'Meneer Appie, moeten we dit ook oprapen?' Pas vandaag resultaat hertelling Vlissingen Asbest Brouwersdam komt boven BEVELANDEN en THOLEN 27 'Krimpgelden inzetten voor behoud veerboot' Dronkaard wordt agressief na dutje in de supermarkt Gedeputeerde George van Heuke- lom waarschuwde onlangs dat het aantal afvaarten van de fast ferry vanaf 2015 daalt, al zei hij nog niet met hoeveel. Het leverde veel boze reacties op in Zeeuws-Vlaanderen, waarna het Sluise college in overleg trad met Van Heukelom. In die gesprekken moet een extra wapen worden in gezet, vinden Lijst Babijn, Nieuw Gemeentebelang, Helder Zeeuws, CDA, PvdA en D66. Uit de 'krimpgelden' - de provin cie is minder gekort door het Rijk, omdat Zeeland een krimpge- bied is - zouden extra afvaarten betaald kunnen worden. Wethou der Conny Almekinders was niet blij met de boodschap die hij mee kreeg. Hij vond de opstelling van de raad weinig constructief en is bang voor een averechts effect. Daar bleken echter alleen WD en D&T gevoelig voor. Alles beter dan op school reken sommen maken, blijkt uit het in stemmend gejuich als bedrijfslei der Jos van Moolenbroek van Al- bert Heijn eerder die morgen voor de zekerheid vraagt of ze wel écht zin hebben om de straten in en om het centrum van Yerseke schoon te maken. De landelijke opschoondag is pas zaterdag, maar Van Moolenbroek vond het een goed idee om de leerlingen van de basisscholen te vragen een handje te helpen met de actie. Hij ziet namelijk dage lijks dat het vooral scholieren van het voortgezet onderwijs zijn die er een rommeltje van maken rond zijn winkel. „Het gemak waarmee jongeren nadat ze koe ken of frikandelbroodjes hebben gekocht de plastic verpakking ge woon op straat gooien... Papiertjes die wegwaaien verteren mis schien nog een keer maar plastic dat in de natuur terecht komt niet! Laten we daarom nu met z'n allen afspreken dat van alles wat je openmaakt, je de verpakking ook in de afvalbak doet." Een enkele leerling knikt na deze woorden van de supermarktmana ger. Echt enthousiast worden de kinderen als ze horen dat er gratis petjes ('vét') zijn. Ook de gratis handschoenen vinden grif aftrek. Zodra de doos opengaat, vliegen de leerlingen erop af. Pas als Moolenbroek vertelt dat degenen zonder handschoenen een prik ker krijgen, gooit een enkeling zijn handschoenen terug. Eenmaal buiten trekken de leer lingen in groepjes door het cen trum. Ieder clubje speurt onder begeleiding van een ouder, leer- Vandaag laten we de buitenwacht zien hoeveel afval we op straat kunnen vinden kracht of Albert-Heijnmedewer- ker een aantal straten in het cen trum af naar blikjes, chipszakjes, plastic flesjes en andere troep. „Meneer Appie, moeten we dit ook oprapen", vraagt Julia (11) als ze bij een hoopje bladeren staat. Voordat 'meneer Appie' („zeg maar gewoon Olaf hoor") goed en wel kan antwoorden dat bladeren in de natuur horen, vliegt Julia met klasgenootje Tessa (13) weer naar de andere kant van de straat. Kreten als „Ieeuuw, wat is dit?" en „Oh yoo, wéér een chocopa- piertje!" galmen door de Noord zandstraat, terwijl fietsers de vlie gende afValprikkers behendig pro beren te ontwijken. Olaf van de Albert Heijn vindt het een geslaagde actie. „Op zo'n mooie ochtend is dit leuk om te doen. En moet je zien wat er nu al in die zakken zit." KRUININGEN - Een kortstondig dut je naast de kassa van supermarkt Emté in Kruiningen is voor een 50-jarige inwoner van het Zuid-Bevelandse dorp in een ge vangeniscel in Torentijd geëin digd. De man kwam dinsdagmid dag dronken de supermarkt bin nen en zorgde daar voor overlast. De politie kwam even na 18.00 uur poolshoogte nemen. Op dat moment lag de man naast een kas sa te slapen. Toen de agenten de Kruiningenaar wakker probeer den te maken, begon hij te slaan en te schoppen. Hij bleef agressief reageren op de politieagenten. Daarop werd de man aangehou den op verdenking van het versto ren van de openbare orde. vlissingen - De verkiezingsuit slag is er en de raadsfracties we ten inmiddels hoe de zetelverde ling is uitgevallen, maar gewone Vlissingers horen vandaag pas wat de definitieve Uitslag van de verkiezingen is. De hertelling had een bijzonder verloop: het ging allemaal vrij vlot, maar de definitieve uitslag mocht uiteindelijk toch niet wor den gegeven. Dat kwam omdat burgemeester Letty Demmers 's middags naar Den Haag moest om met de minister van Defensie knopen door te hakken over de komst van de Marinierskazerne. Demmers moet als hoofd van het centraal stembureau de uitslag of ficieel vaststellen. De raadsfrac ties zijn gistermiddag vertrouwe lijk geïnformeerd. Wat wél duide lijk werd is dat de uitkomst van de hertelling anders is dan die van de eerste telling. Er zijn 23 van de bijna 18.000 stembiljetten opnieuw beoordeeld. Voor vier partijen had dat geen gevolgen, voor de andere partijen wel. Die hebben na de hertelling meer of minder stemmen gekregen. De hertelling was aangevraagd door de PvdA omdat uit de verkiezings uitslag bleek dat de partij met één of twee stemmen meer recht op een restzetel zou hebben. SCHARENDIJKE - Medewerkers van een asbestsaneringsbedrijf zijn be zig aan de Brouwersdam. Bij de bouw van de dam zijn tussen steenbestorting en dijklichaam bij wijze van afscheiding golfpla ten gezet. Tijdens een inspectie is gebleken dat over een lengte van 138 meter enkele stukjes golfplaat boven het verweerde asfalt uitste ken. Die worden afgedekt met een laagje bitumen. Voorafgaand aan het afschermen van de asbest- platen worden delen van de asfalt weg en de stortstenen schoonge maakt. Zand, zeewier en kiezels moeten er af. De werkzaamheden kunnen alleen bij droog weer, bo ven 5 graden Celsius, plaatsvin den. Het werk is gisteren afge rond. foto Dirk-Jan Gjeltema DONDERDAG 27 MAART 2014 Leerlingen van Parelmoer en Het Kompas ruimen zwerfafval op in het centrum van Yerseke. foto Marcelle Davidse door Martijn de Koning BRESKENS - De provinciale 'krimp gelden' moeten ingezet worden om het aantal afvaarten van het fietsvoetveer tussen Breskens en Vlissingen op peil te houden, vindt een meerderheid van de Sluise ge meenteraad. B en W gaan nu met die boodschap naar de provincie. door Joeri Wisse YERSEKE - Rotzooi opruimen, daar wordt geen enkel kind enthousiast van, zou je denken. Toch zijn de groep 8-leerlingen van obs Parel moer en cbs Het Kompas in Yerse ke woensdagmorgen maar wat fa natiek om de felgroene vuilniszak ken van Nederland Schoon te vul len met zwerfafval. Jos Moolenbroek, Albert Heijn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 59