Geen finaleplaats voor Anthony van Assche Kramer opnieuw naar het ziekenhuis li I! I! 32 SPORT WEGRACEN Verbeek verslaat Stevens in degradatiekraker PEC Zwolle ten koste van NEC naar bekerfinale il Max van Schoonhoven (16) is dicht bij zijn debuut in European Junior Cup. Heel Kamperland staat achter hem. De Nederlandse mannen haalden bij elkaar vijf turnfinales in Qatar. Casimir Schmidt, Jeffrey Wam mes en Yuri van Gelder haalden één finale. Epke Zonderland be reikte twee finales. Hij kwalifi ceerde zich als derde op brug (15.250) en als tweede op rek (15.400). Casimir Schmidt haalde dankzij een mooie vloeroefening de finale als vierde turner (15.050). Jeffrey Wammes staat op vloer als eerste Kramer kampt weer met infecties aan de luchtwegen. De Fries is zelf niet beschikbaar 'voor com mentaar, maar zijn coach Gerard Kemkers zegt: „Het herstelt maar niet. Sven heeft ook veel pijn. Het gaat niet goed met hem." De meervoudig olympisch kam pioen liet zich de afgelopen maand al twee keer opereren aan zijn neusholtes. Hoewel de eerste ingreep als geslaagd werd beti teld, moest hij een paar dagen la ter toch terug naar het ziekenhuis met koorts en nieuwe ontstekin gen. Vorige week donderdag werd Kramer voor de tweede keer geo pereerd, met de intentie de klach- reserve (14.650), maar staat zeker in de finale sprong (als achtste met gemiddeld 14.725) Yuri van Gelder tenslotte haalde de finale op ringen als achtste met een sco re van 15.200. Van Gelder turnde nog niet zijn volledige program ma. Anthony van Assche en Bart Deurloo haalden geen finales. Van Assche haalde op ringen 14.400 punten en 13.300 op volti ge. Ook Bart Deurloo kwam met 12.400 op brug, 13.800 op rek en 13.800 op voltige net tekort. Coach Bram van Bokhoven toon de zich tevreden over de verrich tingen. „Al met al een goede voor uitgang met vijf finales in de eer ste internationale wedstrijd in het EK voorbereidingstraject." De finales zijn vandaag en mor gen. ten definitief te verhelpen. Dat is dus opnieuw niet gelukt. „Ik voel me nu wel redelijk, maar het zal nog wel enige tijd in be slag nemen alvorens ik weer top- fit ben en dat is in alle oprecht heid een tegenvaller", schreef de Fries afgelopen vrijdag nog in zijn column in De Telegraaf. De 27-jarige Fries, die sowieso nog vier jaar door wil als schaat ser, tot en met de Winterspelen van Pyeonchang, beëindigde zijn seizoen abrupt na het NK all round in het Olympisch Stadion van Amsterdam. Daar werd hij ge diskwalificeerd vanwege een kick- finish op de 5000 meter, nadat hij de snelste tijd had neergezet. De volgende dag maakte Kramer bekend dat hij zich zou laten ope reren. De sporter zei toen ook dat hij de hele winter al 'veel last had ondervonden' van de problemen met zijn luchtwegen. KAMPERLAND - Het gebeurde de afgelopen maanden een paar keer. Er werd aangebeld bij de familie Van Schoonhoven en de persoon aan de deur zei: zo, hier heeft u wat geld voor de carrière van Max. „Dat vinden we echt bijzonder", zei Adrie van Schoonhoven giste ren tijdens de presentatie van de motor van zijn zestienjarige zoon. „Heel het dorp staat, zo ervaren we, achter hem en wil hem finan cieel ondersteunen. De meeste mensen hebben Max nog nooit zien rijden, maar vertrouwen er blind op dat het geld aan hem goed besteed is." Max van Schoonhoven heeft de af gelopen jaar veel progressie ge boekt als wegracer. Dankzij een goede techniek, veel lef en flink wat doorzettingsvermogen is hij één van de beste jeugdcoureurs van Nederland geworden. Nu wordt de stap naar het buitenland gemaakt. Over twee weken debu teert hij in de Pata European Ju nior Cup. In West- en Zuid-Euro pa zal hij tal van races rijden tegen sterke leeftijdsgenoten. Het eerste jaar zal een leerjaar zijn. „Maar ik hoop toch al een keer te kunnen verrassen met een plek bij de top vijf', meldde hij. Er werd in huize Van Schoonho ven wel een tijdje getwijfeld over de deelname aan de Europese wed strijdencyclus. Er was meer dan 20.000 euro aan inschrijfgeld no dig en tijdens het seizoen zou mis schien nog eens zo'n bedrag nodig zijn. Tja, waar moesten ze het geld vandaan halen? Maar al vrij snel kreeg de familie van diverse enthousiaste sponso ren aardige bedragen toegezegd. En toen Max eenmaal bij de Pata European Junior Cup aangemeld was, kwamen mensen met nog meer geld over de brug. „In zo'n klein dorp kennen veel mensen