Steven Berghuis bloeit helemaal op bij AZ Terpstra maakt indruk op Vlaamse wegen SPORT 31 -iL- Amy Pieters wint vrouwenkoers De Nederlandse wielrenster Amy Pieters heeft gisteren de vrouwenversie van Dwars door Vlaanderen ge wonnen. De renster van Giant-Shimano liet in Ware- gem na 77 kilometer haar landgenote Kim de Baat ach ter zich. De Australische Amy Cure werd derde. Pieters won eerder dit jaar ook al de vrouweneditie van de Omloop Het Nieuwsblad. Hingis met Lisicki in halve finale Martina Hingis heeft met de Duitse Sabine Lisicki in het dubbelspel van het tennis toernooi in Miami de halve eindstrijd bereikt De 33-jari- ge Zwitserse, die in 2013 na jarenlange afwezigheid plot seling haar rentree maakte, had van de organisatie een wildcard gekregen en is in Florida zo langzamerhand uitgegroeid tot een beziens waardigheid. Het gelegenheidsduo won woensdag in de kwartfinale van de Spaanse Annabel Me dina Garrigues en Jaroslava Sjvedova uit Kazachstan. Dat lukte pas in de supertie break: 3-6 7-6 (7) 10-7. De partij duurde bijna 2 uur. Rodriguez wint bergetappe Catalonië De Spaanse wielrenner Joaquim Rodriguez heeft gisteren de derde etappe in de Ronde van Catalonië ge wonnen. De 34-jarige klim mer van Katoesja won de eerste bergrit in Catalonië met de aankomst bergop in La Molina. Rodriguez reed in de laatste kilometer weg bij onder anderen Chris Froome, Nairo Quintana en Alberto Contador, twee an dere kanshebbers op de eindzege. De Catalaan greep daardoor tevens de leiding in het algemeen klassement. Wilco Kelderman (Belkin) kwam als zevende over de streep, op veertien secon den van Rodriguez. Uefa wil competitie landenteams De Uefa werkt aan een revo lutionaire competitie voor landenteams. Het uitvoe rend comité van de Europe se voetbalbond ontvouwt de plannen vandaag tijdens een congres in Astana. Volgens het Duitse persbureau DPA kan de competitie na het WK van 2018 van start gaan. De Uefa zou de verschillen de landenploegen willen in delen in divisies van sterkte, zoals bijvoorbeeld bij het ijs hockey al gebruikelijk is. De verschillende poules moe ten uit drie of vier landen gaan bestaan. Die spelen een thuisduel en uitwedstrijd te- gen elkaar. Promoveren en degraderen is mogelijk. Een coëfficiënt bepaalt in welke groep een land start. ALKMAAR - In het overvolle pro gramma van AZ blaast ook Steven Berghuis volop zijn partij mee. De 22-jarige aanvaller, die lange tijd als flegmatiek te boek stond, lijkt op weg zijn belofte in te lossen. „Het heeft allemaal te maken met inhoud. Ik merk dat ik steeds ster ker word door alle wedstrijden die we spelen", zegt hij voorafgaand aan de bekerwedstrijd tegen Ajax van vanavond. Een kleine week geleden blikte Berghuis na afloop van Anzji-AZ (0-0) in het Satoern Stadion tevre den terug op de wedstrijd. Goed, het was erg jammer dat hij niet een van zijn drie kansen had be nut, maar hij had wel keihard ge werkt. „Van de eerste tot de ne gentigste minuut. Mee in de aan val en mee terug in de verdedi ging. Dat voelt goed. Bij Twente en VW speelde ik lang niet al tijd, en in het begin bij AZ ook niet. Dan is het moeilijk om je in wedstrijden te laten zien, maar ook om sterker en beter te wor den", zei Berghuis in de Russi sche kou. Ook afgelopen zondag tegen PEC Zwolle stond hij weer aan de af trap. En al na vijf minuten had hij zijn achtste doelpunt van het sei zoen erin liggen. Na het geweldi ge begin (na een kwartiertje was het 2-0) sloop toch de vermoeid heid erin bij AZ, en bij Berghuis. Hij liet zich een kwartier voor tijd vervangen. „Onbewust voel je dan opeens de vermoeidheid en neem je een beetje gas terug. Heel raar