Jodymoon dompelt luisteraar onder in weldadige warmte Bij Braveburger gebeurt alles vanuit het gevoel UIT 3 Jodymoon vertelt haar verhaal met intensi teit en authenticiteit. Een persoonlijk ver haal over liefde, weggaan, groeien en weer terugkeren. Zangeres-pianiste Dig na Janssen en multi-instrumentalist Johan Smeets treden zaterdagavond als Jodymoon op in Theater De Wegwijzer in Nieuw- en Sint Joosland. Het bijzondere aan dit duo is, dat de leden een evenwicht weten te vinden tussen diepe emotie en een levendige en energieke performance. Zowel live als op de plaat zorgen strijkers voor een spannende combinatie tussen singer-songwriter, folk, pop, klassiek en roots. Jodymoon voelt aan als een kamerorkest met een kleine bezetting maar is daarbij zeer rijk in haar sound. Smeets schuift moeiteloos van gitaar naar dobro via percussie naar pia no. Viool en cello leggen een breed tapijt on der de composities en de krachtige stem van Janssen is dynamisch, gedragen en zit boorde vol soul. Jodymoon dompelt de luisteraar on der in een weldadige gevoel van warmte. Het duo won de publieksprijs van de Grote Prijs van NL, gaf afgelopen jaar een reeks concer ten in Canada en heeft als voorprogramma gespeeld voor o.a. Joan Armatrading, Damien Jurado, Tom McRae en Wende. In New York werkte het tweetal meermaals samen met producer Bryce Goggin (Antony the Johnsons, Joan As Police Woman). Hij pakt een microfoon, negeert de barkruk en gaat direct de dia loog aan met de zaal, als de vol leerde stand-up comedian die hij is sinds zijn start in 1999 bij de Comedytrain. Verveer barst los in een verhaal over hoe mannen ook op hun fa lie krijgen als hun zoon iets stouts heeft gedaan. „Als ik mijn vrouw mijn zoon hoor uitfoete- ren omdat hij zijn kamer niet heeft opgeruimd, weet ik dat ze daarna tegen mij gaat klagen om dat ik ook niet schoonmaak", al dus Verveer. „Terwijl ik alleen maar rustig op tv zit te zappen! Vrouwen blijven hun man als een jongetje zien." Met 'FF wat anders' wil Verveer zich vernieuwen. Voor het eerst brengt hij een programma met een pauze, vertelt hij op het kan toor bij zijn impresariaat. Voor de pauze manifesteert hij zich als echte stand-up, 'een beetje dollen met de mensen'. Na de pauze wil hij de diepte in. „Ik speelde altijd negentig minuten achter elkaar, net zoals de collega's, maar mijn shows lopen altijd uit. Stond ik twee uur op het podium. Dat is niet goed voor mijn conditie noch voor die van de toeschouwers." Eigenlijk houdt hij helemaal niet van veranderingen, bekent Ver veer. „Elke show vertel ik iets per soonlijks, kijk ik naar mezelf. De grap is dat ik wel roep dat er wat anders moet komen, maar dat ik dat zelf niet doe. Al jaren heb ik dezelfde kapper. Als ik een restau rant goed vind, blijf ik het trouw. Waarom zou je ook veranderen? Ik heb al 24 jaar dezelfde vrouw en nog steeds dezelfde twee kin deren." Daarmee houdt het nog lang niet op voor deze cabaretier. Hij laat ook weten: „Mijn schoenmerk is Nike, je zult me zelden in Adidas zien. Ik vind ze wel mooi, maar ik loop automatisch naar de Nike-af- deling. Pas als iets echt niet meer voldoet, verander ik het. Ja, ik heb de nieuwste Galaxy smartphone. Maar wel via dezelfde provider die ik al jaren heb. Het klinkt mis schien saai en niet avontuurlijk: ik houd nou eenmaal van rust in mijn leven." Verveer zou best een keer in een toneelvoorstelling willen acteren. Of een nieuw televisieprogram ma doen. Maar het cabaret blijft trekken. Al kost het veel groeipijn om steeds een nieuwe show te maken. „De twijfel blijft. Altijd. Ik geloof dat ik toevallig in dit vak ben ge rold. Ik kan het een beetje, maar ik moet er steeds keihard werken. Najib en Theo Maassen, die heb ben talent! Als kind wilden zij al als cabaretier op de planken