Veilig vlees Zonnebad met kreeft en glaasje champagne l'Escaut: Vlissinger (93) moet gewoon verhuizen Kabinet voor plan van Kibeo commentaar ZEELAND 23 N*. i 1 Dit zijn de trends in strandhoreca- land: Exclusieve verwennerij neemt toe. Zeeuwse kreeft of een dozijn oesters met een glaasje champag ne terwijl je een zonnebad neemt op het loungedek, het kan op steeds meer plaatsen aan de Zeeuwse stranden. Huisgemaakt, regionaal en ge zond. Trendsetters onder de strandpaviljoenhouders zullen steeds vaker gezonde streekpro ducten serveren. Vier- en vijfsterrenhotels brei den hun activiteiten uit naar het strand. Zo heeft Zuiderduin in Westkapelle een opulente beach- club, die zelfs per helikopter te be reiken is. Wel even landen bij ho tel Zuiderduin en de duinen over steken. Ook het Badhotel in Dom burg bezit met Strand90 een mo dieuze beachclub. Nog niet gezien in Zeeland, maar het kan niet meer lang du ren: de openluchtcinema. Badder end in een hot tub film kijken, ter wijl de ober lekkere hapjes en drankjes komt brengen. Sociale media zijn dé manier om klanten te trekken. Mooie fo to's doen het. Jongeren bereik je tegenwoordig vooral via Insta- gram en Pinterest. Veel strandtenten zijn luxe, hippe zaken met een volwaardige keuken geworden In 2012 liet verhuurder l'Escaut, weten dat de liften weg moesten. Wie er niet wilde blijven wonen, kon vertrekken: met een verhuis premie, extra urgentiepunten en begeleiding naar een seniorenwo ning. Maar Kroes wilde geen af scheid nemen van zijn mooie uit zicht en de gezellige flat, waar ie dereen elkaar kent en helpt. „Die lift werkte prima, hij deed het ei genlijk altijd." Dat ziet directeur Jan van Beek huizen van l'Escaut toch anders. „Achteraf gezien hadden we dit soort woningen nooit van zo'n plateaulift moeten voorzien", zegt hij. „Het probleem is: er kunnen geen kokerliften in. Nu weten we: zo'n plateaulift werkt goed als je één verdieping omhoog moet. In de acht flats waar wij ze geïnstal leerd hebben, moesten ze vier ver diepingen omhoog en op elke ver dieping twee bochten maken. Om de haverklap was er een ka pot en dan waren ze soms weken buiten gebruik, omdat er onderde len uit het buitenland moesten ko men. We hebben in het verleden zelfs moeten beslissen een soort smartengeld uit te keren omdat we niet konden leveren waarvoor betaald werd. Nadat de liften ver wijderd zijn, is de huur dus ook la ger geworden. Ook meneer Kroes betaalt nu minder." Een flatbewoonster die niet met haar naam in de krant wil, zegt wel te weten waarom de liften zo vaak stuk waren. „Nieuwe bewo ners kregen geen uitleg over de lif ten. Bij verhuizingen werden er zware meubels mee vervoerd. Dan sloegen de zekeringen door. Ik ben zo boos geworden toen ik las dat het onderhoud lastig te or ganiseren was. Hoezo is het lastig om een bedrijf te bellen dat de lift onderhoud nodig heeft?" Een 'behoorlijk aantal' van de 64 bewoners uit de acht flats heeft volgens Van Beekhuizen gekozen voor een verhuizing. Het heeft het sociale vangnet dat de bewo ners voor elkaar vormden, aange tast, zegt de anonieme flatbe woonster. „Hierboven woont een mevrouw die met raad en daad werd bijgestaan door iemand die nu elders woont. Daar gaat het niet goed mee. Ze vereenzaamt", zegt ze stellig. Vandaag heeft l'Escaut overleg met Kroes. Van Beekhuizen: „Ik hoop dat meneer Kroes bereid is te zoeken naar een alternatief. Wij hebben voor senioren ge schikte woningen en daar kan hij nog steeds naartoe, met een ver huispremie, urgentieregeling en begeleiding. Het gaat verder nie mand geld kosten, alleen ons." De veiligheid van vlees in Nederland is niet gewaarborgd - beweert de Onder zoeksraad voor Veiligheid. Nederlands vlees behoort tot het meest veilige van de we reld - stelt de vleessector. Twee beweringen over de vleessector, die beide wel eens juist zouden kunnen zijn. Want ondanks recente inciden ten is er geen enkele aanlei ding om te veronderstellen dat er veel landen zijn die de za ken beter op orde hebben. Dat ontslaat Nederland niet van de plicht het nóg beter te regelen. De onderzoeksraad constateert dat er veel mis is bij vleesbe drijven. Bovendien laat de toe zichthouder, de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit, steken vallen. Voor de sector en de toezichthouder is er werk aan de winkel. De consu ment die weigert vlees van zijn menu te schrappen, kan op de gang van zaken weinig invloed uitoefenen. Behalve dan alert te zijn bij de bereiding. Goede verhitting reduceert de risico's. De kinderopvang is de afgelopen jaren duurder geworden. Daar door is het aantal kinderen ge daald en zijn de 250 Zeeuwse kin derdagverblijven gekrompen. In plaats van vestigingen sluiten wil len Kibeo en Omnisscholen verre gaand samenwerken met het on derwijs. Daarbij worden kinderen van 0 tot 12 jaar binnen één visie en één systeem opgevangen. PvdA en WD toonden zich in ja nuari al enthousiast over de ma nier waarop in Zeeland wordt ge probeerd kinderopvang te ver nieuwen en in kleine kernen te behouden. Staatssecretaris Sander Dekker (Onderwijs) zei woens dag in de Kamer dat hij weet dat een aantal hobbels die samenwer king in de weg staat Zo zijn er bij voorbeeld voor scholen en buiten schoolse opvang verschillende in spectienormen. Na de zomer in formeert hij de Kamer over het onderzoek. „Ik ben blij dat de ge dachte leeft dat de vorming van integrale kindcentra de toekomst is", reageert Elly Brand, bestuur der van Kibeo en Omnisscholen. „In de praktijk wil je harder dan dat wet- en regelgeving toelaten. Maar ik heb wel de indruk dat alle neuzen dezelfde kant op staan." Strandpaviljoen Oe Boekanier in Nieuwvliet DONDERDAG 27 MAART 2014 Het nieuwe strandpaviljoen De Boekanier in Nieuwvliet gaat vandaag officieel open. foto's Ronald den Dekker, Dirk-Jan Gjeltema, Lex de Meester, Peter Nicolai en Patrick Post/HH V *-v -• 0 f - - - «sa. "-gsr - «t OM» - Peter Arkenbout, KHN door Ondine van der Vleuten VLISSINGEN - Ko Kroes (93) kijkt door het raam. „Kijk, daar staat ie mand te filmen", zegt hij. Kroes is verbaasd en ook wel geamuseerd, door alle commotie die ontstaan is nadat hij in deze krant zijn verhaal deed over zijn Vlissingse senioren flatje. door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Het kabinet is voor het onder één dak brengen en inten sief laten samenwerken van onder wijs en kinderopvang. Het laat on derzoeken welke regels dat nu in de weg staan. Een succes voor het initiatief van Kibeo uit Goes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 49