Informateur Goes: ga voor coalitie over rechts Meer subsidie als restauratie duur uitvalt Mantelzorgwoning in karakteristieke schuur Casper is beste rekenaar WALCHEREN 27 Ook inwoner Nieuwvliet is zijn stemmen kwijt Van Waveren had de opdracht meegekregen een advies uit te brengen over een 'stabiel college, dat recht doet aan de verkiezings uitslag'. Vooral stabiliteit gaf daarr bij de doorslag, verklaarde Van Waveren gisteren. Uitgaande van een drie partijen-college heeft hij gekeken naar de grootste partijen. „Voor een ruime meerderheid kom je automatisch uit bij de par tijen met drie of meer zetels." Het CDA had volgens Van Wave ren al aangegeven graag in zee te willen met de tweede grootste partij, de SGP-CU die een zetel won en er nu vier heeft. D66, eveneens winnaar en straks met drie zetels in de raad, valt wat be treft Van Waveren af vanwege de grote verschillen met de SGP-CU. Een coalitie met de SP, die vorige week woensdag ook een derde ze tel binnenhaalde, zou een te uitge sproken mening hebben wat be treft de decentralisaties in het so ciale domein. Hoewel nog lang niet duidelijk is hoe die gaan uit pakken, zou de stabiliteit van een college met de Socialistische Par tij in de ogen van Van Waveren in gevaar kunnen komen. Een rechts-conservatieve coalitie van CDA, SGP-CU en WD heeft een meerderheid van 14 zetels, drie meer dan de oppositie. Goes had van 2006 tot 2010 ook zo'n college, maar het verleden heeft geen doorslaggevende rol ge speeld in het advies, zei van Wave ren gisteren. „Er is binnen de raad brede waardering voor de werk wijze van de huidige CDA- (Jo-Annes de Bat) en WD-(Loes Meeuwisse) wethouders. Cen trum-links is versplinterd geraakt in Goes, dat heeft ook gevolgen voor de mogelijkheden van een stabiele coalitie." Mocht het advies van de oud-ge- deputeerde worden overgeno men, dan wordt oud-raadslid André Van der Reest wethouder voor de SGP-CU. MIDDELBURG - De provincie Zee land gaat meer betalen voor de restauratie van het stadhuis in Veere als die duurder wordt dan nu wordt verwacht. Na een be zwaar van de gemeente is de sub sidie verhoogd van maximaal zes tig naar ten hoogste zeventig pro cent van de kosten. De gemeente Veere vond dat zij te weinig geld kreeg van de pro vincie. Die wilde maximaal zestig procent vergoeden van de kosten die voor subsidie in aanmerking komen. Gedeputeerde Staten heb ben nu toegezegd dat als de ge meente meer geld kwijt is aan de restauratie dan nu is berekend, dat de provincie dan ook meer gaat meebetalen. Wordt de restau ratie niet duurder, dan blijft de subsidie gehandhaafd op zestig procent. Overigens zal de provincie in geen geval meer bijdragen dan 750.000 euro. Dat is in geld de ab solute grens. Sinds oktober vorig jaar wordt het stadhuis gerestaureerd. De ge vels worden hersteld, de dakleien vernieuwd en houtwerk vervan gen. De restauratie van het caril lon en de zeven stadhuisbeelden valt ook binnen de begroting. WESTKAPELLE - De gemeente Veere stemt in met een plan om in de karakteristieke schuur aan het Noordkerkepad in Westkapel- le behalve een bed&breakfast met drie kamers, een galerie/atelier en een bergingsruimte ook een man telzorgwoning te realiseren. In oktober 2013 stemde het colle ge al in met het plan voor een bed&breakfast, galerie/atelier en hobbyruimte. Daarop besloot de initiatiefnemer de financiële haal baarheid te onderzoeken. Het plan werd vervolgens^ in overleg met de familie, iets anders van op zet. De beoogde hobby/werk ruimte wordt in het nieuwe plan afgesplitst van de schuur en wordt eigendom van de broer van de initiatiefnemer. De mantelzorg woning moet op de begane