Engels sprekende nazi's leveren curieus effect op UIT 43 Levensverhaal Rocco Granata tegen achtergrond massale Italiaanse migratie WÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊm^mÊÊmÊÊÊÊÊÊÊÊÊm reaucraat (Robert Redford), is dat het startschot voor een se rie spectaculaire actiescènes, van een woeste achtervolging tot een indrukwekkend lucht gevecht met gigantische ruim teschepen. Geholpen door Black Widow en zijn nieuwe, met blitse vleugels getooide si dekick Falcon (Anthony Mackie), geeft de Kapitein de slechterikken stevig van jetje. talië 1948. De 10-jarige Rocco groeit op in een bergdorpje in Calabrië. Op een dag neemt zijn vader Salvatore een moe dig besluit: hij wil een betere toekomst voor zijn gezin. En België is het beloofde land... Rocco's vader werkt in de steelkoolmijnen van Waterschei. Zijn plan is: Na geruime tijd als een rijk man naar Italië terugkeren. Maar al na een jaar laat hij zijn hele gezin naar Limburg overkomen. Rocco groeit op in een vreemde omgeving met een rare taal en een andere cultuur. Als rebellerende jongeman zoekt hij - te gen de wil en overtuiging van zijn vader - een uitweg in de muziek én in de liefde. Hij volgt zijn hart om een eigen droom te realiseren. Met het lied 'Marina' kwam zijn grote doorbraak. Eind jaren vijftig werd dit nummer een wereldhit waarvan ruim vijf miljoen exemplaren werden verkocht. De film Marina van regisseur Stijn Coninx ver telt op ontroerende wijze het grote verhaal van de Italiaanse Rocco Granata tegen de achtergrond van de massale Italiaanse mi gratie naar België in de jaren vijftig. Een aantal scènes werd in Italië gedraaid en de Italiaanse ster Luigi Lo Cascio speelt de va der van Rocco. De film gaat niet alleen over de jeugd van de zanger, maar vertelt ook het verhaal van duizenden Italianen die in België destijds het beloofde land zagen. Ze werden er ech ter eigenlijk nooit geaccepteerd. aan te passen aan de moderne s tijd, maar in The winter soldier belandt hij in een crisis als hij ontdekt dat zijn geliefde vader land Amerika in moreel op zicht een heel eind is opgescho ven naar het cynische pragma tisme van Romanoff. Tijd daar over na te denken is er voor hem echter niet. Al snijdt de film een aantal actuele kwes ties aan - zoals het structureel afluisteren van burgers door overheden - The winter soldier is vooral een knallende actiefilm. Wanneer Nick Fury (Samuel L. Jackson) als de toegewijde baas van superheldenorganisatie S.H.I.E.L.D. in diskrediet wordt gebracht door een gladde bu- Het bestaat nog, zo'n film die zich afspeelt iri een na- zi-Duitsland waarin de Duitsers allemaal Engels spreken. Natuurlijk met passend accent en af en toe een authentieke uitroep: 'Saukerl!', 'Dummkopf!'. In 'The book thief, naar de gelijknamige bestseller van Markus Zusak, is het effect extra curieus. Juist om dat de kracht van het woord in de ze geschiedenis zo'n centrale plaats inneemt. Ook los hiervan is de beschaafde, maar op gemak kelijk effect mikkende verfilming op zijn minst wisselvallig. De goe de acteurs ten spijt. De jonge heldin Liesel (Sophie Né- lisse) is een nieuwsgierig meisje van een jaar of 12 dat bij een boek verbranding een al Smeulend exemplaar meegrist. Ze is kort voor de Tweede Wereldoorlog on dergebracht bij pleegouders waar ze moeilijk wennen kan. Op school wordt ze uitgelachen om dat ze nooit heeft leren lezen. Geholpen door haar stiefvader en een jonge Joodse onderduiker is ze vastbesloten dat gemis in te ha- len. Terwijl de nazi's hun ware ge zicht laten zien en de oorlog uit breekt, raakt Liesel verslingerd aan de boeken die ze steelt. Dat belooft ontroerend en aangrij pend te worden. lammer genoeg zijn die goede bedoelingen te na drukkelijk zichtbaar. Oorlogstijd versimpeld tot een grimmige sprookjesfantasie. DONDERDAG 27 MAART 2014 stand 'Captain America: The winter sol dier' Regie: Anthony Russo en Joe Russo; Met: Chris Evans, en Scar lett Johansson; Te zien in: Goes, Vlissingen en Terneuzen. 'Marina'; Regie: Stijn Coninx; Met Matteo Simoni, Luigi Lo Cascio en Evelien Bosmans; Te zien in: Oostburg houdt 1I2 Matteo Simoni als een jonge Rocco Granata in de film 'Marina' door Leo Bankersen Sophie Nélisse als Liesel in 'The Book Thief, foto Jules Heath 'The book thief Regie: Brian Percival Met: Sophie Nélisse, Geoffrey Rush, Emily Watson; Te zien in: Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 43