7öpform Hoe gaat deelname aan het zonnepark in zijn werk? BEVELANDEN en THOLEN 25 Topform voor gewaagd design bin uit 4i_ Stap in de Zon (SidZ) richt een coöperatie op, SidZ Goes, waar van de huishoudens in de 'postco- deroos' (4461-64,4472 en 4481 als het park langs de Deltaweg komt) lid kunnen worden. De leden kopen dat deel van het park dat overeenkomt met hun gemiddelde energiebehoefte over de afgelopen drie jaren. In de calculatie van SidZ investeert een gemiddeld huishouden 1500 euro (bij een gebruik van 3400 KWh per jaar tegen een rendement van vier procent. Het restant van de financiering van het park wordt gefinancierd met vreemd vermogen. Het totale bedrag dat deelne mers aan SidZ Goes investeren be draagt ongeveer 1,83 miljoen. Po tentiële leden die zich een investe ring niet kunnen veroorloven, worden 'geholpen' door de leden die meer dan 1500 willen inves teren of ze worden geholpen door de coöperatie. De leden die méér willen inleggen dan 1500, wor den gecompenseerd via hun maandelijkse bijdrage. Leden leggen zich voor 25 jaar vast. De mogelijkheid bestaat uit te treden wanneer dat nodig is, bijvoorbeeld bij verhuizing of overlijden. SidZ blijft de coöperatie gedu rende 25 jaar ondersteunen bij het beheer van het park. Vervolgens betalen de huishoudens 0,145 per kWh inclusief BTW) aan de coöperatie waarmee de coöperatie aan haar verplichtingen kan vol doen: aflossing, rente, onderhoud, verzekering, grondhuur en onder steuning. De coöperatie heeft een facilita- tie-overeenkomst met een ener giedienstverlener voor de conti nuïteit van de energielevering en het verzorgen van de benodigde administratie zoals afdracht ener giebelasting. Het risico voor de huishoudens is gemaximaliseerd tot de eigen inleg en ontstaat als de coöperatie niet meer aan haar verplichtingen kan voldoen. Andere risicofacto ren zijn schade aan de panelen (verzekerd) en prijsontwikkelin gen op de (vrije) energiemarkt. Man uit Zaamslag steelt telefoon Een 33-jarige man uit Zaam slag is dinsdagmiddag tegen de lamp gelopen toen hij in Goes bij een doe-het-zelf zaak een telefoon probeerde te stelen. Rond 17.00 ging het alarmpoortje bij de kas sa af. De man rende de win kel uit Op de Edisonstraat zagen gealarmeerde agenten de verdachte en hielden hem aan. De gestolen gsm was in een struik gegooid. Muziekfeest in de Vismijn In de Vismijn in Colijns- plaat is het zaterdag 29 maart feest. Dan vindt daar een muziekfeest plaats met hits van toen en nu. Aan het evenement doet dj Ben mee. En er is een live optreden van Emma Heesters. De en tree voor het muziekfeest bedraagt vijf euro (inclusief één munt voor drank en gar derobe). Aanvang van het evenement is 20.30 uur. Scheldegala met Hollandse hits De Hansweertse muziekver eniging Scheldegalm houdt op zaterdag 29 maart weef het Scheldegala Hansweert in dorpshuis Kaj Munk. Het gala begint om 19.30 uur. De toegang is gratis. De muzi kanten hebben een geva rieerd programma ingestu deerd, van muziek uit de films van Harry Potter tot Hollandse hits. Eerste kreeft voor Duitse televisiekok De Duitse tv-kok Alfons Schubeck krijgt vanochtend de eerste Oosterschelde- kreeft van 2014 overhandigd door kreeftenvisser Gerrie van den Hoek. Meteen na de vangst gaat een kreeft per KNRM-reddingboot naar de veiling in Colijnsplaat. Wiel renner Micheal Boogerd ver koopt dit schaaldier ten bate van Kika, de bestrijding van kinderkanker. Ultimo bij de Jonge Hoek van Dijke H9H DONDERDAG 27 MAART 2014 Het enorme perceel tussen de Ringbaan-west en de Deltaweg A256 in Goes komt mogelijk vol zonnepanelen, foto Marcelle Davidse Bank Ultimo. Een comfortabele 2,5-zits bank met een opvallend design voor in elk interieur. Uitgevoerd in een mooie kwaliteit leder met aluminium poten en verstelbare armleuningen. In diverse kleuren leverbaar. Ook verkrijgbaar in stof. Als afgebeeld in leder 2.699. Introductieprijs 2.399 www.topform.nl GOES COLIJNSPLAAT HANSWEERT ZIERIKZEE Ontdek de Ultimo en de nieuwste Topform collectie bij de Jonge Hoek van Dijke. De adviseurs van de Jonge Hoek van Dijke kunnen u helpen bij de juiste keuze meubelen, de stoffen, kleuren en het materiaalgebruik. "Living should be easy" is het thema van Topform en de Jonge Hoek van Dijke helpt u dit te realiseren. de Jonge Hoek van Dijke de Jonge Hoek van Dijke Schouwersweg 7 4451 HS Heinkenszand 0113-561482 www.binnenuit.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 57