Vaag arbeidscontract interim-manager Orionis Nóg even iets uitzoeken, de uitslag volgt vandaag a WALCHEREN 25 Sinds de aanstelling van Struijk in september 2011 worden door raadsleden vragen gesteld over de vergoeding die de interim-mana ger kreeg. Uit stukken die op ver zoek beschikbaar zijn gesteld aan de Middelburgse raadsleden blijkt dat hij na zijn eerste periode, van af 12 februari 2012,174.900,85 euro kreeg. En in 2013 ging het om 192.600 euro. Daarnaast kreeg hij nog een dagvergoeding voor woon-werkverkeer. Volgens het advocatenkantoor is er geen docu ment waaruit blijkt dat er afspra ken met Struijk zijn gemaakt over de vergoeding voor zijn woon-werkverkeer. Maar ze vin den het niet vreemd dat hij een dergelijke vergoeding kreeg. Struijk trad september 2011 aan en volgde de weggestuurde Frans Siemer op die er niet in geslaagd was de fusie tussen de Sociale Dienst Walcheren, Kredietbank Walcheren en werkvoorziening schap Lété goed te laten verlopen. Al kort na de aanstelling van Struijk ontstond ophef, omdat de manager meer zou verdienen dan was toegestaan volgens de balken ende-norm. Wethouder Chris Simons antwoordde eind septem ber 2011 dat de manager maar een deel van de week zou werken, drie tot vier maanden lang, voor een acceptabel bedrag. „Als je in dagdelen rekent, verdient hij bo ven de balkenende-norm. Maar als je de uren telt, dan is het er on der", zei Simons destijds. Struijk is echter veel langer gebleven dan een beperkt aantal maanden. Hij bleef tot eind vorig jaar. Het advo catenkantoor-gaat niet in op de vraag of Struijk meer verdiende dan de balkenende-norm. Het heeft alleen gekeken naar de rege ling voor topsalarissen. Medewerkers van het advocaten kantoor constateren ook dat het niet duidelijk is of Struijk vanaf 1 maart 2012 drie of vier dagen per week aan de slag was voor Orio nis. In zijn oorspronkelijk con tract stond dat hij twee a drie da gen werkte. Per maart 2012 ging hij één dag meer werken. VLISSINGEN - De verkiezingsuit slag is er wel en de raadsfracties weten inmiddels hoe de zetelver deling is uitgevallen, maar gewo ne Vlissingers horen vandaag pas wat de uitslag van de verkiezin gen is. De hertelling op het stadhuis had een bijzonder verloop: het ging al lemaal vrij vlot, maar de definitie ve uitslag mocht uiteindelijk toch niet worden gegeven. En dat kwam omdat burgemeester Letty Demmers 's middags naar Den Haag moest om met minister Hen nis Plasschaert van Defensie kno pen door te hakken over de komst van de Marinierskazerne. Dem mers moet als hoofd van het cen traal stembureau de uitslag offici eel vaststellen. De raadsfracties zijn gistermiddag vertrouwelijk geïnformeerd. Wat wél duidelijk werd gistermid dag is dat de uitkomst van de her telling anders is dan die van de eerste telling. Vergeleken met de telling op de verkiezingsavond is er een opmerkelijk verschil van 27 stemmen voor de PSR. Demmers wilde niet zeggen of dat verschil in het voordeel of in het nadeel van de PSR uitvalt. Woensdag middag werd uitgezocht waar dat verschil vandaan komt. Het is mo gelijk dat iemand op een stembu reau zich verschreven heeft: in de verslagen staat de ene keer het ge tal 69 en de andere keer 96. Uiteindelijk zijn 23 van de bijna 18.000 stembiljetten opnieuw be oordeeld, vertelde Demmers. Voor vier partijen had dat geen ge volgen, voor alle andere partijen wel. Die hebben na de hertelling meer of minder stemmen gekre gen. De hertelling was aangevraagd door de PvdA omdat uit de verkie zingsuitslag bleek dat de partij met één of twee stemmen meer recht op een restzetel zou heb ben. Die zetel was aanvankelijk naar de Partij Souburg Ritthem gegaan. De gemeenteraad besloot dinsdagavond om aan het verzoek om hertelling van de PvdA te vol doen. Vandaag wordt duidelijk of de PvdA naar drie zetels stijgt, of dat de PSR de vijf zetels behoudt. Koffiehuis over buurttuin In Koffiehuis de Ontmoe ting in de Oosterschelde- straat 1 in Middelburg staat vrijdag 28 maart de Buurt tuin Stromenwijk centraal. Harriët Rademakers is be trokken bij de Buurttuin en komt erover vertellen. De tuin is een natuurvriendelij ke ontmoetingsplek in wor ding voor alle wijkbewo ners. Aanvang 10.00 uur. Vrijdag 4 april is de wijk agent van 10.00 tot 11.00 uur aanwezig in het Koffiehuis. Eerste Zeeland Hardcore Show De eerste Zeeland Hardcore Show van 2014 in Bar Ameri can in Middelburg vindt plaats op vrijdag 28 maart. Hoofdact is de uit Berlijn af komstige band Lashdown. Verder treden op Traces of You (Italië), het Amsterdam se For I Am King en het Noord-Hollandse 18 Miles. Aanvang 21 u, entree 5 euro. Seniorenmiddag internetbankieren Computerclub HCC houdt vrijdag 28 maart een middag voor senioren over veilig in ternetbankieren. De bijeen komst is in De Kwikstaart aan de Nagelenburgsingel in Oost-Souburg en duurt van 14.00 tot 16.00 uur. Het gaat over hoe internetbankieren werkt, wat je ervoor nodig hebt en hoe het veilig kan. Voorjaarsmarkt in de Rehobothkerk In de Rehobothkerk aan de Van Cittersweg in Arnemui- den is zaterdag 29 maart een voorjaarsmarkt. Die duurt van 09.00 tot 12.30 uur. Naast hoeden, stoffen, wol, sieraden en kinderkleding zijn er diverse etenswaren te koop. De opbrengst is voor de kerk en de zending. Modelbouwers tonen hun kunsten Modelbouwers laten ko mend weekeinde in Ter Ree- de in Vlissingen zien wat hun 'gouden handjes' kun nen maken. Beide dagen is van 10.00 tot 17.00 uur een samenkomst van modelbou wers. Er zijn onder meer poppenhuizen, treinen, sche pen en een mini kermis. Bachkoor zingt tijdens vesperdienst Het Middelburgse Bachkoor BWV werkt zondag 30 maart mee aan een Vesper dienst in de Kleine Kerk van Veere met als thema Laetare (wees verheugd). Voorgan ger is dominee Gerrit Klein. De dienst begint om 16.30 uur. DONDERDAG 27 MAART 2014 door Emile Calon MIDDELBURG - Er is niets mis met de vergoeding die de interim-mana ger Joost Struijk van Orionis kreeg, zo concludeert een gespecialiseerd advocatenkantoor uit Den Haag. Maar het constateert ook dat er geen enkel document is te vinden dat kan aantonen op welke basis Struijk, na zijn eerste zes maanden, als manager werkzaam is geweest voor de instantie die de uitkerin gen verstrekt op Walcheren, de schuld-hulpverlening regelt en zorgt voor de sociale werkvoorzie ning. Er is geen enkel document te vinden dat kan aantonen op welke basis de manager van Orionis werkzaam was Ambtenaren tellen stemmen In het stadhuis van Vlissingen. foto Ruben Oreel MIDDELBURG MIDDELBURG OOST-SOUBURG ARNEMUIDEN VLISSINGEN VEERE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 25