'Krimpgeld inzetten voor behoud fast ferry' d'Antilopen houdt Inwoner Nieuwvliet is VVD moet voor scootmobieltocht ook stemmen kwijt wijkéninHuist Keet maakt reis om de wereld in tachtig minuten SCHOUWEN-DUIVÉLAND 27 Dronkaard wordt agressief na dutje Vijfde en zesdeklassers van diver se basisscholen kregen het gister ochtend in de Nieuwe Kerk in Zie- rikzee te horen tijdens het mu- ziekeducatieproject 'Keet in de Kerk' De titel verwijst naar Ca thy Kotoun, musicus en presenta trice bij dit project. Samen met Mar van der Veer en Hans Er- brink tekent zij voor de invulling van het programma. Gisteren werd een reis om de wereld in tachtig minuten gemaakt. Dat ge beurde in samenwerking met or ganisatie Wereldvrouwen Ahoy! Zo kon het gebeuren dat de canon 'De uil zat in de olmen' dit keer heel anders klonk: Matahari Terbe- nam; Hari Mulai Malam.... Ulli en Ria uit Indonesië zongen het vóór en scholieren volgden en thousiast. De twee vrouwen had den zich voor deze gelegenheid gehuld in feestjaponnen uit hun geboorteland. Ook Yvon uit Jamaica droeg de kleding die daar tijdens het Onaf- hankelijkheidsfeest elk jaar in au gustus wordt gedragen. Zij zong en danste samen met enkele leer lingen een lied behorend bij een spel dat kinderen op Jamaica op straat spelen met een steen die de kring rond gaat. Een vertederende aanblik bood de kleine Alexander met zijn moe der Bamvi, die samen in bijpassen de kleding een lied van de Filippij nen zongen over een dikke, dan sende kreeft: Tong Tong Tong Tong - Pakitong Kitong. De muzikale reis maakte ook een stop in Nicaragua. Dit land werd vertegenwoordigd door moeder Keilen en haar tweeling Max en Lex. Hun optreden leverde een prachtig tafereeltje op. De twee jo- Wij gaan een lied zingen samen met mamma en dat lied gaat over een grote spin chies manifesteerden zich als ko misch duo met gevoel voor perfor mance. „Wij zingen een lied over een spin", kondigde Max het num mer La Aranita aan. De wereldreis in tachtig minuten werd gemaakt per trein, boot, vliegtuig en straaljager. Deze ver voermiddelen werden in klank uitgevoerd door leerlingen die de speciale effecten hadden geoe fend in een korte workshop 'body percussion'. Ook voor zang en dans werd er groepsgewijs gerepe teerd met verrassend snelle resul taten. Zo werd onder leiding van dansdocente Elly Geelhoed in 20 minuten tijd een Engelse Ringel- rei ingestudeerd. Het 'Keetlied' kreeg dit keer een aangepaste ver sie met de constatering: 'Ieder spreekt een eigen taal. Muziek ver staan we allemaal'. KRUININGEN - Een kortstondig dut je naast de kassa van supermarkt Emté in Kruiningen is voor een 50-jarige inwoner van het dorp in een gevangeniscel in Torentijd geëindigd. De man kwam dinsdag middag dronken de supermarkt binnen en zorgde voor overlast. De politie kwam even na 18.00 uur poolshoogte nemen. Toen lag hij naast een kassa te slapen. Toen de agenten de man wakker maak ten, begon hij te slaan en te schop pen. Daarop werd de man aange houden op verdenking van het verstoren van'de openbare orde. KERKWERVE - d'Antilopen, het plat form voor mensen met een beper king, houdt dinsdagmiddag 8 april een scootmobieltocht. Wie mee wil, kan zich vanaf vandaag aanmelden. Het vertrek is op de parkeerplaats van Recreatieboerderij van Lange- raad aan de Weelweg 3 in Kerk- werve. Dit is ook het eindpunt. Deelnemers moeten zich om 13.00 uur verzamelen op de par keerplaats. Daar kunnen zij om 16.30 uur ook weer worden opge haald. Wie mee wil rijden, moet wel zelf zorgen voor het vervoer naar de startplaats en naar huis. d'Antilopen raadt deelnemers ook aan om een mobiele