effeweg.nl e zes jaar in 'gemuilkorfde' vrijheid in omroepbestel in handen BINNENLAND 5 'Verbijstering' Spullen atoomtop op Marktplaats De vergadertafel, de Nespres- so-apparaten en het gevel doek van de atoomtop in Den Haag zijn in de uitver koop. De enorme tafel waar aan de regeringsleiders ver gaderden (massief hout met eiken fineer) wordt ver kocht via Buitenlandse Za ken. De Nespresso-appara- ten via Marktplaats. Statenleden PW steunen Wilders De vier Statenleden van de PW in Zeeland blijven ach ter Geert Wilders staan, ook na diens recente uitlatingen over Marokkanen. Dat zei voorzitter Peter van Dijk gis teravond. Ook in de Utrecht se Staten blijft er steun. Be halve het eerder opgestapte Statenlid Scherer, blijven de anderen Wilders steunen. Supervoordelige busreizen fVAcMig*/ kibloiA irt *pvil! Boek nu: www.effeweg.nl of bel 0529 46 96 67 ring dan regel zou moeten zijn. Los van die discussie, zou de staatssecretaris het zichzelf ook wel heel moeilijk maken als hij het beoordelingsvermogen van zijn eigen OM alsnog in twijfel trekt. Justitie heeft afgelopen maanden uitgebreid laten onder zoeken hoe groot de kans is dat Van der G. weer betrokken raakt bij een geweldsincident, of hij zich al dan niet in de gevangenis misdragen heeft en of hij vanwe ge bijvoorbeeld een geestesziekte een gevaar voor de omgeving zou kunnen vormen. Van alledrie is geen sprake, concludeert het OM. En daarmee vervalt ook iedere mogelijkheid om het recht te doorkruisen dat alle zwaar gestraf ten in het kader van hun geleide lijke terugkeer in de samenleving nu eenmaal hebben: onder voor waarden vrijkomen na het uitzit ten van tweederde van hun straf. Op 2 mei, op vier dagen na pre cies 12 jaar nadat het land opge schrikt werd door de brute, poli tieke moord, komt Volkert dus vrij. Maar niet zomaar. Het weke lijks moeten melden bij reclasse ring, de enkelband die hij om- krijgt, de verplichte begeleiding door een psycholoog en de ge- bieds- en contactverboden maken van hem een zwaar gemuilkorfde ex-gedetineerde. Of Fortuyns moordenaar zich überhaupt ergens veilig kan wa nen, is nog maar de vraag. Een 'normale' terugkeer in de samen leving zit €r hoe dan ook niet in. „Ongeloof, verbijstering, boos heid en verdriet." Dat is wat de moeder van Volkert van der G. voelde nadat haar zoon Pim For- tuyn had neergeschoten. In Eén- Vandaag las broer Marten Fortuyn gisteren een tot nu toe onbeken de brief van haar voor die hij in 2003 had ontvangen. Hij zocht ant woorden. „U vraagt mij, u te wil len helpen om mijn zoon beter te leren kennen. Ik vrees dat ik dit niet kan", schrijft de moeder. „Het afgelopen jaar was ook voor ons een hel. Begrijpen doen we de daad nog steeds niet." CDA en Christenunie willen juist niet af van het huidige be stel, omdat ze hechten aan de identiteit van de diverse omroe pen, als erfenis van de verzuiling. Met D66 en de PW heeft de WD een nipte meerderheid in de Eerste Kamer, maar nu die par tijen in de Tweede Kamer maar aan 75 zetels komen -door het vertrek van drie PW'ers- heeft de PvdA de sleutel naar een ander bestel in handen. Dat er een bre de meerderheid voor een nieuwe publieke omroep moet komen, be nadrukte staatssecretaris Dekker vorig jaar al eens. De PvdA eist echter dat het bestel aantrekkelijk blijft voor alle Ne derlanders (dus ook met sport en vermaak) en niet alleen de elite. Daarbij zag de PvdA nooit iets in het WD-plan om private