Informateur Goes: ga voor coalitie over rechts 'Alle kinderen hebben een kaartje' SCHOUWEN-DUIVELAND 25 Eerste kreeft voor Duitse televisiekok De Duitse tv-kok Alfons Schubeck krijgt vanochtend de eerste Oosterschelde- kreeft van 2014 overhandigd door kreeftenvisser Gerrie van den Hoek. Meteen na de vangst gaat de kreeft per KN- RM-reddingboot naar de vei ling in Colijnsplaat Wielren ner Michael Boogerd ver koopt dit schaaldier ten bate van Kika, de bestrijding van kinderkanker. Nieuwe aannemer bouwt OranjeDok Het werk aan bouwproject OranjeDok in Bruinisse wordt deze week hervat Bouwbedrijf B. de Nijs - Sof- fers uit Hoogerheide neemt de taak van de failliete aan nemer Jochems uit Heerle over. De bouw lag sinds 10 februari stil. Woningbouw vereniging Zeeuwland is op drachtgever van OranjeDok. De Raad voorzitter La Leche League Lydia de Raad uit Zierikzee is gekozen tot voorzitter van La Leche League Internatio nal. Die is gevestigd in Chi cago en is een non-gouver nementele organisatie die zich richt op het geven van hulp aan vrouwen die borst voeding geven. De vergade ring waar De Raad werd ge kozen, was in Frankfurt. Braveburger treedt op in fiZi De band Braveburger geeft zondag 30 maart een con cert in fiZi in Zierikzee. Bra veburger speelt een eigen re pertoire van Nederlandstali ge nummers over dagelijkse onderwerpen zoals politiek, maatschappij, de liefde en andere mooie, spontane ge beurtenissen. Het concert begint om 15.00 uur. Raffaëla Paton in Hotel Bom Raffaëla Paton zingt zondag 30 maart in Hotel Bom in Burgh-Haamstede. Deze middag is vrij toegankelijk de capaciteit is echter be perkt. Omdat reserveren niet mogelijk is wordt be langstellenden geadviseerd tijdig aanwezig te zijn. Aan vangstijd van het optreden is 14.00 uur. Extra aandacht voor Plompe Toren In de aanloop naar Open Mo numentendag is elke laatste zaterdag van de maand een monument gratis open voor publiek. In maart is dat de Plompe Toren. Van 11.00 tot 12.00 en van 15.00 tot 16.00 uur is een gids van Natuur monumenten aanwezig. Van Waveren had de opdracht meegekregen een advies uit te brengen over een 'stabiel college, dat recht doet aan de verkiezings uitslag'. Vooral stabiliteit gaf daar bij de doorslag, verklaarde Van Waveren gisteren. Uitgaande van een drie partijen-college heeft hij gekeken naar de grootste partijen. „Voor een ruime meerderheid kom je automatisch uit bij de par tijen met drie of meer zetels." Het CDA had volgens Van Waveren al aangegeven graag in zee te willen met de tweede grootste partij, de SGP-CU die een zetel won en er nu vier heeft. D66, eveneens win naar en straks met drie zetels in de raad, valt wat betreft Van Wa veren af vanwege de grote ver schillen met de SGP-CU. Een coa litie met de SP, die vorige week woensdag ook een derde zetel bin nenhaalde, zou een te uitgespro ken mening hebben wat betreft de decentralisaties in het sociale domein. Hoewel nog lang niet duidelijk is hoe die gaan uitpak ken, zou de stabiliteit van een col lege met de Socialistische Partij in de ogen van Van Waveren in gevaar kunnen komen. Een rechts-conservatieve coalitie van CDA, SGP-CU en WD heeft een meerderheid van 14 zetels, drie meer dan de oppositie. Goes had van 2006 tot 2010 ook zo'n colle ge, maar het verleden heeft geen doorslaggevende rol gespeeld in het advies, zei van Waveren giste ren. „Er is binnen de raad brede waardering voor de werkwijze van de huidige CDA- (Jo-Annes de Bat) en WD-(Loes Meeuwis- se) wethouders. Centrum-links is Oud-gedeputeerde Van Wa veren bepleit 'stabiel colle ge, dat recht doet aan de verkiezingsuitslag' versplinterd geraakt in Goes, dat heeft ook gevolgen voor de moge lijkheden van een stabiele coali tie." Mocht het advies worden overgenomen, dan wordt oud-raadslid André Van der Reest wethouder voor de SGP-CU. Van Waveren denkt dat 'nadruk kelijk moet worden bekeken of er wellicht een extra (CDA-)wethou- der nodig is. Ook raadt hij de toe komstige coalitie aan in gesprek te gaan met maatschappelijke or ganisaties en bedrijven als er een concept-collegeprogramma is, als 'peilstok' in de samenleving. Van avond wil Jo-Annes de Bat in het openbaar met de gemeenteraad over de analyse en de voorstellen van de informateur spreken en de vervolgstappen vaststellen. ZIERIKZEE - Circus Italiano staat van woensdag 16 tot en met maan dag 21 april (tweede paasdag) op evenemententerrein Hatfieldpark in Zierikzee. „In Zierikzee bouwen ze hun nieuwe tent voor het eerst op," vertelt kroegbaas Metin Vullings van de Zeeuwse Taveerne. „Dat is een viermaster, waar achthon derd mensen in kunnen." De zingende kastelein presenteert de premièrevoorstelling, maar speelt ook al een paar weken voor circusambassadeur in Zierikzee: „Alle kinderen van buurtvereni ging Het Havenkwartier hebben al een kaartje voor het circus. Ik ga ook vrijkaarten regelen voor de klanten van de Voedselbank. Ik heb er 150. Zal eens bellen of dat genoeg is. Want ik vind dat ieder een die dat wil, naar het circus moet kunnen. Ook de mensen die het minder goed hebben." Remo Iarz brengt in zijn Circus Italiano een traditierijke show van meer dan twee uur. Op het programma staan acrobaten, jongleurs, trapezewerkers en clowns. Er zijn verschillende die- rennummers, waaronder de paar- dendressuur van Emiliano Iarz. Verder zijn er optredens van exo- ten als kamelen, Watusi- en Schotse Hooglanders en lama's. Ook pony's, duiven en honden ko men in de piste. Circus Italiano staat vijf dagen in Zierikzee en geeft daar negen voorstellingen. Daaraan vooraf gaand, van 3 tot en met 13 april, staat Circus Italiano met veertien voorstellingen aan de Communi catielaan in Terneuzen. VOORSTELLINGEN DONDERDAG 27 MAART 2014 ZIERIKZEE BRUINISSE ZIERIKZEE ZIERIKZEE BURGH-HAAMSTEDE BURGHSLUIS door Luc Oggel GOES - Bekijk een coalitie van CDA, SGP-CU en WD, eventueel met twee CDA-wethouders. Dat advies heeft informateur Harry van Wave- ren gisteren uitgebracht aan de Goese lijsttrekkers en beoogd CDA-formateur Jo-Annes de Bat. I Cafébaas Metin Vullings in zijn dompteursjas achter de tap van De Zeeuwse Taveerne, foto Dirk-Jan Gjeltema Circus Italiano staat in april vijf da gen op het Hatfieldpark in Zierik zee. De tijden: Op woensdag 16 april om 15.00 en om 19.00 uur. Op vrijdag 18 april om 16.15 en om 19.00 uur. Op zaterdag 19 april om 15.00 en om 19.00 uur. Op zondag 20 april (Pasen) om 15.00 en om 19.00 uur. Op maandag 21 april (Pasen) al leen matinee om 14.00 uur. Meer info op de website: www.cir- cusitaliano.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 51