elkaar nog. Ze kennen Max ook en gunnen hem iets moois. Ze zien hem vaak rondjes hardlopen door Kamperland en weten dat hij heel gedreven is", legde Adrie van Schoonhoven uit. Gisteren was er voor alle geldschie ters een feestje. In een tentje op de parkeerplaats van de C1000, één van de sponsoren van het eer ste uur, trakteerde de familie op een hapje en een drankje. Tegelij kertijd werd Max' nieuwe motor, een Honda CBR500R, gepresen teerd en hees de racer zich in zijn net gereed gekomen pak. De hoofdpersoon in het jongensboek ging met iedereen op de foto en beloofde plechtig zijn stinkende best te gaan doen. Eén van de sprekers op de uit zwaaipartij voor Max van Schoon hoven was Henny van Kooten, de burgemeester van Noord-Beve land. Die gaf aan ooit fan geweest te zijn van Phil Read, de Engelse motorcoureur die als eerste we reldkampioen werd in de 125c, 250CC en 500CC. „En Max, weet jij wie de enige was die dat daarna ook nog lukte? Juist, Valentino Rossi. Jij moet mij nu beloven dat jij de derde wordt! Dat staat toch mooi zo'n rijtje: Read, Rossi, Van Schoonhoven..." Volgens Van Kooten is Van Schoonhoven niet alleen een recla mezuil voor zijn sponsors, maar ook voor het eiland. „Zeg Max, heb jij al een bijnaam? Nee? Nou, wat dacht je van The Flying Pee lander?" PATA EUROPEAN JUNIOR CUP NÈURNBERG - Gertjan Verbeek heeft gisteren het Nederlandse on deronsje met Huub Stevens in de kelder van de Bundesliga gewon nen. Met L FC Nürnberg klopte Verbeek het VfB Stuttgart van Ste vens: 2-0. De Zwitserse spits Josip Drmic maakte beide doelpunten. Nürnberg deed met die overwin ning uitstekende zaken in de strijd tegen degradatie. De ploeg van Verbeek steeg van de 17e naar de veertiende plaats (met 26 pun ten) en staat daardoor ineens weer boven de rode streep. Ste vens bleef met Stuttgart op 24 punten staan en zakte daardoor naar de voorlaatste plaats, met al leen Eintracht Braunschweig (21) nog onder zich. Rafael van der Vaart kwam met Hamburger SV voor eigen publiek niet verder dan 1-1 tegen SC Frei burg, ook een ploeg die onderin staat. HSV is met 24 punten de nummer 16 van de Bundesliga. ZWOLLE - PEC Zwolle heeft gister avond als eerste ploeg dit seizoen de finale bereikt van het toernooi om de KNVB-beker. De ploeg van trainer Ron Jans won op het eigen kunstgrasveld met 2-1 van NEC. Voor de thuis ploeg kwamen Jesper Drost en Maikel van der Werff tot scoren. Namens NEC trof Kevin Con- boy doel (1-1). Bij het doelpunt van Van der Werff ging NEC-doelman Gentenaar niet vrijuit. De routinier liet de houd bare bal onder zich doorglippen en hielp Zwolle zo aan de over winning. PEC Zwolle plaatste zich voor de tweede keer in het betaalde voet bal voor de bekerfinale. In 1977 was FC Twente met 3-0 te sterk. PEC Zwolle speelt op 20 april in De Kuip tegen de winnaar van het duel tussen AZ en Ajax. Die door Janny Vermeule DOHA - Anthony van Assche heeft tijdens de World Challenge Cup in Doha geen finaleplaats kunnen be machtigen. De turner uit Sas van Gent haalde net niet genoeg punten in het zware toernooi en werd vijf tiende op ringen en 22e op voltige. door Robbert Minkhorst HEERENVEEN - Het gaat nog altijd niet goed met Sven Kramer. De schaatser moest gisteren opnieuw naar het ziekenhuis. Blind vertrouwen i in Flying Peelander door Roeland van Vliet De Pata European Junior Cup be staat dit seizoen uit acht races. Er wordt gereden op de circuits van het Spaanse Aragon (13 april), As sen (27 april), het Italiaanse Imola (13 mei), het Engelse Donington (25 mei), het Italiaanse Misano (22 juni), het Portugese Portimao (6 juli), het Spaanse Jerez (7 sep tember) en het Franse Magny Cours (5 oktober). Aan het kampioenschap doen der tig coureurs mee tussen de veer tien en negentien jaar. Max van Schoonhoven is de enige Nederlan der. Alle deelnemers rijden op de Hon da CBR500R. De organisatie van de wedstrijdenreeks vervoert de motoren van circuit naar circuit Ter plekke kunnen de mechani- ciens van racers iets aan de afstel ling veranderen. Verder mag er niet aan gesleuteld worden. Van Schoonhoven trainde de afge lopen tijd al op die motor in Span je en Frankrijk. wedstrijd is vanavond in Alk- Jan Poortvliet, hier actief als trainer van FC Den Bosch, moet nog wat oneffenheidjes glad strijken voordat hij bij maar. Goes kan tekenen, foto Cor Lasker/VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 32