partijen programma's te laten maken. Van daag moet blijken of het RvC-ad- vies de PvdA op andere gedach ten kan brengen. Dekker is er nog lang niet. Vier bandido's aangehouden Vier leden van motorclub de Bandidos, onder wie hun president Harrie Ramakers, zijn gisteren volgens de poli tie aangehouden bij een huis in Geleen, wegens ver boden wapenbezit. De bur gemeester had eerder op de dag een noodverordening in gesteld om criminele motor clubs te weren. Ex-bevelhebber is terecht weg Defensieminister Jeanine Hennis heeft juist gehan deld met het wegsturen van kolonel en voormalig bevel hebber van de Nederlandse troepen in Uruzgan, Richard van Harskamp, oordeelde de bestuursrechter in Breda gis teren. Van Harskamp kreeg in 2010 een werkstraf en in 2011 een boete voor diverse mishandelingen. Door die straffen werd zijn Verkla ring van geen bezwaar' inge trokken en kan hij niet meer werken als militair. Het bezwaar dat hij indien de is nu afgewezen. DONDERDAG 27 MAART 2014 Highlights van Zuid-Engeland DEN HAAG MIDDELBURG/UTRECHT Andalusië: Granada, Sevilla en Córdoba Devon en Cornwall 10 daagse busreis Vertrek: april, augustus, september Incl.: Hotelovernachtingen, ontbijt, diner, overtocht per boot, vervoer Vertrekgarantie: 11 apr van -7-39r- voor 699,- H 15 daagse busreis Vertrek: april, mei, juni, juli, augustus, september, oktober Incl.: Hotelovernachtingen, ontbijt, diner, stadsbezichtigingen o.l.v. Nederlands sprekende gids, vervoer Vertrekgarantie 7 apr van voor 699,- 15 daagse busreis Vertrek: april, september, oktober Incl.: Hotelovernachtingen, ontbijt, diner, vervoer Vertrekgarantie 7 apr van voor 599,- 21 apr van JÖOr voor 729,- 15 daagse busreis Vertrek: april, september, oktober Incl.: Hotelovernachtingen, ontbijt, diner, stadsbezichtigingen o.l.v. Nederlands sprekende gids, vervoer Vertrekgarantie o.a.: 7. 28 apr Wenen, Boedapest Vertrekgarantie: diverse data! Vertrekgarantie: diverse data! Boedapest, Balaton en Poesta Vertrekgarantie: 11 apr, 13jun Vertrekgarantie: 21 april Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon. Exclusief excursie- en entree gelden en €18,- reserveringskosten per boeking. Deze pakketreizen zijn inclusief vervoer, overnachtingen en met begeleiding door de chauffeur, tevens reisleider. Verzorging is per reis verschillend. Reizen t/m 5 dagen worden uitgevoerd met Tourist Class touringcars. Reizen van 8 dagen en langer worden gereden met Comfort Class touringcars GRATIS BROCHURE 2014 r ik ontvang graag de nieuwe brochure: o Excursiereizen o Fietsreizen o Stedenreizen Naami-dhr/mevr Adres- PostcodePlaats Zonder postzegel opsturen naar. effeweg.nl, antwoordnummer 778,7700 VG Nieuwleusen 11013 8 daagse busreis Vertrek: april, juni, juli, augustus, september Incl.: Hotelovernachtingen, ontbijt, diner, stadsrondrit Boedapest o.l.v. Nederlands sprekende gids, vervoer 5 daagse busreis Vertrek: april, juli, augustus, september Incl.: Hotelovernachtingen, ontbijtbuffet, diner, stads wandeling Canterbury o.l.v. gids, overtocht per boot, vervoer GELEEN BREDA 8 daagse busreis Vertrek: april, mei, juni, juli, augustus, september Incl.: Hotelovernachtingen, ontbijt, diner, overtocht per boot, vervoer 11 daagse busreis Vertrek: april, mei, juli, augustus, september, oktober Incl.: Hotelovernachtingen, ontbijt, diner, stadsrondrit Boedapest en Wenen o.l.v. gids, vervoer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 5