is dat. Dan bedenk je je opeens ook dat je donderdag die halve finale (tegen Ajax) moet spe len. Gek hoe zoiets werkt", aldus Berghuis, die zondag, net als ande re spelers, lang werk had voordat hij aangekleed en wel de kleedka mer uit kwam. Een massage hier, een behandeling daar, warm bad, koud bad: veel spelers grepen al les aan om het herstel te bevorde ren. Intussen weet hij, ook nu hij als rechtsbuiten aan zijn beste pe riode bezig is, de ogen van Dick Advocaat op zich gericht. De trai ner is niet snel tevreden en blijft Berghuis prikkelen. Heeft Berg huis een goede tweede helft ge speeld, zegt Advocaat 'maar in de eerste helft heb ik hem niet ge zien'. Heeft Berghuis een goede wedstrijd gespeeld, zegt Advocaat 'maar hij moet het over een lange re tijd laten zien'. Zo is er altijd wel iets dat beter kan. Of Berg huis daar tegen kan? „Nou, soms denk ik wel 'waarom moet -ie mij nou weer hebben'", zegt hij la- Steven Berghuis is als rechtsbuiten aan zijn beste periode bezig. Hij lijkt op weg zijn belofte in te lossen chend, een dag voor 'de wedstrijd van het jaar', de halve finale tegen Ajax. AZ is er klaar voor, afgaande op de laatste training, die een mix was van ontspanning, uitgelaten heid en scherpte. Inzet vanavond is voor AZ een tweede finale plaats op rij, na de bekerwinst op PSV een jaar geleden. „Vorig jaar heb ik in de halve finale (0-3 bij Ajax) niet meegedaan, maar in de finale tegen PSV viel ik een kwar tier voor tijd in. De finale was echt top. De bussen onderweg, de warming-up in de Kuip met al die supporters, zó mooi allemaal. Dat we dat vorig jaar hebben mee gemaakt, kan ons nu helpen. We weten waar we voor spelen. Som mige spelers zeggen dat het de mooiste wedstrijd uit hun car rière is geweest. Ik ook. Dus nie mand hoeft ons te motiveren voor de wedstrijd tegen Ajax. Ja, ik verwacht echt een mooie wed- strijd." .I .p.. n,.-. WAREGEM - Niki Terpstra lijkt klaar voor de Ronde van Vlaande ren, de klassieker die over ander halve week wordt verreden. De Noord-Hollander maakte gisteren indruk door na een solo van een kleine dertig kilometer voor de tweede keer Dwars door Vlaande ren op zijn naam te schrijven. „Dit geeft wel vertrouwen voor de komende weken", zei de ren ner van Omega Pharma-Quick- Step, die een tegenaanval van on der anderen Alejandro Valverde ij- zersterk pareerde. Een viertal renners - naast Valver de de Deen Nicki Sörensen en de Belgen Stijn Devolder en Gert Steegmans, de laatste als ploeg maat van Terpstra - naderde de een zame vluchter tot op elf seconden, maar kreeg het gat niet dicht. Het peloton haalde de vier weliswaar nog terug, maar mocht achter de ontketende Terpstra slechts sprin ten om de tweede plaats. Die was voor de Amerikaan Tyler Farrar, net voor de Sloveen Borut Bozic. Op dezelfde manier werd Terp stra al twee keer Nederlands kam pioen en zo won hij in 2012 ook al de Vlaamse semiklassieker. „Maar toen met wind mee, nu had ik 'm tegen", verzuchtte hij na zijn in drukwekkende solo. Terpstra zet te aan op de Paterberg, waar de laatste vluchters werden ingere kend. „Het was daar nog een beetje file rijden. Ik ben wat renners gepas seerd en daarna volle bak doorgere den." Het viertal dat hem probeer de te achterhalen, had in Valverde de voornaamste gangmaker. De Spanjaard was naar Vlaanderen ge komen om op de kasseien te trai nen met het oog op de Tour, maar hij kreeg het gat niet dicht. DONDERDAG 27 MAART 2014 WAREGEM MIAMI LA MOLINA ASTANA door Theo Brinkman Niki Terpstra won na een solo van bijna dertig kilometer Dwars door Vlaanderen, foto Wouter Roosenboom/VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 31