Marco Minnaard uit Ronde van Catalonië Sweetdeal Pr -***/ I I De Bruijn naar hoofdtoernooi VV v 66 Ik ben verschil lende keren mee- gesprongen, maar het was steeds de verkeerde poging 30 SPORT DWARS DOOR VLAANDEREN Nick van der Lijke en Johnny Hoogerland finishen in de middenmoot van Dwars door Vlaanderen. JL Minnaard begon maandagmet een goed gevoel aan zijn eerste World Tour-wedstrijd ooit. Een week eerder had hij last van een oude knieblessure gekregen, maar daar had De Wanty-renner tot zijn grote vreugde geen last meer van. In de eerste etappe finishte Minnaard keurig in het peloton. Tijdens de tweede etappe werd hij echter ziek. „Er heerst griep in de ploeg en ik kreeg er ook last van", vertelde Minnaard gistera vond terwijl hij op weg was naar het vliegveld van Barcelona. „Tij dens de etappe moest ik steeds overgeven. Ik ben wel gefinisht, maar voelde me beroerd." Na een doorwaakte nacht zonder eten of drinken begon Minnaard gisteren nog wel aan de derde etappe, de eerste bergrit van de Ronde van Catalonië. „Ik hoopte dat ik de dag door zou komen en me daarna steeds wat kon verbete ren. Dat zat er jammergenoeg niet in. De eerste berg kwam ik met hangen en wurgen over, daarna werd ik er gewoon afgereden. Na zeventig kilometer heb ik opgege ven. Ik was helemaal leeg, doorrij den had geen zin. Ik baal enorm. Dit is een supermooie wedstrijd waar ik enorm naartoe geleefd heb. Jammer dat het op deze ma nier moet mislukken." LUXOR - In het Egyptische cultuur oord Luxor veroverde Jean Paul de Bruijn uit Hulst een plaats in het hoofdtoernooi van het We reldbekertoernooi driebanden. In zijn eerste partij van de dag won De Bruijn van de T\irk Yavuz Güngördü met 40-36, die voor dien verloor van zijn landgenoot Tolgahan Kiraz in 35 beurten. Dat Viva Espana! 3 of 4-gangen nu €14,25 p.p. bij Tapasmenu bij de Kelder van de Pastoor in Bergen op Zoom De Tapas-menif s zijn met liefde door de chefs samen gesteld. Het menu bestaat uit zo'n 18 verschillende zowel koude als warme gerechtjes van vlees-, vis- en vegetarische specialitei ten. Laatje meenemen op reis naar Spanje en laat je verwen nen met het lekkerst van het lekkerste! Keuze uit een 3- of 4 gangenmenu. Schrijf je nu gratis in op www.sweetdeal.nl verschil zou later belangrijk blij ken. De Bruijn en Kiraz speelden tegen elkaar gelijk waarmee De Bruijn was geplaatst op basis van een beter moyenne. De Hulsten aar leidde vrijwel de gehele partij maar zag de Turk als eerste fi nishen. In de gelijkmakende beurt scoor de De Bruijn het hem ontbrekende punt. WAREGEM - Het gezicht van Nick van der Lijke stond gistermiddag rond de klok van vijven op zeven dagen noodweer. De Middelburgse Belkin-renner baalde van de lekke band die hem kansloos had ge maakt op een goede klassering in Dwars door Vlaanderen. En nu was hij ook nog uitgeloot voor de dopingcontrole. Het eind van een nare dag was nog lang niet in zicht „Ik kan helemaal niet plassen als er mensen op staan te kijken. En vol gens de regels moet dat wel." Zo'n zeventig kilometer voor de fi nish reed Van der Lijke lek; net voor de Eikenberg, een van de smerigste puisten van de Vlaamse Ardennen. De heuvel is niet eens zo steil, maar wel lang (1200 me ter) en bekleed met schots en scheefliggende kasseien. „Op een slechter moment kon Nick niet lekrijden", keek ploeglei der Jan Boven terug. „Op de Ei kenberg werden de eerste vluch ters achterhaald en brandde de koers los. Nick was op slag kans loos." De eerstejaars professional zette nog wel de achtervolging in en achterhaalde het peloton nog, vlak voor de Oude Kwaremont, op zo'n dertig kilometer voor de finish in Wevelgem. Daar bleef het echter bij. „Ik sloot achteraan aan en kon nog een paar plaatsen opschui ven, maar toen werd het zo smal dat ik nergens meer voorbij kwam. En eerlijk gezegd was het beste er toen ook wel vanaf. Zo'n achtervolging kost veel kracht kan ik je vertellen", sprak de uit bundig aan een bidon lurkende Van der Lijke, die op deze manier hoopte een onbedwingbare drang tot plassen te krijgen. Bij die Eikenberg, onder de rook van Oudenaarde, kwam er een hardhandig eind aan een droom die Nick van der Lijke voor de start van de vroege voorjaarsklas sieker had. De Middelburger had in zijn eerste profkoersen gepro beerd zijn draai te vinden, maar dat viel nog niet mee. Alles was an ders dan hij gewend was. Er werd anders gekoerst en hij moest bij voorbeeld ook nog groeien in zijn rol van knecht. „Ik had opeens heel andere doelen tijdens de koers. Dat was even wennen." In Dwars door Vlaanderen had Van der Lijke zich willen laten zien. Hij kreeg van zijn ploeglei der de vrijheid om met een vroe ge vlucht mee te gaan. Dat lukte echter niet. „Ik ben verschillende keren meegesprongen, maar het was steeds de verkeerde poging. We werden steeds teruggepakt." Uiteindelijk reden 23 man weg. Van der Lijke zat daar niet bij. Hij finishte in de derde groep, als 87e op 8.15 van winnaar Niki Terps tra. In die groep trof hij provincie- genoot Johnny Hoogerland, die 102e werd. De renner van de Itali aanse formatie Androni Giocattoli was ondanks die matige klassering niet ontevreden over zijn eerste Vlaamse klassieker sinds 2010, toen hij in de Ronde van Vlaanderen elf de werd. „Ik had goede benen en ook heuvelop ging het lekker. Ik moest alleen steeds veel te veel van achter aan die klimmen beginnen. Ik kon me niet voorin het peloton handhaven." Een verbeterpuntje dus voor Hoogerland, die de ko mende tijd met zijn ploeg in Vlaan deren blijft koersen. Hij stort zich op de voorjaarsklas siekers waarvoor Androni wild cards heeft gekregen, zoals de E3 Prijs, Gent-Wevelgem, de Ronde van Vlaanderen, de Brabantse Pijl en de Amstel Gold Race. Van der Lijke heeft een dag of tien vrij, waarna de Volta Lim burg Classic, Rund um Köln, de Ronde van Turkije en de Ronde van Californië volgen. Nieuwe ronde nieuwe kansen dus voor de jonge Middelburger. App Store cH @sweetdealzeelnd f facebook.com/sweetdeal.zeeland door Koen de Vries MIDDELBURG - Voor Marco Min naard is een vroegtijdig einde geko men aan de Ronde van Catalonië. De beroepswielrenner uit Wemel- dinge kneep gisteren in de derde etappe van de World Tour-wed strijd na zeventig kilometer in de remmen. Een buikgriep had hem gesloopt. Lekke band op verkeerd moment door Koen de Vries Nick van der Lijke Nick van der Lijke rijdt langs de kasseien, foto Koen de Vries Verkrijgbaar in de I Steven Berghuis is aan een sterk seizoen bezig bij AZ. Vanavond spelen de Alkmaarders de bekerwedstrijd tegen Ajax. foto VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 30