Stemmen Vlissingen herteld, uitslag vandaag I Bijna de helft van de raadsleden vertrokken Asbestplaten afdekken 24 SCHOUWEN-DUIVELAND CULTUUR Kroegbaas Metin Vullings was dompteur in Circus Italiano. Dat circus komt in april naar Zierikzee. 'Lokale partijen Noord-Beveland gepasseerd' F ONDERHOUD BROUWERSDAM VLISSINGEN - De verkiezingsuit slag is er wel, en de raadsfracties weten inmiddels hoe de zetelver deling is uitgevallen, maar gewo ne Vlissingers horen vandaag pas wat de uitslag van de verkiezin gen is. De hertelling op het stadhuis had een bijzonder verloop: het ging al lemaal vrij vlot, maar de definitie ve uitslag mocht uiteindelijk toch niet worden gegeven. En dat kwam omdat burgemeester Letty Demmers 's middags naar Den Haag moest om met minister Hen nis Plasschaert van Defensie kno pen door te hakken over de komst van de Marinierskazerne. Dem mers moet als hoofd van het cen traal stembureau de uitslag offici eel vaststellen. De raadsfracties zijn gistermiddag vertrouwelijk geïnformeerd. Wat wél duidelijk werd gistermid dag is dat de uitkomst van de her telling anders is dan die van de eerste telling. Vergeleken met de telling op de verkiezingsavond is er een opmerkelijk verschil van 27 stemmen voor de PSR. Demmers wilde niet zeggen of dat verschil in het voordeel of in het nadeel van de PSR uitvalt. Woensdag middag werd uitgezocht waar dat verschil vandaan komt. Het is mo gelijk dat iemand op een stembu reau zich verschreven heeft: in de verslagen staat de ene keer het ge tal 69 en de andere keer 96. Uiteindelijk zijn 23 van de bijna 18.000 stembiljetten opnieuw be oordeeld. Voor vier partijen had dat geen gevolgen, voor de andere partijen wel. Die hebben na de hertelling meer of minder stem men gekregen. De hertelling was aangevraagd door de PvdA omdat uit de uitslag bleek dat de partij met één of twee stemmen meer recht op een restzetel heeft. ZIERIKZEE - Eigenaar Metin Vul lings van café De Zeeuwse Taveer ne aan de Visstraat in Zierikzee pakt woensdag 16 april zijn oude stiel weer op. Dan is hij spreekstal- meester en zanger tijdens de pre mièrevoorstelling van Circus Itali ano. De 47-jarige horecaman, geboren in Nistelrode, heeft zijn hele le ven gereisd met kermissen en cir cussen. „Zevenentwintig jaar gele den stonden we met de kermis in Groningen, toen ik verkering kreeg met één van de dochters uit een Belgische circusfamilie. Nou, toen waren ze me thuis kwijt", vertelt Vullings. Vanaf die tijd reisde hij door Europa. Eerst met een gedresseerde ezel - „Die kon tellen" - en later als clown, slan genbezweerder en fakir. „Zo raak je bekend in de circuswereld." Acht jaar geleden werd hij gear rangeerd door Remo Iarz van Cir cus Italiano. Ze hadden een spreekstalmeester nodig. Iarz is een oude Italiaanse circusfamilie, zoals de families Renz en Althoff. „Ik ben in Rusland geweest en in Hongarije. Na een tijdje kreeg ik een tijgernummer. Ik heb een jaar of vier opgetreden met vijf tijgers. Op de kruk moesten ze posta ment zitten en door een hoepel springen. Geen brandende hoe pel. Dat mocht toen al niet meer. Nee, nooit wat gebeurd. Nou ja, één keer hebben ze me in mijn rug gepakt. Maar dat was speelsig- heid. Er zat geen greintje agressie in die dieren. Je moet ze laten merken wie de baas is. Dat doe je door dominantie. Nooit door ge weld. Je moet ook nooit stoeien met een welpje, want dat is een krachtmeting. Daar moet je bo ven staan, want als ze door krij gen dat zij sterker zijn, leg je het af." Vullings vindt het jammer dat cir cusacts met roofdieren bijna ner gens meer mogen. „Die beesten hadden het niet slecht. Wij ver zorgden vroeger eerst de dieren, pas daarna gingen we zelf eten. De dieren kwamen op de eerste plaats. En wat gaan ze nu met al die mooie circusdieren doen? Af maken, naar de dierentuin? Is dat beter dan?" Na het circus ging Vullings wer ken bij de Big Foót Monster trucks. „Ik deed de organisatie en de presentatie. De Duitse familie maakte de show." Tijdens een show in Zierikzee ontmoette hij zijn oude liefde Jolanda Peute in Zierikzee. „Drie jaar geleden, met Havendag kwamen we de kaste lein van het Visslop tegen. 