staan. Ik ben pas op mijn 27e begonnen. Ik vertel mensen verhalen zoals je dat op een feestje zou doen. Dat helpt de spanning er een beetje af te halen." Dan relativeert hij: „Ik weet dat ik mensen aan het lachen kan ma ken, maar schrik er nog steeds van dat de zalen zijn uitverkocht, dat mensen met me op de foto willen. Zal ik je eerlijk zeggen: ei genlijk heb ik het gevoel dat ik op een feestje ben beland zonder uit nodiging. Ik laat me niet kennen, vraag een mooie vrouw ten dans en ga lekker dansen. Dan blijkt er ook nog een VIP-ruimte te zijn en daar heb ik dan ook geen uitno diging voor. Nu dans ik onge vraagd in de VIP-ruimte. Elk mo ment kan er een klopje op mijn schouder komen: 'u hoort hier niet'. Ik voel me nog steeds een beginneling. Stiekem fantaseer ik dat ik in een ballon leef die elk moment kan ploppen." Wat als de zalen leeg blijven en de mensen Roué Verveer niet meer moeten? „Dan weet mijn vrouw dat ik er zo mee stop. Dan ga ik voor het eerst van mijn le ven solliciteren voor mijn droom baan: werken bij de KLM. Het liefst bij de incheckbalie. Fantas tisch lijkt me dat om in zo'n he melsblauw pak de mensen een fij ne reis toe te wensen en ze met een goed gevoel op pad te stu ren." Hij stelt het zich even leven dig voor en constateert: „Eigenlijk is dat werk niet zoveel anders dan wat ik in mijn theaterprogram ma's doe. Ik ben een gelovig mens. Ik geloof dat God me hier op aarde heeft gestuurd om men sen blij te maken. Als het mij op een avond lukt iedereen te laten lachen en opgewekt de zaal te la ten verlaten, dan is mijn missie volbracht." Braveburger staat voor Ne derlandstalige luisterlied jes die altijd vanuit gevoe lens en impressies zijn ont staan. De band verzorgt zondag de Fizi-muziekmatinee in Po dium De Weverij in Zierikzee. „Wij brengen enkele bekende nummers en wat oudere liedjes in een aangepaste vorm, maar ook nieuw repertoire", zegt zanger/gitarist Ron de Visser. Als voorbeeld hoe bij hem een liedtekst kan ontstaan noemt hij het nummer Rosa. „Ik zat vorig jaar met mijn vrouw op een terras in Italië. Daar was de hele dag een markt gehouden. Na afloop kwam er een meisje van een jaar of twaalf, die daar in een van de kraampjes had ge staan, ook naar dit terras. Zij be stelde iets te drinken en te eten en ik zag haar heerlijk genieten van het feit dat ze dat kon beta len van de opbrengst van de verkoop. Zo'n tafereeltje sla ik dan op en schrijf daar later een liedje over." De Visser bena drukt dat het bij de leden van Braveburger vooral om het ple zier van het samen muziek ma ken gaat. „We repeteren trouw vrijwel elke week, maar we zit ten er eigenlijk niet echt achter aan om optredens te boeken. Die komen af en toe eens op on ze weg. Zoals nu bij Fizi als pro grammeur Martine Wakkee aan mijn mouw trekt en vraagt of het niet eens tijd wordt weer eens te komen spelen." Dat wordt het zeker vindt ook De Visser, want er liggen heel wat mooie liedjes gereed die het waard zijn door een breed pu bliek beluisterd te worden. Naast de vaste bandleden Col lin Clement (bassist), Olaf Wil- lemsen (drummer), Rink Nob- be (gitarist) en De Visser zelf doen nu ook Willem van Maanen (piano), Frans Fried- rich (trompet) en Everdina Sie- brand (zang) mee. DONDERDAG 27 MAART 2014 Digna Janssen en Johan Smeets onderweg als Jodymoon. Zaterdag 29 maart, Theater De Wegwijzer, Nieuw en Sint Joosland, 20.30 uur. het anders doen I Roue Verveer „De grap is dat ik roep dat er wat an ders moet komen, maar zelf doe ik het nietIk heb al jaren dezelfde kapper." Vanavond, Arsenaaltheater, Vlissingen, 20.15 uur. Braveburger tijdens een repetitie, foto Dirk-Jan Gjeltema door Ali Pankow Zondag 30 maart, Fizi in De Weve rij, Zierikzee, 15.00 uur. podium

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 39