega's van Hulst en Terneuzen de aftrap, samen met Robert Jan de Nooijer van Wegener Media (de uitgever van HULST - In de binnenstad van Hulst staat een muur. Of liever ge zegd stond een muur. Sinds er vier jaar geleden een grote boom op viel, is er niet veel meer over van de erfafscheiding van de fami lie De Moor. Zelden is over een muur zoveel te doen geweest. Het historisch belang zou groot zijn, maar het pleit is inmiddels be slecht. De gemeente heeft een sloopver gunning afgegeven. De eigenaar verwacht er binnen een maand of twee mee aan de slag te gaan. „De muur wordt niet herbouwd, dat is te duur, maar er komt wel iets van een afscheiding terug", zei gis teren mevrouw De Moor namens echtgenoot Jan. We hebben het over een tiental len meters lange bakstenen muur langs het pad achter de huizen aan de Gentsestraat en Van Wae- sberghestraat in de Hulster bin nenstad. Niet zomaar een muur volgens sommigen die er het liefst de monumentstatus op zou den plakken, anderen vinden de bouwval vooral een gevaar voor spelende kinderen. De discussie hield de Hulster ge moederen lang bezig. De gemeen te maakte geen haast met het afge ven van een sloopvergunning. Maar deze week kon monumen tenwethouder Diana van Damme melden dat er geen bezwaren zijn ingediend en dat betekent dat de vergunning onherroepelijk is ge worden. „Het is geen monumenta le muur", zegt Van Damme. „Dat heeft de monumentencommissie (van externe deskundigen) be- Sloopvergunning is onherroepelijk want er zijn geen bezwaren tegen ingediend paald. De veiligheid van de omge ving weegt het zwaarst." De muur zelf mag dan historisch niet belangrijk zijn, dat is de leeg staande woning van de familie De Moor wel, evenals de bijbeho rende tuin, zegt Van Damme. „Het is een interessante locatie, midden in het centrum. Er zou ze ker iets van te maken zijn, maar het is geen gemeentelijk eigen dom. We hebben ook nooit gepro beerd het te verwerven. Nee, dan zou het financiële tij eerst flink moeten keren." Ook de familie De Moor onder kent de potenties van woning en tuin. Maar ook de familie heeft fi nanciële beperkingen. „Er was een plan voor een hotel, maar dat zou te weinig opbrengen", legt mevrouw De Moor uit. „Een brou werij wilde er een bier- en thee tuin van maken, maar dat bleek niet haalbaar. En ook een plan voor appartementen is terugge trokken. Kijk, Hulst is tegenwoor dig zo weinig levendig dat dit soort plannen weinig kans van sla gen heeft. We onderhouden de voorkant van het huis, maar gaan er zelf niet meer wonen." MUUR deze krant). De bezorgers krijgen een kop koffie, een bolus en een brief waarin wordt aangegeven hoe ze een rol kunnen spelen bij het signaleren van 'verdachte si tuaties' in hun wijk. De politie roept steeds vaker de hulp van burgers in. Burgernet is daarvoor onder meer in het leven geroepen. De Burgernet-deelne- mers krijgen een mededeling als de politie hulp nodig heeft, bij voorbeeld bij vermissingen. NIEUWVLIET - Richard de Jong uit Nieuwvliet keek raar op toen hij eind vorige week de uitslag van het stembureau in zijn woon plaats zag. Volgens de lijst had hij, als nummer 18 van de VVD Sluis, nul stemmen in Nieuwvliet gekre gen. Terwijl hij - zegt hijzelf - zijn vrouw, zijn ouders en nog een aantal inwoners van het dorp toch echt het bolletje voor zijn naam rood hadden gekleurd. Volgens hem zijn de stemmen mogelijk naar bijna-naamgenoot Chantal de Jonge gegaan. Die is ook van de WD. De Jong stapte naar burgemeester Annemiek Jet ten en kreeg daar uitleg. „De uit slag is vrijdag in het openbaar vastgesteld", verklaart Jetten des gevraagd. „Sindsdien zit de uit slag verzegeld in een kluis. Alleen in uitzonderlijke gevallen kan ge kozen worden voor een hertel ling." Dat is hier niet het geval. „De uitslag van de verkiezingen verandert er niet door." De situatie is niet uniek. Zo ge beurde eerder deze week in Co- lijnsplaat, gemeente Noord-Beve land, precies hetzelfde. Ook daar had de fout geen invloed op de uitslag, waardoor een hertelling onnodig was. door Raymond de Frel In deze rubriek belichten we de werknemers en locaties van ZorgSaam Zeeuws-Vlaanderen, een van de grootste werkgevers in de regio. In deze aflevering bandagiste Jacqueline Karmelk. SLUIS - Krantenbezorgers krijgen een speciale taak: ogen en oren openhouden voor inbrekers. Monumentale muur niet zo monumentaal door Florence Imandt Diana van Damme, wethouder Muur langs achtertuinen Gentse straat en Frans van Waesber- ghestraat dateert volgens gemeen tearchivaris uit 1920. Hij werd gebouwd toen de Van Waesberghestraat werd aangelegd in een deel van de vroegere tuin van Hombach. Dat was een grootgrondbezitter en handelaar die rond die periode met de noorderzon vertrok. Hij woonde in het monumentale pand dat nu eigendom van de fa milie De Moor is. De tuin achter dat huis is altijd open ruimte geweest waar in de Middeleeuwen kippen en varkens moeten hebben gescharreld. Er heeft ooit een gasthuis gestaan, gerund door zusters. door Martijn de Koning Uit het exploot d.d. 20-03-2014 van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen, blijkt dat ten verzoeke van Johan Michiel de kok, wonend te Terneuzen, aan Natalya Kramarenko. thans zonder bekende woon- en/of verblijfplaats binnen en buiten Nederland, is betekend het afschrift van de beschik king d.d. 12-03-2014 gegeven door de Rechtbank Zeeland-West-Brabant, sector civiel recht, tussen requirant als verzoeker en gerequireerde als gerequestreerde, waarbij o.m. werd uitgesproken de echtscheiding van het tussen partijen gesloten huwelijk. Van dit exploot kan belanghebbende afschrift verkrijgen op onderstaand adres: VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Alvarezlaan 1 te 4536 BA Terneuzen T: 0115 613651 E: deurwaarders@vandamme-holland.nl Steunkousen zijn er in steeds meer hippe uitvoeringen, vertelt bandagiste Jacqueline Karmelk. „Steunkousen zijn ook niet alleen voor oude mensen.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 64