telefoon, geschikte kleding en een flesje drinken mee te nemen. De tocht is ongeveer vijftien kilometer lang. Als de tocht niet doorgaat, worden deelnemers persoonlijk afgebeld door de organisatie. Wie mee wil rijden met de scoot mobieltocht, moet zich zo snel mogelijk opgeven bij Johan Bax in Zierikzee: 0111-415608 of jpbax@zeelandnet.nl. Mocht er on derweg iets gebeuren, dan kun nen deelnemers bellen naar Har ry (0111-642916 of 22224234) of Jo han Bax (06-10146720). nieuwvliet - Richard de Jong uit Nieuwvliet keek raar op toen hij eind vorige week de uitslag van het stembureau in zijn woon plaats zag. Volgens de lijst had hij, als nummer 18 van de WD Sluis, nul stemmen in Nieuwvliet gekre gen. Terwijl hij - zegt hijzelf - zijn vrouw, zijn ouders en nog een aantal inwoners van het dorp toch echt het bolletje voor zijn naam rood hadden gekleurd. Volgens hem zijn de stemmen mogelijk naar bijna-naamgenoot Chantal de Jonge gegaan. Die is ook van de WD. De Jong stapte naar burgemeester Annemiek Jet ten en kreeg daar uitleg. „De uit slag is vrijdag in het openbaar vastgesteld", verklaart Jetten des gevraagd. „Sindsdien zit de uit slag verzegeld in een kluis. Alleen in uitzonderlijke gevallen kan ge kozen worden voor een hertel ling." Dat is hier niet het geval. „De uitslag van de verkiezingen verandert er niet door." De situatie is niet uniek. Zo ge beurde eerder deze week in Co- lijnsplaat, gemeente Noord-Beve land, precies hetzelfde. Ook daar had de fout geen invloed op de uitslag, waardoor een hertelling onnodig was. HULST - Het dagelijks bestuur van de gemeente Hulst bestaat de ko mende vier jaar uit de partijen Al gemeen Belang Groot Hulst, Groot Hontenisse, CDA en PvdA. Het nieuwe college van burge meester en wethouders ziet er daarmee bijna hetzelfde uit als de afgelopen raadsperiode. ABGH, winnaar van de verkiezingen, neemt de plaats in van de WD, die één van de twee raadszetels verloor. „We kiezen voor een breed gedragen coalitie met een ruime meerderheid in de gemeen teraad", zegt Ronnie Roctus (ABGH). Zijn partij behaalde vori ge week zes raadszetels. Gedeputeerde George van Heuke- lom waarschuwde onlangs dat het aantal afvaarten van de fast ferry vanaf 2015 daalt, al zei hij nog niet met hoeveel. Het leverde veel boze reacties op in Zeeuws-Vlaanderen, waarna het Sluise college in overleg trad met Van Heukelom. In die gesprekken moet een extra wapen worden in gezet-vinden Lijst Babijn, Nieuw Gemeentebelang, Helder Zeeuws, CDA, PvdA en D66. Uit de 'krimpgelden' - de provin cie is minder gekort door het Rijk, omdat Zeeland een krimpge- bied is - zouden extra afvaarten betaald kunnen worden. Wethou der Conny Almekinders was niet blij met de boodschap die hij mee kreeg. Hij vond de opstelling van de raad weinig constructief en is bang voor een averechts effect. Daar bleken echter alleen WD en D&T gevoelig voor. DONDERDAG 27 MAART 2014 door Martijn de Koning door Ali Pankow ZIERIKZEE - De uil zit ook in Indone sië in de olmen, maar daar wordt hij niet geroepen door de koekoek, maar maakt hij zelf 's nachts een vergelijkbaar geluid: Kuku Kuku. Max, tweelingbroertje van Lex www.d-antilopen.nl door Martijn de Koning BRESKENS - De provinciale 'krimp- gelden' moeten ingezet worden om het aantal afvaarten van het fietsvoetveer tussen Breskens en Vlissingen op peil te houden, vindt een meerderheid van de Sluise ge meenteraad. B en W gaan nu met die boodschap naar de provincie. Wereldvrouw Yvon Cunningham zingt met enkele scholieren een kinderliedje uit haar land van herkomst Jamaica, foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 53