'Je kan het kopen', zei hij. Dat hebben we toen gedaan. Voor het eerst van mijn leven ben ik gesetteld. Ik heb er geen spijt van, nee. Maar reizen. Dat is toch het mooiste wat je kunt bedenken." WISSENKERKE - Hoewel de twee lo kale partijen op Noord-Beveland samen bijna veertig procent van de stemmen kregen, lijkt het erop dat ze niet in het college komen. Zowel nieuwkomer en grootste stemmentrekker BEN als Noord- Bevelands Belang voelt zich bui tenspel gezet. WD-lijsttrekker Piet de Putter ontkent dat er af spraken zijn gemaakt tussen de oude coalitiepartijen. „Wij heb ben serieus gekeken of we een coalitie konden maken met BEN, maar die ligt programmatisch zó ver van ons af. Het tweede ver haal is de bestuurlijke onervaren heid van BEN." Flach werd door burgemeester Ge rard Rabelink geprezen om haar vasthoudendheid en haar gede gen voorbereiding. „En je wees het college vaak op gemaakte fout jes." De onderscheiding werd uit gereikt tijdens de speciale raads vergadering. Daarbij was ook Serge Vogelen zang van D66 aanwezig. „Serge, wat is het fijn dat je hier bij ons aanwezig bent", zei Rabelink. „Je bent een geweldige doorzetter. We wensen jou heel veel sterkte." Vogelenzang zijn aanwezigheid was voor iedereen in de raadszaal een heel bijzonder moment. Hij kreeg op 5 december 2011 een zeer ernstig ongeval en raakte in coma. In de afgelopen jaren heeft hij heel hard gevochten voor herstel en dat maakte dat hij aanwezig kon zijn bij zijn afscheid, want door zijn coma heeft hij niet eer der afstand kunnen doen van zijn raadszetel. Naast Flach en Voge lenzang vertrok ook Brigitte Troost (PvdA). Ook zij heeft twaalf jaar raadswerk er op zitten, maar ze blijft nog wel actief als plaatsvervangend burger-commis sielid. Troost hoopt nu meer tijd te krijgen voor haar promotie. El len Niemans en Ruud Esman (bei de LSD) namen ook afscheid. Nie mans heeft gezondheidsklachten en Esman verlaat Schouwen-Dui- veland. Erika Capelle (CU) heeft vier jaar in de gemeenteraad geze ten en deed dat met hart en ziel, maar haar gezin vraagt nu de aan dacht. Marianne Ketting (WD) verlaat de politiek omdat haar hart daar bij nader inzien niet ligt. Jos Beije (ONS), Gerwi Tem mink (GroenLinks) en Co Eger (Alert!) verlaten de politiek niet vrijwillig. Temmink en Beije haal den de kiesdrempel niet en de par tij van Eger haalde te weinig stem men voor een tweede zetel. Ad Schouw (CDA) was gisteren niet bij zijn afscheid aanwezig vanwe ge ziekte. SCHARENDIJKE - Medewerkers van een asbestsaneringsbedrijf zijn bezig aan de Brouwersdam. Bij de bouw van de dam zijn tussen steenbestorting en dijk- lichaam bij wijze van afscheiding golfplaten gezet. Tijdens een inspectie is ge bleken dat over een lengte van 138 meter enkele stukjes golfplaat boven het verweerde asfalt uitsteken. Die worden afgedekt met een laagje bitumen. Voorafgaand aan het afschermen van de asbestplaten worden delen van de as faltweg en de stortstenen schoongemaakt. Zand, zeewier en kiezels moeten er af. De werkzaamheden worden door een gecertificeerd bedrijf uitgevoerd, volgens een vastgesteld protocol. Tijdens de werkzaamheden is het terrein af gezet met geel-zwart lint en wordt beschermende kleding gedragen. De werk zaamheden kunnen alleen bij droog weer, boven 5 graden Celsius, plaatsvin den. Het werk is gisteren afgerond, fotó Dirk-Jan Cjeltema Zierikzeese kastelein zingt in 'zijn' circus door Ton van den Nouweland I Metin Vullings werkte onder meer als dompteur. reproductie Dirk-Jan Cjeltema door Melita Lanting ZIERIKZEE - Van de 23 raadsleden hebben gistermiddag elf afscheid genomen. Bea Flach (CDA) werd daarbij Koninklijk onderscheiden omdat zij 12 jaar raadslid is ge weest. I CDA-raadslid Bea Flach-de Geus kreeg bij haar afscheid een lintje.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 50