grond van de schuur komen "en is be stemd voor de ouders van de ini tiatiefnemer. Volgens de gemeente past de aan vraag voor een mantelzorgwo ning binnen het door de raad nieuw vastgestelde beleid en de huidige maatschappelijke ontwik kelingen. Bovendien lijkt het plan haalbaar en blijft de karakteristie ke schuur op deze manier behou den. Op basis van dit B en W-be- sluit zal het plan verder worden uitgewerkt. Voorjaarstocht voor wandelaars Wandelsportvereniging De Vrolijke Tippelaars in Vlis singen houdt zaterdag 29 maart een voorjaarstocht. Er zijn vernieuwde routes uit gezet over 5,10,15,25 en 40 km in Vlissingen en omstre ken. De 40 km gaat richting Veere. De korte afstanden zijn toegankelijk voor rol stoelen en kinderwagens. Vertrek tussen 8.30 en 13.00 uur bij het clubhuis van Zee land Sport aan het Baskens- burgplein. Eerste kreeft voor Duitse televisiekok De Duitse tv-kok Alfons Schubeck krijgt vanochtend de eerste Oosterschelde- kreeft van 2014 overhandigd door kreeftenvisser Gerrie van den Hoek. Meteen na de vangst gaat een kreeft per KNRM-red- dingboot naar de veiling in Colijnsplaat. Wielrenner Mi chael Boogerd verkoopt dit schaaldier ten bate van Kika, de bestrijding van kinder kanker. Marisela treedt op in Zeeuws Genot Marisela and her Band of An gels treedt op zaterdag 29 maart op in het Zeeuws Ge not in Koudekerke. Het concert van de band be gint om 21.30 uur. Marisela speelt Latin Rock. Het Zeeuws Genot is te vin den aan het Dorpsplein in Koudekerke. De toegang tot het optreden is gratis. NIEUWVLIET - Richard de Jong uit Nieuwvliet keek raar op toen hij eind vorige week de uitslag van het stembureau in zijn woon plaats zag. Volgens de lijst had hij, als nummer 18 van de VVD Sluis, nul stemmen in Nieuwvliet gekre gen. Terwijl hij - zegt hijzelf - zijn vrouw, zijn ouders en nog een aantal inwoners van het dorp toch echt het bolletje voor zijn naam rood hadden gekleurd. Volgens hem zijn de stemmen mogelijk naar bijna-naamgenoot Chantal de jonge gegaan. Die is ook van de WD. De Jong stapte naar burgemeester Annemiek Jet ten en kreeg daar uitleg. „De uit slag is vrijdag in het openbaar vastgesteld", verklaart Jetten des gevraagd. „Sindsdien zit de uit slag verzegeld in een kluis. Alleen in uitzonderlijke gevallen kan ge kozen worden voor een hertel ling." Dat is hier niet het geval. „De uitslag van de verkiezingen verandert er niet door." De situatie is niet uniek. Zo ge beurde eerder deze week in Co lijnsplaat precies hetzelfde. Ook daar had de fout geen invloed op de uitslag, waardoor een hertel ling onnodig was. DONDERDAG 27 MAART 2014 VLISSINGEN - De hersens kraakten gisteren in de aula van het Scheldemondcollege in Vlissingen. Leerlingen van groep vijf en zes van achttien Walcherse basisscholen de den daar mee aan het Groot Archipel Rekendictee. Casper Michels van de Leeuwenburch in Middelburg werd door de jury uitgeroepen tot de beste rekenaar en hij won daar mee een rekenspel. Ook de andere deelnemers (in totaal 72) kregen een medaille mee naar huis, omdat geplaatst worden voor het dictee al een prestatie op zich was. Het eerste gedeelte van het dictee bestond uit een Re- ken-Je-Rot-Spel (foto) en daarna namen de beste reke naars het individueel tegen elkaar op. foto Lex de Meester door Luc Oggel GOES - Bekijk een coalitie van CDA, SGP-CU en WD, eventueel met twee CDA-wethouders. Dat advies heeft informateur Harry van Wave- ren gisteren uitgebracht aan de Goese lijsttrekkers en beoogd CDA-formateur Jo-Annes de Bat. door Wendy de Jong VLISSINGEN ZIERIKZEE KOUDEKERKE door Martijn de Koning

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 27